Франківчанка показала, в яких умовах перебувають породіллі у обласному перинатальному центрі (фото)

 

Mariya Kozakevych побувала у пологовому будинку вже тричі. За її словами ніяких змін на краще там не відбулось.

 

Вкотре побаченим мешканка Івано-Франківська поділилась у соцмережі Фейсбук:

 

"Я тут була, дякувати Богу, вже тричі. Останній раз - тиждень тому. Та скільки б разів цей заклад не відвідувала, завжди до глибини душі вражають дві речі – чудо, таїнство народження нового життя і умови перебування після пологів…

Побаченим (а за 9 років між першими і третіми пологами нічого не змінилось) не можу не поділитись, бо болить, тривожить і лишає багато запитань.

Чому, переживши довгі години болючих переймів і пологів, жінка має ще декілька днів відмучувати на кривих радянських ліжках з пружинами від яких потім страшенно ниє вся спина?

Чому пологовий так міцно, як за цінний раритет, тримається за старі заплямовані матраци і посірівшу і від старості і, мабуть, від сорому постіль, на якій, мабуть, дійсно лежало вже декілька поколінь франківчанок !?

Чому за кілька днів перебування в пологовому навіть в туалеті жінка не може мати особистого простору, бо там немає ані дверки, ані шторки – в маленькому приміщенні знаходиться два унітази, умивальник і бочка для сміття, в яку навіть чоловіки, заходячи в туалет, викидають використані памперси і одноразові пеленки..!?

Чому так непродумано і так далеко мають йти жінки холодними довгими коридорами, щоб зробити флюорографію і УЗД (яку, до речі, 12тьм жінкам одночасно робили навстоячки і приділяючи кожній 15секунд!!!)?

Кілька видів плитки в коридорі на підлозі асоціюється не інакше як з назвою фільму «50 відтінків сірого»…
А ще тумбочки, які не закриваються, облуплені дитячі ліжечка, заклеєні скотчем запотівші вікна, обдертий лінолеум на підлозі.....

А душова, що тут скажеш? Напрошується лише саркастичний коментар «дякую, що хоч тепла вода є».

Можна довго критикувати і висловлювати неприємні емоції - і так зрозуміло, що проблем багато і все мало би бути не так як є і жінки мали б народжувати в достойніших умовах.

Питання в тому як це вирішити? Хто має зробити перший крок, взяти на себе відповідальність - влада, небайдужі місцеві бізнесмени, меценати, просто франківці – ті які вже були і які ще планують там побувати, скинутись і купити нові ліжка, поміняти постіль, зробити ремонт в туалетах і душових??!!

Так далі не може бути! Потрібні зміни!", - йдеться у дописі.

 

Допис зібрав чималу кількість коментарів. Здебільшого у жінок, які народжували у цьому перинатальному центрі спогади далеко не приємні.

 

"Одна з моїх подруг після того, як побувала в цьому "чудовому" закладі тепер його називає тільки "той будинок жахів"", - пише Марина Криворотова.

 

"Це про палату, а я коротко опишу реанімаційну: одна лампочка, і то ледве світить, правда за два дні вкрутили другу); жодна розетка не працює, кип'ятити втду потрібно в сестринській. Уявіть-дитя в палаті, а ви маєте щоразу іти кип'ятити воду, щоб про стерилізувати бутиточки і суміш зробити; туалет за "півкілометра "від палати і то видно,що поставили нові унітази, а вже чорні,що не відмиєш,і,взагалі,хто ставить високі унвтази для жінок,які попадають в реанімацію, це так поіздіватись; повно ще тої радянської апаратури на стіні, різні переключателі, яке не працює, але є. Щоб зробити флюрографію, то треба йти вулицею; і на коридорах медсестри, санітарки тощо не говорять, а як в лісі перекликуються-одна іншій з одного кінця коридору в ін розказує ск картоплі викопала, хто до неї приходив, де була на вихідних, і то починається зміна і давай вересканити. Ледве пережила ті дні з тим дурдомом", - написала Ольга Купчак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25.01.2016 756 5
Коментарі (5)

Jack Vorobej 2016.01.25, 11:12
Це в'язниця, лікарня для душевнохворих чи все ж таки перинатальний центр? Там найвища корупція серед всіх мед закладів області, а умови найгірші!!! Шановні працівники цього убогого роддому, беріть приклад із ЦМКЛ чи ОКЛ, які там умови і як там відносяться до пацієнтів. Керівництво перинатального центру має бути однозначно звільнено!
Богдан Ковбас 2016.01.25, 19:21
ЯКЩО підрахувати скільки породілі віддали то були б"царські палати".
Nika LasVegas 2016.01.27, 21:37
Vje 16 rokiv proishlo, a ya dobre pamyatau tsi matrasu, tyalet, i pidlogy. Todi vodu tam ne bylo. Stavulu v tyaleti odne vedro z holodnou vodou. Trumauchus za stinu stoyala cherga skrychenih vid boli porodil schob v tomy tyaleti pidmutusya tou holodnou vodou. Kimnata gigiyenu byla zachunena. V mene sche shvu bylu sulno nabryaklu. To davalu yakys stary zamorojeny baklashky prukladatu. Korotshe- jah!
Nika LasVegas 2016.01.27, 21:37
Vje 16 rokiv proishlo, a ya dobre pamyatau tsi matrasu, tyalet, i pidlogy. Todi vodu tam ne bylo. Stavulu v tyaleti odne vedro z holodnou vodou. Trumauchus za stinu stoyala cherga skrychenih vid boli porodil schob v tomy tyaleti pidmutusya tou holodnou vodou. Kimnata gigiyenu byla zachunena. V mene sche shvu bylu sulno nabryaklu. To davalu yakys stary zamorojeny baklashky prukladatu. Korotshe- jah!
Oxana Litvinenko 2016.02.08, 21:49
гнати в шию, але як не прикро і це нічого не змінить.(((((((((
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1322
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2620
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2159
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2232
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6698 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2508 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

397

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1218

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1336

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1474
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

336
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

207
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

626
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

109
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26569
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

592
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10513 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

113
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

139
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

450
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

602
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

663