Педіатр Оксана Манюх каже, що на 9 гривень в день дитину лікувати нереально

 

 

Голова громадської ради при департаменті охорони здоров’я ОДА, педіатр Оксана Манюх вдруге пише на своїй сторінці у соцмережі про проблеми з фінансуванням лікарні. Раніше вона повідомила, що в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні назріває страйк.


Пряма мова:

Діти області варті коштів, менше як на пів кілометра дороги? Стоп. Так не має бути. Пост про фінансування лікарні став дуже популярним, а отже ця проблема турбує людей, і не тільки в нашій області.

«Для чого ти це зробила?», питають мене керівники. «Розумієш, влада не задоволена, що такий розголос в суспільстві». Розумію, пояснюю.

На перше запитання: Хто така Манюх і як вона посміла про це писати?

Відповідаю: Я лікар, з 34 літнім стажем роботи. Заслужений лікар України, спеціаліст вищої категорії. Головний педіатр управління охорони здоров’я з 1994 до 2009 року, відзначена Дитячим Фондом ООН у 2006 році за особисту відданість у справі захисту прав дітей в Україні. Голова громадської ради при департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації. Проблеми медицини області знаю детально. За проблемами- конкретні долі людей, і дітей в т.ч. Дістало до краю, тому – посміла.


Друге запитання: Для чого це зроблено?


1. З метою надати інформацію для жителів області про ситуацію з фінансуванням лікарні. Тому при виникненні потреби в госпіталізації дитини в лікарню, люди, будьте морально і фінансово готові оплатити за аналізи, рентгенплівку, медикаменти, компютерний томограф і т.д. При поступленні дитини, лікар не буде пояснювати кожному з батьків фінансові проблеми лікарні, у нього на це не стане ні часу, ні терпіння. У нього інше завдання — в поставлених умовах встановити діагноз і врятувати дитину. А батьки, може, не будуть клясти з порога і лікаря, і медицину, а зосередяться на потребах дитини і призначеннях.

2. Всі, починаючи від Верховної Ради, хто причетний до фінансування лікарні мають усвідомити, що на 9 гривень в день дитину лікувати не реально. Тому треба думати, де взяти кошти. Я не фінансист, не депутат і не політик, я лікар, але в математиці розбираюсь добре. Якщо грошей в області і країні нема, то їх немає на ніщо.

Чому ж вони є на речі, які менш вартніші за людське життя ? До прикладу: 244 млн грн на 42 км дороги Бібрка – Львів витрачено у 2015 році, то на 1 кілометр – 6 млн грн, а на 230 тисяч дітей області на цілий рік на всі медичні життєвонеобхідні ліки — тільки 2 млн грн. А то як розрахунки проводяться ? Діти області – варті коштів менше як на пів кілометра дороги ? Стоп. Так не має бути.

Далі, 11 млн грн розподілено на програми розвитку місцевого самоврядування у 2016 році. До прикладу, на облаштування тротуарів, встановлення огорожі на цвинтарі, ремонт приміщення сільської ради і так далі, все по 120 тис. грн. Добре і це треба. Але чому хворим дітям — нема, а тут є. Не розумію.


Таких позицій є багато. Звичайно і дороги треба робити, і все інше, що потрібно людям.

І шляхи до змін в медицині треба негайно розробляти, а не тлумитися роками з тією реорганізацією. І пільги в депутатів всі я б зняла, і у відпустку не відправляла, допоки зміни в країні не почнуть діяти реально. А так їх серце не болить, бо очі не бачать страждань тяжкохворої дитини, яка не має чим лікуватися.

Та навіть у дикій природі так встановлено, якщо не оберігається найдорожче, потомство зграї птахів чи звірів, то ця зграя приречена на вимирання. А ми, люди, у 21 столітті так бережемо життя своїх дітей???? І не переконуйте мене, що так має бути.


22.01.2016 557 1
Коментарі (1)

Nataliia Hrechanyk 2016.01.24, 00:30
Найвищою соціальною цінністю людини є її життя і здоровя - це визнано основним Законом України. Переконана, що це ще усі памятають! Я не лікар, але розумію крик душі лікаря-педіатра, який все життя пропрацював у системі охорони здоровя і бачив багато! І аргументи її переконують! Смілива жінка, лікар, що наважилась донести громадскості проблему! Розумію, що медикаменти купують батьки, але невідкладні заходи, в тому числі і реанімаційні, вимагають затрат! Я економіст, і усвідомлюю, ЩО можна запропонувати за 33 центи в день. Так ми оцінюємо своїх дітей... Можна змиритись багато з чим, але в такий складний час треба чітко визначати пріоритети! Тільки привернення уваги до проблеми має шанс допомогти вирішити її!
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1544
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1029
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1380
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4879 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3483
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7660 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

249

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

469

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

823

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

585
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

533
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

635
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17660
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1383
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9006 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8467 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

904
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

416
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

346
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1131
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

828
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

829