Прикарпатська преса про реставрацію з галасом, олігархів-рятівників України, смерть вагітної прикарпатки та пільги без грошей

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 14 по 21 січня 2016 року.

 

Репортер

Новація на півтора мільйона. Незабаром депутати місцевих рад голосуватимуть поіменно, а результати голосування будуть опубліковані на сайтах і зберігатимуться там необмежений час. В Івано-Франківській облраді всерйоз заговорили про запровадження електронної системи.

 

Чи б’ються діти в кожній школі? До Репортера звернулися родичі першокласника Надвірнянської школи-інтернату – кажуть, що з їхньої дитини там знущаються. Директор інтернату факт побиття підтвердив та запевнив, що винні будуть покарані…

 

Десять днів морозу та пекла У четвер 21 січня виповнюється рік, як українські військові залишили Донецький аеропорт. Франківець Тарас Кукуляк був одним із останніх його захисників, отримав поранення та орден «За мужність» III ступеню.

 

Реставрація з галасом В Івано-Франківську вже звичним стало в усіх архітектурно-будівельних подіях чекати лише негативу. Звісно, ми всі побачили світу, виросли наші бажання, потреби, можливості. Архітектурні «здобутки» останніх 60-70 років підлягають виключно критиці.

 

Західний кур’єр

Казав пан – кожух дам… «Розпіарену» прем’єром процедуру зменшення вартості опалення при недогріві помешкань і плату за тепло, залежно від температури повітря, у Івано-Франківську застосовують уже багато років.

 

Долар, гривня, девальвація Поширюються чутки, що долар в нашій державі різко здешевшає. Чи так це? Міняти чи не міняти – долар на гривню, і навпаки? Ось питання, яким задаються більшість франківців, що зберігають заощадження у американській та національній валюті, повертаючись після різдвяних свят до робочих буднів.

 

Наливай, медоваре Традицій медоваріння для бджолярів – відносно нове ремесло. Не кожен пасічник готовий витрачати дещицю свого часу на приготування питних трунків. На Прикарпатті минулого тижня відбувся фестиваль-ярмарок «Питні меди», на який з’їхалися однодумці з усієї Західної України.

 

Галичина

«У країні йде щось не так», - або чому олігархи раптом запалилися рятувати Україну Олігархи відчули, що з-під їхніх ніг почав вислизати твердий грунт. Страх олігархів за власне майбутнє і за майбутнє вибудуваних бізнес-імперій виплив на поверхню торік влітку, коли в пресу просочилась інформація про неформальний «зліт» колишніх і нинішніх представників великого бізнесу…

 

Екстреми «Фронтового вертепу» Кілька днів тому повернувся зі сходу України «Фронтовий вертеп» спудеїв Івано-Франківської духовної семінарії ім.. Свщмч. Йосафата. В зоні АТО семінаристи розділили радість Різдва з українськими бійцями, сім’ями і родинами полеглих героїв, волонтерами, переселенцями і жителями Донбасу.

 

Його величність час Те, що здається звичайним, простим і зрозумілим, при спробі глибшого пізнання виявляється найнезбагненнішим. Як можна відповісти на запитання : що таке час?

 

Галицький кореспондент

Ще одна смерть за протоколом В обласному перинатальному центрі за незрозумілих для родичів обставин померла вагітна жінка. Вранці її з низьким тиском забрали в лікарню, а наступного дня її не стало. Родичі звинувачують у трагедії лікарів і кажуть, що при поступленні вагітної до лікарні традиційної діагностики фахівці не провели.

 

Атовцям – комісію, парламенту – вимоги Одним із найнагальніших питань засідання сесії Івано-Франківської обласної ради, що відбулась минулої п’ятниці, 15 січня, стало утворення окремої комісії для вирішення витань учасників АТО та членів їхніх сімей. Ще до початку засідання у сесійній залі зібралися військові.

 

Пільги без грошей - соцзахист - на вітер? З нового року питання фінансування пільгового перевезення пасажирів у громадському транспорті зависло у повітрі. Його хотіли перекласти на органи місцевого самоврядування, але нібито передумали. Однак коштів на відшкодування витрат із перевезення пільговиків у держбюджеті не заклали.

 

Школа навиворіт Замість підручників – розвиваючі ігри, а атестація знань відбувається у вигляді квесту. Основний девіз навчання не повинно бути надто серйозним.

 

Вікна

Стрес від «Ромашки»

У Калуші – гострий брак спеціалістів із дошкільного виховання. Відтак, у дитячих садках часто ніким замінити вихователя, який пішов на пенсію чи у декрет. В управлінні освіти радять перекваліфіковуватися, а в дитсадках на роботу приймають навіть студентів чи тих, хто тільки-но вступив на перекваліфікацію. Днями у ДНЗ «Журавлик» спалахнув конфлікт: із «випускної» найстаршої групи «Соняшник» постійного вихователя перевели до іншої групи – «Первоцвіт», яка залишилася взагалі без вихователя. У результаті малюки з обох груп отримали стрес, а батьки стали на їхній захист.

 

З міського бюджету Калуша платитимуть стипендії учням ВПУ №7

З цього року на бюджети міст обласного підпорядкування передали фінансування профтехзакладів. У Калуші таке училище — одне. На його фінансування вже виділили майже 7 млн гривень. І ще мінімум стільки ж треба до кінця року. В училищі наразі не знають, чи радіти їм від змін у законодавстві. І сподіваються, що набір учнів не зменшиться, а матеріальна база — збережеться.

 

Михайло Качанюк написав спогади про заснування «Відродження»

Михайло Качанюк — один із засновників товариства «Відродження» на Калущині. У книзі «Мої спогади» описує заснування товариства та деякі події зі свого життя. Окремо зупиняється на початку свого проживання у Калуші, створенні Української національної партії, ділиться роздумами про долю країни, спогадами про своє дитинство. Книга містить документи та додатки: світлини і поезію.

 

86-річний Микола Кардащук: «П’єса «Ми живі» — це жива рана моєї родини»

Минулого року у Калуші відбулася прем’єра драми "Ми живі" у постановці народного театру "Легенда". Режисери вистави — Леся Піцик та Ірина Хемич. Аматори сцени зіграли виставу із неабияким натхненням, відтворюючи події «золотого» вересня 39-ого року, коли на Галичину прийшли так звані визволителі зі сходу. Тоді галичани зустрічали червоноармійців хлібом-сіллю, дякуючи за визволення від польського панування, але отримали ще більше зло – терор та репресії НКВД.


Кількість переглядів - 2054
21.01.2016 11:36
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги