Досвід бувалого моржа

 

 

Вже шість років поспіль, на свято Водохреща, я пірнаю в ополонку. Вперше я занурився у крижану купіль коли мені було десять років. Я бачив, як мій батько заходить у воду і виходить з чудовим відчуттям.

 

Не задумуючись, швидко роздягнувшись, пірнув і сам.  Емоції, в той момент, мене переповнювали. Хотілось робити це знову і знову.

 

 

Купання в ополонці не обмежується одним днем Водохреща. До речі, ви знали, що традиційно, у перші вихідні лютого, найсміливіші представники здорового способу життя святкують День Моржа? Це заняття з кожним роком стає все більш популярнішим, так як дозволяє посилити імунітет, поліпшити кровообіг і терморегуляцію організму. На моржів часто дивляться як на диваків, а зимове купання взагалі супроводжується великою кількістю міфів. «Моржування» взимку має свої правила, і досвідчені практики про них знають. Людям, які вирішили зробити це вперше, хочу дати декілька важливих порад, яких варто дотримуватися, щоб моржування принесло користь.  

 

 

1. Місце. Перш за все, потрібно вибрати правильне місце. Бажано, щоб воно було перевірене вами і були присутні люди, адже вразі небезпеки, щоб вам допомогли. Та й переодягнутися і зігратися краще у теплому місці, яке було б недалеко від ополонки.

 

2. Не забуваємо: рушник – обов’язково, сухий одяг, щоб пізніше переодягтися, теплий чай - адже потрібно зігрітися після купання. 

 

3. Не пірнати у воду! Заходити повільно, обережно. 

 

4. Бажано проконсультуватись із лікарем, якщо у вас є якесь захворювання. Наприклад, не рекомендується пірнати в ополонку людям, які мають проблеми із серцево-судинною системою, алергією, бронхами чи щитовидкою. Не варто займатися моржуванням, якщо маєте запальні процеси і хронічні захворювання. І ще: важливо не переборщити з «екстримом». Через надмір гормонів (зокрема адреналіну) страждають наднирники, відтак виникають порушення нервової системи.

 

5. Час. Новачки не повинні плавати більш як дві хвилини. Досвідчені «моржі» проводять в ополонці не більше 5 хвилин. Якщо з’явилося сильне тремтіння, це сигнал: час негайно на берег.

 

6. Перед тим як опуститися в крижану воду, одяг необхідно знімати швидко і починати знизу. Не варто думати, що відморозите ноги, найголовніше — не застудити грудну клітку. Вийшовши на берег, не можна сильно розтиратися рушником: так ви все одно не зігрієтесь, натомість ризикуєте травмувати шкіру.

 

4. Останнє і найважливіше прохання до людей: не заходьте в джерело без молитви! Це умова важлива для усіх. 

 

Всім міцного здоров’я і щасливого моржування!

 

 

Назар Дзюбановський,

 

учень школи професійної журналістики


Кількість переглядів - 10585
20.01.2016 09:48
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Фальсифікації і тиск: стало відомо, чому переобиратимуть керівництво прикарпатської "Самопомочі" (відео)
Майбутнє залежить від кожного з нас
Ідеали
Моя мрія
Рожеві кити
Частіше говоріть компліменти
Анна Ярославна
«Океан Ельзи» як стан душі, або 5 маловідомих фактів про культові “океанські” пісні
Тарас Прохасько: «Майдан - це крок до впевненості у тому ,що ми, кожен з нас,на щось здатний»
Місто думає... Чи можна навчити українців не смітити?
Пригоди Спинозавра і Гігантозавра
Розплющ очі
Хто я після школи?
Казка про поросятко Чуню
Ілля Мєчников
Аксіомність
Шедеври, які … підіймають вгору
Україна — це супер. Україна — це ексклюзив!
Микола Сядристий - найкращий майстер мікромініатюри у світі (відео)
Українка, яка створила придумала геометричні малюнки на тканині (відео)
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги