Івано-Франківську медицину реформуватимуть на 3 рівні

 

11 серпня в Івано-Франківську відбулася медична рада, на якій обговорювали два основні  питання: підсумки роботи галузі охорони здоров’я за перше півріччя 2011 року та підготовка лікувальних закладів міста до реформування.

 

За  словами заступника головного лікаря Івано-Франківська Володимира Вовчука, є позитивні зрушення в роботі медичних закладів міста. За показниками, кількість більшості захворювань знизилася, стан здоров’я населення міста не погіршився. За рейтинговими показниками інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, рівень надання медичної допомоги та доступності населення міста до медицини піднявся з 8 на 4 місце у порівнянні з 2010 роком.

 

Завдяки новому діагностичному  обладнанню, яке працює в більшості  медичних закладів, значну кількість  захворювань діагностують на  ранніх етапах, а отже, можна говорити  про значне покращення діагностування  та профілактики захворювань.

 

Проте на сьогодні основним питанням, що зачіпає інтереси як усіх медпрацівників, так і пацієнтів, є реформування охорони здоров’я як галузі. Зараз Україна перебуває на першому етапі реформування.

 

Про основні моменти реформування галузі охорони здоров’я медикам міста розповів Микола Олінійчук. За його словами, вже незабаром медичну галузь поділять на декілька етапів, які допоможуть розділити різні рівні надання медичної допомоги. Так, на первинному рівні знаходитиметься медико-санітарна допомога, куди увійдуть поліклініки, лікарські амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти.

 

У Івано-Франківську вже незабаром буде створено три центри первинної медико-санітарної допомоги. Вони діятимуть на базі міських поліклінік і основна мета центрів – наблизити медичне обслуговування до населення. Фінансування центрів буде здійснюватися з місцевих бюджетів. Основний акцент в таких медичних центрів робитимуть на високий рівень діагностики. Приміщення центрів обладнають найсучаснішим медичним обладнанням, висококваліфікованими лабораторіями і працюватимуть тут насамперед сімейні лікарі.

 

Створення діагностичних центрів допоможе розукрупнити терапевтичні дільниці. Адже на сьогодні у місті навантаження на одного дільничного лікаря складає  в середньому 1700-2000 пацієнтів. На першому етапі реформування навантаження зменшать до 1500 пацієнтів. Все це допоможе лікарям краще знати стан здоров’я своїх пацієнтів, мати змогу декілька разів на рік проводити планові обстеження, проводити профілактичну роботу. „Нам необхідно робити акцент на підготовку молодих спеціалістів”, – стверджує Микола Олінійчук.

 

Власне  саме сімейний лікар буде мати право скеровувати планових хворих на вторинний рівень медицини, на якому хворі отримуватимуть спеціалізовану профільну допомогу.

 

„На сьогоднішній день реформувати охорону здоров’я треба, – сказав на медичній раді головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. – Проте не варто робити поспішних кроків. Зараз відбувається підготовка медичних закладів до реформи. Тому я прошу усіх працівників медичної сфери висловлювати свої пропозиції та зауваження. Двері мого кабінету завжди відкриті для усіх і я чекаю від вас спільної праці і відкритого діалогу”.


Кількість переглядів - 2416
16.08.2011 18:40
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Стоматология, стоматологические услуги Областная стоматологическая поликлиника Винница