Івано-Франківську медицину реформуватимуть на 3 рівні

 

11 серпня в Івано-Франківську відбулася медична рада, на якій обговорювали два основні  питання: підсумки роботи галузі охорони здоров’я за перше півріччя 2011 року та підготовка лікувальних закладів міста до реформування.

 

За  словами заступника головного лікаря Івано-Франківська Володимира Вовчука, є позитивні зрушення в роботі медичних закладів міста. За показниками, кількість більшості захворювань знизилася, стан здоров’я населення міста не погіршився. За рейтинговими показниками інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, рівень надання медичної допомоги та доступності населення міста до медицини піднявся з 8 на 4 місце у порівнянні з 2010 роком.

 

Завдяки новому діагностичному  обладнанню, яке працює в більшості  медичних закладів, значну кількість  захворювань діагностують на  ранніх етапах, а отже, можна говорити  про значне покращення діагностування  та профілактики захворювань.

 

Проте на сьогодні основним питанням, що зачіпає інтереси як усіх медпрацівників, так і пацієнтів, є реформування охорони здоров’я як галузі. Зараз Україна перебуває на першому етапі реформування.

 

Про основні моменти реформування галузі охорони здоров’я медикам міста розповів Микола Олінійчук. За його словами, вже незабаром медичну галузь поділять на декілька етапів, які допоможуть розділити різні рівні надання медичної допомоги. Так, на первинному рівні знаходитиметься медико-санітарна допомога, куди увійдуть поліклініки, лікарські амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти.

 

У Івано-Франківську вже незабаром буде створено три центри первинної медико-санітарної допомоги. Вони діятимуть на базі міських поліклінік і основна мета центрів – наблизити медичне обслуговування до населення. Фінансування центрів буде здійснюватися з місцевих бюджетів. Основний акцент в таких медичних центрів робитимуть на високий рівень діагностики. Приміщення центрів обладнають найсучаснішим медичним обладнанням, висококваліфікованими лабораторіями і працюватимуть тут насамперед сімейні лікарі.

 

Створення діагностичних центрів допоможе розукрупнити терапевтичні дільниці. Адже на сьогодні у місті навантаження на одного дільничного лікаря складає  в середньому 1700-2000 пацієнтів. На першому етапі реформування навантаження зменшать до 1500 пацієнтів. Все це допоможе лікарям краще знати стан здоров’я своїх пацієнтів, мати змогу декілька разів на рік проводити планові обстеження, проводити профілактичну роботу. „Нам необхідно робити акцент на підготовку молодих спеціалістів”, – стверджує Микола Олінійчук.

 

Власне  саме сімейний лікар буде мати право скеровувати планових хворих на вторинний рівень медицини, на якому хворі отримуватимуть спеціалізовану профільну допомогу.

 

„На сьогоднішній день реформувати охорону здоров’я треба, – сказав на медичній раді головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. – Проте не варто робити поспішних кроків. Зараз відбувається підготовка медичних закладів до реформи. Тому я прошу усіх працівників медичної сфери висловлювати свої пропозиції та зауваження. Двері мого кабінету завжди відкриті для усіх і я чекаю від вас спільної праці і відкритого діалогу”.


16.08.2011 2504 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

709
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2279
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2005
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2028
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6100 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2313 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

187

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1002

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

998

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1257
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

96
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

482
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1944
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26371
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

432
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10346 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7889
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

438
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

285
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

446
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

517
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1451