Європа. Ми до неї чи вона до наc?

 

http://europatourif.com/wp-content/uploads/2013/10/bus.jpg

 

Ми йдемо в Європу.Це гасло стало для нас побічною метою,ремаркою до нашого життя.Ми живемо,як і жили,але попри все «Йдемо в Європу». Наш шлях став біговою доріжкою,по якій ми неохоче пересуваємось і,не докладаючи будь-яких зусиль,чекаємо на результат.

 

Отож, власне, про Європу. Особисто для мене вона давно перетворилась із поняття географічного в поняття абстрактне, як, апевно, і для кожного з нас. Наша Європа це не тільки чисті вулиці і відремонтовані дороги, високий рівень життя і безвізовий режим.

 

Наша Європа - це насамперед, усвідомлення власної вагомості в суспільстві, розуміння того, що «моя» думка може щось змінити; того, що ми самі відповідаємо за наше майбутнє. Але про яке усвідомлення власного впливу ми говоримо?Віддавати свій голос за пакет гречки,а потім кричати,що все розікрали.Коронна згубна фраза: «Мій голос нічого не змінює».

 

От,наприклад,в нас змінили маршрути.І люди,як завжди, не задоволені.Як говорить один з перевізників: «От їздив ти 10 років 23 маршрутом, знаєш кожну зупинку. І тут одного ранку сідаєш в автобус, а він їде не туди. Люди до всього звикають, але ми розуміємо, що все ж відразу не буде ідеально».Але в цих змінах немає нічого поганого.Зараз в наших головах проходить стадія гніву через незнання.Тому що:«Терпіння гірке, але його плід солодкий»( Жан-Жак Руссо).Ми засліпленні. Але варто вірити в краще. Для нас Європа - це казковий портал, пройшовши який все і відразу зміниться. Ми немов двієчники, що хочуть бути відмінниками, але не докладають зусиль. Європа має бути всередині нас, тільки тоді ми будемо Європою. Нам не обов`язково змінювати менталітет чи бути мінімалістами, важливо не втратити те, що завжди було нашим. Це наші традиції, власний темперамент, те, що є поза межами впливу. Кредо ЄС говорить нам «Invarietateconcordia» (з латини «Єдність у різноманітності»). «Гасло означає, що європейці єдині у спільній праці на користь миру й добробуту, і що багато різноманітних культур, традицій і мов Європи є позитивним чинником для цього континенту». Це щось схоже до старого французько-революційного:« Libertе, Égalitе,Fraternitе «Свобода, рівність, братерство»). аритетність завжди була ознакою демократії.

 

Ми хочемо в Європу,ле що нам заважає створити свою? Хочеш в Європу?е кури в ліфтах,е викидай сміття на вулиці, будь толерантним, допомагай людям, роби для людей, бережи мову.Будь пріоритетом.Тільки тоді Європа прийде до тебе.

 

 

Олена Кроліцька

учениця школи професійної журналістики


Кількість переглядів - 10075
17.01.2016 12:28
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Фальсифікації і тиск: стало відомо, чому переобиратимуть керівництво прикарпатської "Самопомочі" (відео)
Майбутнє залежить від кожного з нас
Ідеали
Моя мрія
Рожеві кити
Частіше говоріть компліменти
Анна Ярославна
«Океан Ельзи» як стан душі, або 5 маловідомих фактів про культові “океанські” пісні
Тарас Прохасько: «Майдан - це крок до впевненості у тому ,що ми, кожен з нас,на щось здатний»
Місто думає... Чи можна навчити українців не смітити?
Пригоди Спинозавра і Гігантозавра
Розплющ очі
Хто я після школи?
Казка про поросятко Чуню
Ілля Мєчников
Аксіомність
Шедеври, які … підіймають вгору
Україна — це супер. Україна — це ексклюзив!
Микола Сядристий - найкращий майстер мікромініатюри у світі (відео)
Українка, яка створила придумала геометричні малюнки на тканині (відео)
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло