Фестиваль на руїнах, або як надвірнянці рятуватимуть Пнівський замок

 

19—20 серпня на міському озері у Надвірні відбудеться перший районний етнофестиваль середньовічної культури «Дженжур-фист». Активісти ГО «Вільна інформація» звернулися до обласної влади з проханням привернути увагу до руйнування Пнівського замку та отримати підтримку в ідеї ще одного фестивалю, котрий вони спершу планували проводити в околицях майже зруйнованого замку ХVI століття.

 

Днями відбулося виїзне засідання оргкомітету, в якому взяли участь голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, заступники голови ОДА Роман іваницький і Руслан Гусак, начальник обласного управління культури Володимир Федорак та керівництво Надвірнянської РДА. Передумовою цього представницького виїзного зібрання стало недавнє звернення до Михайла Вишиванюка активістів громадської організації «Вільна інформація», яку очолює головний редактор ТРК «Надвірна» Володимир Молдавчук. Пнівський замок перебуває в катастрофічному стані, він постраждав унаслідок стихії в червні—липні 2010 року. Зсувні процеси призвели до тріщин у стінах, і це загрожує несучим конструкціям замку. Споруду визнано пам’яткою архітектури національного значення Постановою УРСР ще 1963 року (охоронний № 240).

 

Як зазначають в управлінні культури ОДА, в Україні діє національна програма «Паспортизація, інвентиризація та реставрація робіт на пам’ятках архітектури національного значення». Кошти, передбачені програмою, використовуються відповідно до постанови № 481 Кабінету Міністрів України від 23 червня 2010 року.

 

Оглянувши на місці прилеглу до Пнівського замку територію, занедбані руїни замку, голова ОДА М. Вишиванюк порадив організаторам провести згаданий етнофестиваль районного масштабу біля міського озера у Надвірні, зону відпочинку якого названо іменем Назарія Яремчука. Мовляв, у майбутньому «Дженжур-фист» включать до обласного плану заходів. З тим, аби за рік надвірнянці належним чином упорядкували призамкову територію, подбали про інфраструктуру та про необхідні технічні умови для проведення фестивалю високого рівня.

 

Водночас голова ОДА дав доручення обласному управлінню культури звернутися з листом до профільних міністерств щодо включення Пнівського замку, що є пам’яткою архітектури національного значення ХVI ст., до державного плану з проведення протиаварійних реставраційних робіт. З обласного бюджету, як зазначив Михайло Вишиванюк, слід скерувати кошти на консервацію Пнівського замку, «аби зберегти цю унікальну пам’ятку нашої старовини», повідомляє Галичина.

 

Реконструкція Пнівського замку

 

 


Кількість переглядів - 5335
16.08.2011 12:46
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Віталій | 03.10.2011 18:35Це дуже прикольний замок знаходиться у моєму селі

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло