Лемки Івано-Франківщини матимуть на Тернопіллі власну світлицю

 

 

Ключі від новозбудованої хати-світлиці для лемків Івано-Франківщини за дорученням голови облдерж-адміністрації Михайла Вишиванюка начальник обласного управління культури Володимир Федорак вручив голові обласного товариства «Лемківщина» Степанові Керницькому під час відкриття всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини», що проходив днями в лісі поблизу містечка Монастириська Тернопільської області.

 

Ошатну дерев’яну хату, збудовану за канонами архітектури Лемківщини, яка складається з двох кімнат з інте-р’єром лемківського побуту, освятили місцеві священики.

 

Степан Керницький, по-своєму рречно вітаючи земляків–лемків з «подвійним святом» — цьогорічним «защораз кращим» фестивалем «Дзвони Лемківщини» і новою лемківською домівкою, привселюдно подякував голові івано-Франківської облдержадміністрації насамперед за дотримане слово, за те, що відтепер його земляки-лемки мають на Тернопіллі прекрасну «власну хатину», куди, за його словами, зможуть приїжджати не лише під час проведення фестивалів, де вони «набираються нових сил, натхнення, загартовують незламність та силу лемківської культури, її багатогранність».

 

Хата-світлиця лемків Івано-Франківщини розташована на початку тамтешньої великої і «належним чином упорядкованої площі», де традиційно проводиться всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини». За словами Володимира Федорака, ця фестивальна площа з часом перетвориться на велике лемківське село, повноправними жителями якого будуть і лемки Івано-Франківської області.

 

Тамара ЛЕЙБЮК, Галичина

Кількість переглядів - 2973
17.08.2011 03:43
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло