Із Прикарпаттям та його людьми знайомилися журналісти центральних ЗМІ

 

ЗАВЕРШИВСЯ чотириденний прес-тур групи журналістів центральних ЗМІ, які зблизька ознайомилися з Прикарпаттям у ролі учасників круглого столу «Традиції як чинник самоорганізації громад», що його ініціювали директор творчого об’єднання ЗМі України «Славута» Валерія Бондаренко та керівник швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО в Україні Оксана Гарнець. Конкурс для регіональних ЗМі «Об’єднаємо громаду» проводять проект ДЕСПРО і ТО «Славута», відповідальна за реалізацію мас-медійного проекту — Валерія Бондаренко.

 

Учасниками круглого столу, презентації конкурсу для ЗМі та ознайомлювального прес-туру, окрім В. Бондаренко, яка є власкором газети «Дзеркало тижня», були також перший заступник головного редактора газети «Факти і коментарі» Юрій Хлистун, заступник головного редактора цього ж київського часопису ірина Дубська, спецкор тижневика «2000» Андрій Дзьобак, спецкор УТГ «Українська туристична газета» Богдан Куделя, редактор рубрики «Політика» ІА «Ліга Бізнесінформ» Валерія Кондратова, спецкор порталу «Громадський простір» ірина Салій, фотокор іА «Українські новини» Олег Гордієнко, редактор журналу «Міжнародний туризм» Марина Гудзєвата.

 

На запрошення голови Тлумацької райдержадміністрації Василя Сеніва журналісти зі столиці із задоволенням взяли участь у сплаві Дністром, який для них провели представники КП «Дністровська флотилія». На старті в селі Долині і на фініші в Петрові учасників тригодинного журналістського сплаву привітали запальними покутськими піснями і танцями аматори місцевої художньої самодіяльності. Допізна на березі Дністра лунав спільний спів, по якім гості щиро дякували за гостинне прийняття.

 

Суботнього ранку представників центральних ЗМі зустріли з калачем і медом у селі Турці. Там голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич не без гордості показав гостям краю чи не найкраще в області сільське футбольне поле, прекрасний басейн. У селянській спілці ЗАТ ім. Степана Мельничука журналісти оглянули охайну місцеву ферму з машинним доїнням, смакували щедрими дарами природи — сливами, яблуками, грушами, окультуреними афинами, якими їх пригощала гостинна родина Червінських — керівник агроспілки Мирослав та його чарівна дружина сільський голова Любов Петрівна.

 

У Музеї писанки, окрім цікавої екскурсії, для представників столичних ЗМі провели майстер-клас. Журналісти розмалювали свою спільну писанку, якою дуже тішилися і забрали з собою на па¬м’ять.

Коломийський національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського також вразив мас-медійників з Києва багатством автентичних експонатів та їхньою самобутністю.

 

Потім була садиба святого Миколая, що в Національному природному парку «Гуцульщина», на брамі якої учасників прес-туру чекала «закосичена» бричка. У «кабінеті святого» чемні дорослі діти, як і годиться, отримали солодкі подарунки від святого Миколая. Як тут уточнили, саме від літнього святого Миколая, якого на Гуцульщині також величають. Ще довго журналісти не квапилися покидати це прекрасне казкове містечко, яке з часом, як запевнили журналістів директор НПП «Гуцульщина» Василь Пророчук та його ініціативні працівники, «стане прикарпатським «Артеком», потужним туристичним центром для дітвори не лише з України.

 

У селі Вербівці журналісти відвідали родину івана Гурулюка, де опановували їзду на гуцульських конях та бричках. Радості було предостатньо. Голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук запросив їх відвідати Косівщину і з родинами, гарантував гарну зустріч і найкращі враження.

 

У Криворівні по-верховинськи «красно» зустрів гостей голова Верховинської РДА Василь Гондурак. Разом відвідали місцевий храм, рражду у Верховині, приватний музей знаного краєзнавця та митця Романа Кумлика.

 

Недільного дня за маршрутом був ГК «Буковель». Журналісти покаталися на підйомниках, були свідками нагородження переможців гірських перегонів «Трембіта-раллі». В Яремчі дали заробити місцевим сувенірникам на ринку, відвідали декілька приватних зелених садиб, взяли координати для себе і друзів.

 

Екскурсія обласним центром в останній день їхнього гостювання в нашому краї завершилася підбиттям підсумків у відновленому «Пасажі ўартенберрів», що є пам’яткою архітектури, а віднедавна — окрасою європейського Івано-Франківська. Вишукана смачна кухня ресторану «Пасажу...» та гостинність його господаря, як мовиться, закріпили гарні враження учасників прес-туру.

 

А вражень залишилось багато: від най-найкращих — пречудової і, на щастя, «майже незайманої природи Прикарпаття, яка найдужче притягує», до чисто журналістських зауважень небайдужих: «...аби від стрімких сучасних процесів глобалізації, що і тут насуваються, не стали чужими на своїй землі жителі пречудового гірського краю».

 

Співрозмовник київських журналістів перший заступник голови обл¬держадміністрації Василь Плавюк, уродженець Буковини, розповідаючи про перспективну обласну програму «Прикарпаття — писанковий край», яку ініціював голова ОДА Михайло Вишиванюк, запевнив, що від продуманого економічного, соціально зорієнтованого розвитку області його жителі лише виграють. Василь Плавюк навів декілька переконливих прикладів, як селяни раніше неперспективних гірських сіл, зокрема Поляниці, успішно розвивають власний туристичний бізнес і бачать його добру перспективу.

 

Валерія Бондаренко, керівник ознайомлювального прес-туру Прикарпаттям, родом з Дніпроперовська, подякувала голові облдержадміністрації Михайлові Вишиванюку та його команді «за відкритість до журналістів, особливу галичанську гостинність», щире вболівання за розвиток писанкового краю і за щоденну турботу, «аби працьовитим і гостинним прикарпатцям у своєму краї жилося не гірше, як по закордонах…»

 

Тамара Лейбюк,

"Галичина"


16.08.2011 2275 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

618
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1801 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1105 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6879 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11335 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

310

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1047

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1093

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1088
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

256
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1060
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

825
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

715
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2921
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18417
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

289
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

333
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

642
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

745