Британські науковці склали рекомендації для залежних від Інтернету

 

Група дослідників з інженерного факультету Кембриджського університету склала рекомендації для людей, залежних від цифрових технологій та Інтернету, назвавши їх "збалансованою комунікативною дієтою", передає "Компьюлента".

 

 

Британські науковці під керівництвом професора Джона Кларксона провели дослідження "оцифрованого" життя 1 269 британців, 1 020 американців, 1 132 австралійців і 1 178 китайців, з'ясувавши заразом їхню задоволеність своїм життям, в якій велику роль почали відігравати мобільні повідомлення, соціальні мережі та електронна пошта.

 

Третина опитаних відчували себе обтяженими надлишковими цифровими комунікаціями. Їхня суб'єктивна задоволеність життям була нижчою, ніж у тих, хто зміг поставити інтернет-спілкування під контроль.

 

При цьому 65% опитаних, серед яких були як дорослі, так і діти, віддають перевагу спілкуванню віч-на-віч. 36% дорослих і 43% молодого покоління у віці від 10 до 18 років свідомо обмежують своє користування Інтернетом.

 

Загалом 42% дорослих і дітей обмежують час, який проводять в соціальних мережах, 20% контролюють потік текстових повідомлень, 19% - електронних листів.

 

За результатами дослідження, кембриджські фахівці склали рекомендації для залежних від цифрових технологій та Інтернету людей:

1. Перш ніж змінювати свої звички, їх слід усвідомити: ведіть щоденник використання комп'ютера і сидіння в Інтернеті.

2. Тримайте комп'ютери та ігрові приставки в центральному для дому приміщенні, щоб члени сім'ї не сиділи за комп'ютерами поодинці в своїх кімнатах.

3. Введіть правила на основі консенсусу (наприклад, домовтеся не обідати перед комп'ютером).

4. Подавайте приклад іншим (особливо це стосується батьків).

5. Будьте вірні собі (у всіх є різна потреба у використанні Інтернету та цифрових технологій і різний потяг до них; особливо не вірте ні позитивним, ні негативним публікаціям у пресі про веб-вплив на психіку).

 

У вересні минулого року науковці Одеської академії зв'язку імені Попова заявили, що здійснили прорив у сфері телекомунікацій, оскільки їхні ідеї мають всі шанси через кілька десятиліть стати основою Інтернету майбутнього.

 

Британські психологи знайшли зв'язок між надмірним використанням Інтернету і депресією. Згідно з дослідженням, проведеним в університеті Лідса, що більше часу людина проводить в Інтернеті, то більша вірогідність того, що вона відчуває себе нещасною.

 

Тим часом у Китаї підлітків, які страждають від інтернет-залежності, лікують електрошоком. Іншим видом терапії в клініці є публічна самокритика, а також уклінне покаяння перед батьками.


Кількість переглядів - 5614
16.08.2011 07:58
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги