До рейтингу 500 найкращих університетів світу не потрапив жоден з українських вишів

 

В опублікованому світовому рейтингу університетів за 2011 рік, який щороку складає Університет Цзяотун (відоміший як Шанхайський рейтинг), Гарвард посів перше місце, передає "Дзеркало тижня".

 

Крім того, до першої п'ятірки потрапили ще три американських ВНЗ. Друге місце посів Стенфордський університет, який у 2010 році був третім. Третє місце - за Массачусетським технологічним інститутом, що не потрапив до п'ятірки в 2010 році. Каліфорнійський університет, що був у 2010 році другим, опустився на четверте місце. Британський Кембридж, як і рік тому, залишився на п'ятому місці.

 

До першої сотні потрапив Московський державний університет (77-ме місце). Санкт-Петербурзький державний університет опинився у четвертій сотні.

 

У четверту сотню також потрапили польські Варшавський та Ягеллонський (у Кракові) університети.

Українських ВНЗ у списку з 500 світових навчальних закладів немає.

 

Нагадаємо, що раніше Міносвіти потрапило в скандал, пов'язаний із зарахуванням українських вишів у сфабрикований світовий рейтинг. На засіданні громадської гуманітарної ради в серпні минулого року Янукович поставив завдання, щоб 3-5 університетів України увійшли до кола ВНЗ, визнаних у світі.

 

У березні цього року чиновники Міносвіти України заявили, що завдання президента виконано, і в міжнародний рейтинг потрапило 5 українських вишів. Як виявилося згодом, чиновники Міносвіти послалися на нікому невідомий російський рейтинг за 2009 рік.

 

На сайті компанії "РейтОР" представлено одне дослідження глобального рейтингу вищих навчальних закладів, датоване 2009 роком. І позиції українських вишів, представлені в цьому рейтингу, цілком відповідали позиціям, озвученим Міносвіти.

 

Раніше повідомлялось, що у рейтингу університетів світу Webometrics найкращий результат серед українських вишів показав Львівський національний університет імені Івана Франка. Він опинився на 1443-му рядку рейтингу. Webometrics аналізує не освітню діяльність університетів загалом, а представленість вишу в Інтернеті.

 

Зазначимо, що раніше ЮНЕСКО назвала 200 найкращих ВНЗ України. Університет імені Тараса Шевченка - на 1-му місці. А у 2008 році Київський національний університет імені Шевченка і Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого (Харків) визнано найбільш рейтинговими вищими навчальними закладами країни. Такими виявились результати реалізації пілотного проекту "Компас" з визначення рейтингу вишів України за рівнем задоволення освітою. У тому ж році рейтинг українських ВНЗ за оцінками працедавців очолив КНУ.


Кількість переглядів - 3447
16.08.2011 07:52
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло