В обласному центрі Прикарпаття відбудеться виставка «Польська школа плаката та її послідовники»

 

Культурно-мистецький центр «Є» запрошує на виставку «Польська школа плаката та її послідовники», яка експонуватиметься з 22 серпня.

 

Початок – о 18:00.

 

До експозиції виставки «Польська школа плаката та її послідовники» включено 33 оригінальні плакати на теми кіно, театру, загальної культури, що були створені у 1968—2007 рр. Авторами представлених робіт є видатні майстри польського плаката Роман Цеслевич, Ян Лєніца, Ян Млодоженєц, Анджей Понґовський, Стасис Ейдригевичус, Генрик Томашевський, Вальдемар Свєжи, Францішек Старовєйський та послідовники класичної традиції — Вєслав Вакульський і Віктор Садовський.

 

Найгучніший розголос Польська Школа Плаката мала у 1950—1960-ті роки. Художники, що стояли біля витоків цього мистецького явища, по-новаторськи ввели до плаката засоби живопису — активну барвисту пляму та вільне формування мистецького образу. Плакат не лише містив текстову інформацію, а й візуально коментував зміст тексту за допомогою художньої метафори, символу чи алегорії. Найголовнішими ознаками Польської Школи Плаката є лапідарність, стриманість форми, іронія та оригінальна типографіка.


Кількість переглядів - 3164
15.08.2011 18:42
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги