«Потяг до Яремча» присвятили Володимирові Івасюку

 

Уже вчетверте в мальовничому Яремчі відбудеться фестиваль сучасної української культури «Потяг до Яремча». Впродовж двох фестивальних днів — 26—27 серпня — мистецький настрій свята створюватимуть українські музиканти, письменники, художники та численні його відвідувачі. До творення унікальної мистецької атмосфери долучаться письменники Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Юрій Іздрик, Юрій Винничук, публіцист Мирослав Маринович, музичні гурти «Пан Пупець», «КораЛЛі» «Оратанія», «The Stens», «Фліт», «Гайдамаки», Тарас Чубай, а також художники Ярема Стецик і Юрій Писар.

 

Цього року «вагони» «Потяга до Яремча», тобто фестивальні дні, матимуть своє тематичне забарвлення — творчість Володимира івасюка. Саме тому до участі в програмі «Потягаѕ» організатори запросили рідну сестру композитора Оксану івасюк. Крім того, кожен гурт, що виступатиме першого фестивального дня, виконає одну пісню Володимира Івасюка у власній обробці. Також на великій сцені художник Юрій Писар за сім-десять хвилин намалює великоформатний портрет івасюка під музичний супровід гуртів — учасників фесту. Тому поки що кінцевий вигляд полотна — таємниця для всіх, і навіть для її автора. Цю картину подарують Музеєві В. Івасюка в Чернівцях.


І найцікавіша подія цьогорічного фестивалю — зйомки римейку українського мюзиклу «Червона рута». Цій стрічці вже минуло 40 літ. «Ми не будемо повторювати сюжет, історію тієї «Червоної рути», адже хочемо показати, як змінилося Яремче — місцевість, на якій знімали цей фільм, за останні 40 років. Будемо мати надію, що нам це вдасться», — наголосила організатор фестивалю ірина Малиновська. Над стрічкою працюватимуть режисер Олексій Гуз та художник фільму Ярослав Зень, головні ролі виконають відомі українські музиканти, письменники та громадські діячі і, звісно, відвідувачі фестивалю. Не останню роль зіграють невмирущі пісні Івасюка. Готовий продукт транслюватимуть в івано-франківських кінотеатрах.


На прес-конференції Тарас Прохасько — модератор літературної частини, цілком справедливо зазначив, що саме літературна складова цього фестивалю особлива та відрізняє його від інших численних фестів. Цього року список письменників — гостей «Потяга до Яремча» є чималим, включає як молодих, так і більш досвідчених митців. Формат літературної частини буде дещо змінено, літератори не лише читатимуть свої твори, а й дискутуватимуть про любов з відомими людьми мистецтва, бізнесу та глядачами. Тема дослівно звучатиме так: «На денці серця. ЛЮБОВ — це...». «Говорячи про любов, говорять про дуже різні речі, тому не можна сподіватися від цієї дискусії якихось кльових способів, як же ж нарешті полюбити чи як любити правильно», — наголосив Т. Прохасько.


Спеціально для людей, які люблять не лише слухати музику, а й створювати її, функціонуватиме справжня майстерня «Музичний ранок». «Це щось на зразок музичного караоке, лише замість телевізора та компакт-диска у вашому розпорядженні буде повний набір музичних інструментів та професійні музиканти, котрі допоможуть вам втілити у життя свої творчі здібності», — розповів модератор «Музичного ранку» Роман Калин. Отож музику творитимуть з ранку до вечора як професіонали, так і початківці-любителі. Організатори фесту зазначили, що таким способом вони прагнуть залучити до нього людей інших поколінь, а не лише молодь — звичних відвідувачів «Потяга до Яремча».

 

Ольга МОНЧУК,

Галичина


13.08.2011 Ольга МОНЧУК 1621 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1267
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6591 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

92
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637