В Івано-Франківську зареєстрували перше ОСББ по-новому

 

 

Організація співвласників багатоквартирного будинку «Потенціал», що за адресою Стуса, 37а в Івано-Франківську, зареєструвалася минулого тижня і стала першою в місті, яка створена згідно з новою редакцією Закону України «Про ОСББ».

 

Раніше для проведення установчих зборів про створення ОСББ треба було не менше ніж 51% власників квартир, із яких 2/3 підтримували створення об’єднання, від однієї квартири – один голос, інформує Фіртка з посиланням на Курс.

 

1 липня 2015 року вступив в дію новий закон. Тепер при створенні ОСББ і прийнятті рішень мешканці багатоквартирних будинків голосують площею квартири. Пункт, який передбачає участь у зборах 51% мешканців, залишився, однак не від представників квартир, а від загальної площі квартир у будинку.

 

Реєстрацією, підготовкою документів та юридичним супроводом усього процесу реєстрації першого ОСББ по-новому займався юрист «Франківської інформаційної спілки» Андрій Архіпов.

 

Він наголошує, що, згідно нового закону, створення ОСББ є надзвичайно важливим процесом для усіх мешканців Івано-Франківська.

 

«Закон дає термін до 1 липня 2016 року. Якщо до цього часу жителі багатоквартирних будинків не організують ОСББ або загальними зборами не визначать управителя свого будинку, то з 1 липня 2016 року Івано-Франківський міськвиконком має право одноосібно призначити балансоутримувача будинку. А вартість послуги з управління будинком міська влада визначатиме за результатами конкурсу.Тому, якщо не організувати ОСББ, жителі багатоквартирних будинків будуть далі заручниками чиновників і усіляких комунальних підприємств. Вихід один – самоорганізуватися та скинути з себе це комунальне ярмо», - говорить Андрій Архіпов.

 

Також зміни у законодавстві дали «запобіжник» ситуаціям, коли недобросовісні забудівники створювали з кількох осіб кишенькові ОСББ, які укладали угоди з підконтрольними приватними ЖЕО про обслуговування будинку за завищеними тарифами.

 

«Раніше деякі забудовники, нерідко нав’язували мешканцям новобудов свої управляючі компанії, а потім, всіма правдами і неправдами, саботували повернення будинку ОСББ. Тепер же є чітка норма: колишньому балансоутримувачу або управителю будинку дається три місяці з моменту реєстрації ОСББ, щоб передати йому примірник документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнятий в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. Існує також положення, що вразі відсутності документації на багатоквартирний будинок попередній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання відновлює її за свій рахунок», - пояснює юрист «Франківської інформаційної спілки» Андрій Архіпов.

 

У «Франківській інформаційній спілці» наголошують, що на сьогодні діє державна програма енергоефективності для ОСББ, згідно якої з державного бюджету здійснюється компенсація вартості матеріалів, які використовуються на енергозбереження в розмірі 40 % для ОСББ.

 

У свою чергу міська влада здійснює підготовку міської програми відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими ОСББ, яка компенсовуватиме банківські відсотки для позичальників. Таким чином, наприклад, замінивши вікна в під’їзді на металопластикові, банк надасть кредит, відсотки якого погасить місто, а держава поверне 30% вартості вікон.

 

«Франківська інформаційна група» Телефон для консультацій: 099 977 64 80

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Навіщо франківським мешканцям багатоповерхівок створювати ОСББ?


17.12.2015 570 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1887
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

915
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

955
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2060
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3545
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2469 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

781

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

684

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

653

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

666
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10319
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1169
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5250
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

984
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2782
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1167
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

378
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

694
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

599
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

647
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

997 2