«Тепле Різдво» об’єднає серця у Надвірній

 

/data/blog/94643/9ecb57d593a76b52224e5b1add162b92.13f48bf3287d5a303b22e8d8622b3109

 

«Тепле Різдво» завітає у Надвірну, щоб об’єднати і зігріти серця.

 

Ідейники культурно-мистецького проекту вперше у прикарпатському містечку прикрасять ялинку іграшками виготовленими виключно на гуцульський манер, також облаштують стилізоване ярмаркове містечко. А найголовніше, що кожен мешканець міг долучитися до підготовки свята.



«Тепле Різдво» стартуватиме з відкриття новорічної ялинки, яке відбудеться 22 грудня на центральній площі Надвірної, майдані Шевченка, і триватимуть аж до середини січня.



«Ідея започаткувати проект «Тепле Різдво» у Надвірній виникла вже давно. Ми хочемо організувати різдвяний ярмарок на центральній площі міста як це роблять у європейських столицях, привернути увагу туристів, які проїжджають Надвірною, прямуючи на гірськолижні курорти , до нашого міста, - розповідає ідейник проекту Тетяна Пришляк. – На ярмарку будуть продавати концептуальну різдвяну продукцію, тут можна буде поласувати та придбати різноманітні смаколики і, звичайно ж, в різдвяному містечку щодня відбуватимуться мистецькі атракції, майстер-класи, конкурси, розваги. Таку ідею охоче підтримали депутати міської ради, мер і районна державна адміністрація».



Організаторам свята, щоб одягти головну ялинку Надвірної знадобилося майже сотня новорічно-різдвяних іграшок. Їх власноруч виготовляли діти місцевої художньої школи, вчителі та волонтери, які підтримали проект. 



«Ідея оновлення нашої ялинки з’явилася торік, коли був створений вертеп з сіна, який встановили біля головного Собору міста. Цього разу перенесемо його до ялинки і вже в комплексі з новими іграшками облаштуємо ярмаркове містечко», - каже координатор проекту Микола Зузанський



«Тепле Різдво» дивуватиме гостей та жителів міста унікальною шопкою, персонажі якої виготовлені із сіна. А під час ярмарку кожен охочий зможе взяти участь у майстер-класі, і на згадку про свято зробити сувенір. Як працювати із сіном, чи зробити гуцульську ялинкову прикрасу, покажуть майстрині з Надвірнянської художньої школи.



«Ми з дітьми вже робили на майстер-класах вироби з сіна. Плануємо показати іншим дітям, які прийдуть на ярмарку, що можна виготовити своїми руками з такого простого матеріалу, - розповідає директор художньої школи Жанна Бондаренко. – Це буде логічне продовження нашої ідеї, що будь-хто може зробити таку ж прикрасу, як і на головній ялинці, і взяти її з собою додому».



Майстриня переконана, що є безліч альтернатив «китайській» новорічній іграшці. 



«Концепція «Теплого Різдва» так само полягає в тому, що б ми зробили гуцульську ялинку. Дітям така ідея надзвичайно сподобалось, - продовжує Бондаренко. –  Ми демонструємо, що китайський ширпотреб вже давно нам не потрібен, бо все можна робити своїми руками. Вибирали форму і кольори, які притаманні гуцульському килиму і гармоніювали з яворівською іграшкою».



Ідейники проекту «Тепле Різдво» хочуть познайомити  мешканців гірського містечка і туристів з унікальними новорічно-різдвяними прикрасами у гуцульському стилі. 

 

Як розповідають Надвірнянські майстри навіть святкову ялинку у Ватикані прикрашають яворівськими іграшками.



«Яворівська іграшка особлива тим, що вона просто формою, їй притаманні всі українські символи і кольори, які є в писанці, у вишивці, - залюбки пояснює вчитель художньої школи Наталія Пак. – Яворівські іграшки використовувалися перш за все як забавки для дітей. Це були коники, пташки, півники, янголи. Але український народ і практичний, іграшками також прикрашали ялинка та вікна».

 

Ще одна ідея «Теплого Різдва» - згуртувати довкола роботи і підготовки до новорічно-різдвяних свят мешканців міста та активістів. 



«Нам надзвичайно зараз бракує тепла і єдності. Ми живемо у нелегкий час, і я думаю, що якраз в кожній українській родині, коли близькі гуртуються навколо приготування до Різдва, коли вони разом щось роблять, тоді святкування стає особливим і величним, - переконана Тетяна Пришляк. – Ми так само хочемо і в надвірнянській родині згуртувати волонтерів, активістів, небайдужих мешканців.Ми кинули клич по соціальних мережах і багато людей  дійсно приходили допомагати малювати іграшки і лагодити ярмаркові будиночки, дівчата та жінки добровільно зголошується пекти пампухи та різдвяні пряники. Доречі саме пряник став символом фестивалю.Тому в чомусь ми вже якусь місію виконали, тобто згуртували молодих, небайдужих людей, виявили свої творчі здібності, таланти. А тепер повинні перетворити Різдво в рідному місті на щось таке смачне, тепле, цікаве та гостинне. Перетворити Надвірну на місце, де безумовно живе Різдво.. А там, де Різдво, там казка і стаються дива".

 

/data/blog/94643/4868a46ca0793b51cce83590f2a1c107.6a1a6ab45409961adfee184967396d0d

 


16.12.2015 721 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

980
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

795
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1912
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3265
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2563
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2555

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

256

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

742

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

699

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1626
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

372
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

709
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

627
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

362
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

393
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27053
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

852
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19687
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

440
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

405
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

740
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1366 4