Наступна світова економічна криза буде масштабнішою за попередню

Світ знаходиться в очікуванні нової глобальної економічної кризи. Біржові індекси обвалюються, американський долар хитається, а кредитні рейтинги Сполучених Штатів знижено вперше за багато років, Китай в повний голос заговорив про зміну світової резервної валюти…

 

Світова економічна криза набирає все більших обертів. Відомий інвестор Марко Фабер попереджає, що прийдешня світова економічна криза буде набагато серйознішою, ніж та, яку пережили в 2008-му році.

 

«Перед наступним всесвітнім економічним дефолтом ми станемо свідками війни та масивного друкування грошей (США). Всі системи розваляться. Тому я раджу людям зважувати всі свої кроки. При повному обвалі систем не варто тримати свої заощадження ні у вигляді державних облігацій США, ні у вигляді готівки...

 

У випадку війни ціни на нафту, безумовно, виростуть. Банки готові почати штампувати грошові банкноти. Але це не вирішує проблеми, а тільки затягує їхнє рішення. І тим самим - лише погіршує становище.

 

Так було при економічному спаді 2001 року. Тоді стали друкувати дуже багато грошей. З одного боку, це дозволило уникнути більш серйозної кризи в 2001-му. Але з іншого боку, саме це, можливо, багато в чому спровокувало фінансову кризу 2008 року», - заявив Марко Фабер.

 

Нагадаємо, що на початку цього року ООН виступила з попередженням про прийдешній голод. Рекордні ціни на продовольство піддадуть увесь світ небезпеці,- оголосила ООН. Співпадіння вкрай несприятливих обставин зміни клімату і цін на нафту робить світ «небезпечною територією».

 

Згідно даним Організації Об'єднаних Націй - продовольчі бунти, геополітична напруженість, глобальна інфляція і голод, що збільшується серед найбідніших верств населення планети є можливими наслідками нового росту світових цін на продовольство, які досягли небувалого високого рівня.

 

Показники ООН цін на продукти харчування цього року, у які включені міжнародні дані про пшеницю, кукурудзу, молочні продукти, м'ясо і цукор, перебувають на найвищому рівні з початку реєстрації показників у 1990 році, перевершивши навіть пік, що спостерігали під час продовольчої кризи 2008 року, що викликав цивільні безладдя від Мексики до Індонезії.

 

«Ми вступаємо в небезпечну територію»,- заявив головний економіст ООН з питань продовольства і сільського господарства Абдолреза Аббассіан.

 

Світові ціни на продовольство росли шість місяців поспіль. Ціна на пшеницю виросла майже вдвічі із червня, ціна на цукор побила 30-річний максимум, свинина виросла на чверть із початку 2010 року. Тенденції вже вплинули на Великобританію, де стрибок цін на продовольство в листопаді став максимальним з 1976 року. М'ясо худоби та птиці виросли на 1%, а фрукти на 7,5% за місяць. Виробників продуктів харчування попередили, що ціна на пшеницю знову підскочить у цьому місяці, що вдарить по пекарях і виробникам усього від макаронів до випічки.

 

Швидше за все, це, в свою чергу, додасться до тиску на Банк Англії щодо підвищень процентних ставок для контролю росту цін. Більш високі іпотечні рахунки під кінець року будуть додані до неприємностей, з якими зіштовхується «Середня Англія» - підвищення податків і ріст інфляції разом із зниженою заробітною платою.

 

Однак, найбільший вплив ударних цін на продовольство буде відчуватися в країнах, що розвиваються, де більша частка доходів населення витрачається на основні продукти харчування.

 

Економісти попереджають, що ціни на продукти харчування «широкого вжитку» мають мало ознак до стабілізації, а ціни на крупу і цукор, зокрема, можуть стати ще вище в найближчі місяці. Крім того, довгострокові тенденції, пов'язані з ростом населення і зміною клімату, можуть означати, що більш високі продовольчі витрати стануть постійним елементом економічного життя, навіть при тому, що поточний стрибок може закінчитися належним чином. Спекуляція також може стати частиною кризи, оскільки інвестори ставлять на зріст цін на продукти харчування.

 

Аббассіан заявив, що агентство ООН висловлює заклопотаність щодо непередбачуваності природи, яке багато експертів пов'язують зі зміною клімату. Він заявив: «У цін ще є можливість, щоб піднятися набагато вище, якщо, наприклад, умови в Аргентині приведуть до посухи, і якщо в нас виникнуть проблеми з вимерзанням пшениці в північній півкулі».

 

Братство


09.08.2011 1124 2
Коментарі (2)

Sacha 2011.08.10, 14:56
не можна друкувати такі статті! нам і так невесело живеться, а тут іще таке нагнітання! хоча Українці в своїй історії страшніші біді переживала! А всі ці світові кризи, все штучно роблене!
роботяга 2011.08.15, 22:56
все ця нісенітниця замовлена банкірами
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1079
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2076
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2113
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6419 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

283

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

361
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531