Наступна світова економічна криза буде масштабнішою за попередню

Світ знаходиться в очікуванні нової глобальної економічної кризи. Біржові індекси обвалюються, американський долар хитається, а кредитні рейтинги Сполучених Штатів знижено вперше за багато років, Китай в повний голос заговорив про зміну світової резервної валюти…

 

Світова економічна криза набирає все більших обертів. Відомий інвестор Марко Фабер попереджає, що прийдешня світова економічна криза буде набагато серйознішою, ніж та, яку пережили в 2008-му році.

 

«Перед наступним всесвітнім економічним дефолтом ми станемо свідками війни та масивного друкування грошей (США). Всі системи розваляться. Тому я раджу людям зважувати всі свої кроки. При повному обвалі систем не варто тримати свої заощадження ні у вигляді державних облігацій США, ні у вигляді готівки...

 

У випадку війни ціни на нафту, безумовно, виростуть. Банки готові почати штампувати грошові банкноти. Але це не вирішує проблеми, а тільки затягує їхнє рішення. І тим самим - лише погіршує становище.

 

Так було при економічному спаді 2001 року. Тоді стали друкувати дуже багато грошей. З одного боку, це дозволило уникнути більш серйозної кризи в 2001-му. Але з іншого боку, саме це, можливо, багато в чому спровокувало фінансову кризу 2008 року», - заявив Марко Фабер.

 

Нагадаємо, що на початку цього року ООН виступила з попередженням про прийдешній голод. Рекордні ціни на продовольство піддадуть увесь світ небезпеці,- оголосила ООН. Співпадіння вкрай несприятливих обставин зміни клімату і цін на нафту робить світ «небезпечною територією».

 

Згідно даним Організації Об'єднаних Націй - продовольчі бунти, геополітична напруженість, глобальна інфляція і голод, що збільшується серед найбідніших верств населення планети є можливими наслідками нового росту світових цін на продовольство, які досягли небувалого високого рівня.

 

Показники ООН цін на продукти харчування цього року, у які включені міжнародні дані про пшеницю, кукурудзу, молочні продукти, м'ясо і цукор, перебувають на найвищому рівні з початку реєстрації показників у 1990 році, перевершивши навіть пік, що спостерігали під час продовольчої кризи 2008 року, що викликав цивільні безладдя від Мексики до Індонезії.

 

«Ми вступаємо в небезпечну територію»,- заявив головний економіст ООН з питань продовольства і сільського господарства Абдолреза Аббассіан.

 

Світові ціни на продовольство росли шість місяців поспіль. Ціна на пшеницю виросла майже вдвічі із червня, ціна на цукор побила 30-річний максимум, свинина виросла на чверть із початку 2010 року. Тенденції вже вплинули на Великобританію, де стрибок цін на продовольство в листопаді став максимальним з 1976 року. М'ясо худоби та птиці виросли на 1%, а фрукти на 7,5% за місяць. Виробників продуктів харчування попередили, що ціна на пшеницю знову підскочить у цьому місяці, що вдарить по пекарях і виробникам усього від макаронів до випічки.

 

Швидше за все, це, в свою чергу, додасться до тиску на Банк Англії щодо підвищень процентних ставок для контролю росту цін. Більш високі іпотечні рахунки під кінець року будуть додані до неприємностей, з якими зіштовхується «Середня Англія» - підвищення податків і ріст інфляції разом із зниженою заробітною платою.

 

Однак, найбільший вплив ударних цін на продовольство буде відчуватися в країнах, що розвиваються, де більша частка доходів населення витрачається на основні продукти харчування.

 

Економісти попереджають, що ціни на продукти харчування «широкого вжитку» мають мало ознак до стабілізації, а ціни на крупу і цукор, зокрема, можуть стати ще вище в найближчі місяці. Крім того, довгострокові тенденції, пов'язані з ростом населення і зміною клімату, можуть означати, що більш високі продовольчі витрати стануть постійним елементом економічного життя, навіть при тому, що поточний стрибок може закінчитися належним чином. Спекуляція також може стати частиною кризи, оскільки інвестори ставлять на зріст цін на продукти харчування.

 

Аббассіан заявив, що агентство ООН висловлює заклопотаність щодо непередбачуваності природи, яке багато експертів пов'язують зі зміною клімату. Він заявив: «У цін ще є можливість, щоб піднятися набагато вище, якщо, наприклад, умови в Аргентині приведуть до посухи, і якщо в нас виникнуть проблеми з вимерзанням пшениці в північній півкулі».

 

Братство


Кількість переглядів - 3403
09.08.2011 15:29
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
роботяга | 15.08.2011 22:56все ця нісенітниця замовлена банкірами Sacha | 10.08.2011 14:56не можна друкувати такі статті! нам і так невесело живеться, а тут іще
таке нагнітання! хоча Українці в своїй історії страшніші біді
переживала!
А всі ці світові кризи, все штучно роблене!

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ