Прикарпатська преса про поділ посад в міській раді, проковації і реформу у суді, магію кухні і Верховини та новорічний подарунок Путіну

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 27 листопада по 3 грудня.

 

Галицький кореспондент

 

Нев’їзне відділення. Мешканці багатоповерхівки на вул. Нова 19б виступають категорично проти розміщення виїзного консультативного паліативного відділення в їхньому будинку. Останнім часом це питання набуло неабиякого резонансу.

 

Материнська правда. Рідні хлопців по-звірячому вбитих «стоматологом-різником», прагнуть справедливості. Жінки одноголосно твердять: якщо суд буде так тягнути час, то невідомо, скільки це буде тривати.

 

Бити чи не бити. Психологи застерігають батьків: фізичне покарання дитини загрожує невтішними наслідками для її дорослого життя. Наслідки рукоприкладства – ті комплекси, які доросла людина приносить з дитинства у доросле життя. Це виявляється по-різному.

 

Репортер

 

«Скажений контрактник» зі 128 бригади. Франківець Тарас Остапович лише нещодавно виписався з Львівського шпиталю. Там пролежав місяць, бо знімали апарат Ілізарова. Його поставили після поранення, яке отримав влітку в Станиці Луганській. Тарас стоїть на одній нозі, бо права загіпсована, підпирається милицями.

 

Маршрутки-перезавантаження. 1 січня 2016 року жителі та гості Івано-Франківська мають перейти не лише у новий рік, а й сприйняти нову систему громадського транспорту. Про реформу транспортної мережі говорять давно, проте лише зараз місто впритул наблизилося до змін.

 

Монтян провокує – суд посміхається. Адвокат із Києва Тетяна Монтян, яка захищає у суді франківського блогера Руслана Коцабу, вкотре шокувала присутніх на засіданні, яке відбулося 26 листопада. Якщо раніше адвокат погрожувала свідкам, то тепер взялася за суддівську колегію – Іннесу Болюк, Олесю Зеленко та Наталію Деркач.

 

Магія Верховину не полишає. Влітку цього року у Верховині відкрили єдиний в Україні музей магії. Тут розповідають про гуцульських примірників, мольфарів, віщунів, знахарів та гадєрок. Ці люди вміли грозу вілганяти, зі зміями говорити та від хвороб рятувати.

 

Галичина

 

Як наші депутати готують новорічний подарунок Путіну. Зі східного фронту надходять тривожні повідомлення: ворог готується до ескалації війни. Експерти вважають, що таким чином Росія хоче допомогти тим силам, які прагнуть відставки нинішнього Уряду та дестабілізації ситуації в Україні.

 

Поліція – це вже не міліція. Реформа органів внутрішніх справ по суті, має кардинально змінити цю систему. Такий висновок можна зробити з виступу т. в. о. керівника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, радника голови НП України Віктора Шкутова, який розповів про те, як відтепер виглядатиме правоохоронна структура.

 

Магія кухні. Журналіст газети, яка у блозі «Кулінарні варіації вар ятки» понад рік описує свої кухарські експерименти та експромти, приголомшує рецептами смачних і вишуканих страв, в інтерв’ю для «Галичини» підкреслила, що в жодній кулінарній школі її б не навчили того, чого навчила мама.

 

Панк-союз із «собаками». З концертною програмою «Листопадовий тур» до Івано-Франківська завітав відомий український письменник, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан з проектом «Жадан і Собаки».

 

Західний кур’єр

 

Склали присягу і поділили посади. У вівторок відбулась перша сесія міської ради сьомого скликання. Відповідно до законодавства її скликала міська територіальна виборча комісія і на цьому урочистому установчому засіданні новообрані міський голова та депутати мали всього лиш скласти присягу й обрати секретаря міськради. Але депутати від ВО «Свобода», які мали більшість у попередньому скликанні і чий представник переміг на виборах міського голови, так прагнули швидко почати працювати, що одразу ж двома «пакетами» і без обговорення вирішили створити комісії міськради та затвердити структуру, кількісний і персональний склад виконавчого комітету.

 

Гілка, яку рубають. Інтрев’ю з головою Івано-Франківського міського суду Тарасом Антоняком. 7% - саме стільки українців , згідно з проведеними у 2014 році опитуваннями, довіряють судовій гілці влади. Чи відрізняється ситуація і в який бік конкретно в Івано-Франківську – невідомо. Але тло, яке так чи інакше створює всеукраїнська статистика, позитивним для роботи місцевого суду аж ніяк не назвеш. Позбутися тавра корумпованого відомства із суцільно. Круговою порукою міський суд обласного центру намагається, серед іншого, взяттям курсу на публічність роботи.

 

PL. «Золоті» ті злоті у «панів». Щоб потрапити «до панів» спочатку потрібно отримати запрошення на роботу або в гості, а потім стати на чергу для отримання віз. Перше офіційно є безкоштовним, а проста робоча віза коштує 35 євро. Проте тут з’являються охочі заробити на бажанні трударів заробити.

 

СНІД – це не вирок. Важлива рання діагностика. Існують захворювання, про які люди знають відносно небагато. Так, незважаючи на широке розповсюдження інформації, на існування спеціальних кабінетів довіри тощо, навколо такої хвороби як СНІД, і досі шириться чимало чуток і міфів. Багато хто думаю, що ВІЛ-інфекція не стосується широкого загалу, проте знати про СНІД потрібно.


Кількість переглядів - 1915
03.12.2015 11:15
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ