В Івано-Франківську закрили «школу міліції»

 У квітні цього року Прикарпатський юридичний інститут (ПЮІ) Львівського державного університету внутрішніх справ (ЛьвДУВС) святкував свої 55. Та вже незабаром до школи міліції, як у народі називають цей навчальний заклад, дійшли чутки, в які важко вірилося... Мовляв, вже після цьогорічного випуску інституту заборонять провести вступну кампанію та набрати нових курсантів. Причина – загальне скорочення органів МВС. Тож, якщо міліції буде менше, то менше потрібно і кадрового поповнення.

 

Спершу у коридорах ПЮІ говорили, що інститут будуть реорганізовувати у коледж. Та згодом з’явилася інформація про намір Кабміну ще радикальніше «оптимізувати систему міліцейської освіти».

 

Варто сказати, що останнім часом київські чиновники серйозно взялися за українську міліцію. Ще минулого року МВС оголосило про масштабне скорочення. Під цю статтю підпадала третина правоохоронців. Якщо в цифрах, то з 296 тисяч мали залишитися 200 тисяч. Це скорочення триває донині.

 

Відповідно, в лютому цього року керівництво МВС заявило про скорочення державного замовлення у відомчі вузи більш ніж у 2,5 рази, з 3500 до 1225 осіб. Як заявляв начальник департаменту кадрового забезпечення міністерства Юрій Казанський, в Україні є 13 спеціалізованих міліцейських вузів, з них планується залишити тільки вісім.

 

Вже в березні колегія Рахункової палати України розглянула висновки аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених МВС на підготовку кадрів. За тією інформацією, яку оприлюднила палата, за останні два роки міліцейські виші отримали з держбюджету 1,3 млрд. грн., і щороку витрачали ці кошти на підготовку понад 13,7 тис. фахівців. Однак лише половина випускників залишалася на службі в міліції. Решту дипломованих спеціалістів випускали з правом вільного працевлаштування, без будь-якого врахування можливостей і потреб ринку праці. «Замість того, щоб готувати фахівців середньої ланки, сержантів, які добре знатимуть свою справу і яких чекають у кожному мікрорайоні, освітня система МВС плодить дорогих випускників з вищою освітою для реєстрації на біржі праці», – заявив тоді на колегії Рахункової палати її голова Валентин Симоненко.

 

Тож палата запропонувала керівництву МВС «вжити заходів для реорганізації обтяжливої для державного бюджету відомчої мережі вищих навчальних закладів», а ще розрахувати свої реальні потреби.

 

І ось у середу, 27 липня, прем’єр-міністр Микола Азаров підписав розпорядження Кабміну про цю реорганізацію. У документі зазначається, що уряд погоджується з пропозицією МВС ліквідувати п’ять своїх юридичних інститутів, зокрема, і Прикарпатський. Того ж дня в Івано-Франківську начальник обласного УМВС Василь Варцаба вперше офіційно заявив про закриття Прикарпатського юридичного інституту. За його словами, він зустрічався з ректором ЛьвДУВС Олексан­дром Маріним для того, щоб обговорити питання передачі майнового комплексу вишу на баланс обласного міліцейського управління. Планується, що у приміщення колишнього інституту перемістять міський відділ міліції, спецпідрозділи «Беркут» і «Грифон», науково-дослідний експертно-криміналістичний центр і відділ фельдзв’язку.

 

Як повідомив «Репортеру» Василь Гультайчук, начальник центру зв’язків з громадськістю обласного УМВС, нині створена ліквідаційна комісія, яка має підбити загальний майновий баланс колишнього інституту. Його територія та майно забезпечені охороною.

 

Курсантів інституту, які прий­няли присягу на першому курсі і вже є працівниками внутрішніх справ, планують перевести до ЛьвДУВС. Тут ніби все логічно, але постає питання, чи зможе львівський вуз забезпечити необхідні умови для навчання такому великому поповненню? Адже одночасно сюди переведуть три курси прикарпатців. Чи впорається з такими навантаженнями викладацький склад?

 

Від перспективи переїзду не в захваті і самі курсанти. Ті, з ким спілкувався «Репортер», говорять, що й донині не знають, яка доля чекає на інститут.

 

Ще одна колізія – студенти-цивільники, які навчаються на контрактній основі. У розпорядженні Кабміну йдеться, що слухачі, курсанти та студенти вищих навчальних закладів, які ліквідовуються, «продовжують навчання в університетах, до складу яких входили такі навчальні заклади, або інших вищих навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ за їх вибором, шляхом переведення в установленому порядку». Але як не крути, ці студенти мають контракти і перевести їх кудись без їхньої згоди – неможливо.

 

Може, скорочення міліції та її освітньої бази владні мужі у Києві роблять і з благородною метою. Та методи, якими вони «оптимізують та реорганізують», викликають багато запитань. Як відомо, ламати не будувати. Надто вже легко, одним розчерком пера, ліквідували вуз з півстолітньою історією.

 

До теми

Станіславську школу міліції створили у 1956 році. Це був перший вищий навчальний заклад Прикарпаття з юридичним спрямуванням. У його стінах підготували більше 12 тисяч офіцерів міліції. Саме з колишніх викладачів ПЮІ засновувався юридичний факультет Прикарпатського національного університету.

 

Інститут мав третій рівень акредитації. Тут діяли три факультети та 15 кафедр, де серед викладацького складу працювали близько 90 спеціалістів з науковими званнями кандидата і доктора наук. Навчальна база вишу була однією з кращих в області. Тут діяли комп’ютерні класи, два тири, криміналістичний полігон, загальна та спеціальна бібліотеки з найбільшими в області книжковими фондами юридичної літератури (понад 50 тис. примірників). Нещодавно тут закінчили реконструкцію навчально-тренувального центру «Лисець».

 

Реорганізація міліцейської освіти України

 

Залишилися

Національна академія внутрішніх справ (Київ)
Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС)
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (ДДУВС)
Луганський державний університет внутрішніх справ (ЛДУВС)
Донецький юридичний інститут
Львівський державний університет внутрішніх справ (ЛьвДУВС)
Одеський державний університет внутрішніх військ (ОДУВС)
Академія внутрішніх військ (Харків)

 

Ліквідовані

Кіровоградський юридичний інститут ХНУВС
Херсонський юридичний інститут ХНУВС
Запорізький юридичний інститут ДДУВС
Прикарпатський юридичний інститут ЛьвДУВС
Кримський юридичний інститут ОДУВС

 

Репортер


05.08.2011 3534 1
Коментарі (1)

Патріот 2011.08.05, 11:13
Со мєнтамі упокой!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1267
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2561
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1176

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

90
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637