Ринки опускаються в пекло. Відсунення на кілька місяців дефолту США не відновило довіри інвесторів


 

 

Панічні настрої панують на світових фондових ринках. На провідних світових біржах зафіксований найбільший з 2008-го року обвал. Тотальний розпродаж акцій вже привів до виведення $ 4,4 трлн. по всьому світу. Перегляд американського ВВП в сукупності зі зниженням держвидатків США, а також нульовою ставкою рефінансування наочно показав, що економіка і не думає активно відновлюватися.

 

Паніка охопила біржі, незважаючи на рішення США про підвищення ліміту держборгу. На думку аналітиків, інвестори все одно бояться рецесії. Не додають оптимізму й останні дані про зростання безробіття в Америці. А в Європі лякає небезпека поширення боргової кризи, подібної грецькій, на Італію та Іспанію.

 
 
Індекс Dow Jones звалився на 4,3%, S & P 500 - на 4,8%, NASDAQ Composite обвалився на 5%. Азіатські колеги також намагаються не відстати: Hang Seng падає на 4,3%, Nikkei - на 3,5%. Прихильникам теорії світової змови буде цікаво згадати про те, що днями Банк Японії провів інтервенцію, щоб послабити ієну (і дати поштовх ринкам), а Банк Швейцарії знизив ставку рефінансування, чекаючи, очевидно, зміцнення франка на «втечі» з акцій.


 
Захисні інструменти (золото) полетіли в небо, бачачи тотальний розпродаж, що супроводжується криками про «другу хвилю» кризи від особливо нестриманих інвесторів. Прибутковість австралійських держбондів впали до 2-річного мінімуму, 10-річні облігації Японії - до мінімального цього року рівня в 0,985%. Тройська унція золота відновила історичний максимум, досягши $ 1680, срібло піднялося до $ 42. Аналітик «Інвесткафе» В'ячеслав Прокоп'єв вже поспішив виставити ціни на срібло на найближчий час в $ 43 - $ 50.


 
Зміна настроїв відбулася, і біржі  сьогодні відкриваються «гепом» вниз на кілька відсотків точно (нафта середньостроково йде до $ 106 за барель Brent, індикатор «Настрій ринку» поки помірно негативний).

 

Український фондовий ринок обвалився слідом за світовими ринками. Індекс Української фондової біржі, станом на 11:40, обвалився на 3,78% - до 2123,91 пунктів, повідомляє сайт біржі.

 

Індекс ПФТС знизився на 1,49 % - до 850,34 пунктів.

  

 

Світовий ринок акцій втратив понад 2,5 трлн. дол. сумарної капіталізації всіх компаній через зростаючі побоювання інвесторів про те, що глобальна економіка рухається у напрямі нової рецесії, повідомляє Reuters.

 

Сума, на яку знизився світовий індекс акцій MSCI All-Country World Index, практично дорівнює розміру економіки Франції. Індекс втратив за тиждень 8,6% і на шляху до максимального одноденного падіння з листопада 2008 р.

 

Американський індекс широкого ринку S&P 500 втратив більш як 840 млрд. дол. ринкової капіталізації компаній за тиждень, тоді як акції Європи MSCI Europe у сумі подешевшали на 817 млрд. дол.

 

Європейські ринки акцій у четвер впали більш ніж на 3% до рівня середини 2009 р., американський фондовий ринок обвалився майже на 5%, показавши гірший розпродаж за два роки, а ринки Азії завершили торги у п`ятниці обвалом у діапазоні 2,2-4,5%.

 


За матеріалами: bankir.ru


Кількість переглядів - 2815
05.08.2011 10:25
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Я | 05.08.2011 12:16УСІ НА ГОРОДИ!!!

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ