СПІЛЬНА ЗАЯВА фракцій УКРОП, БПП, Свобода, Громадянська позиція, Народний контроль, Українська галицька партія у Львівській міській раді

 

Останніми днями все більш широкого обговорення серед експертів, журналістів, політиків набирає тема роботи Львівської міської ради. Тому, щоб не було різних домислів, хочемо публічно пояснити, чому досі депутати міської ради не приступили до роботи.

 

Протягом останніх двох днів відбувалися політичні консультації керівників депутатських фракцій, що отримали представництво у Львівській міській раді. Найбільш дискусійними виявилися питання щодо обрання майбутнього секретаря міської ради та діяльності постійних комісій. Під час розмови міський голова Львова Андрій Садовий висловився за те, щоб посаду секретаря міськради обійняв представник партії «Об’єднання Самопоміч», яка отримала найбільшу кількість депутатських мандатів (24 з 64).

 

І скільки б не лунало прізвищ претендентів на місце фактично другої особи у міській раді, всі без винятку експерти та представники шести партій (БПП -«Солідарність», ВО «Свобода», «Громадянська позиція», «Громадський рух «Народний контроль», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», Українська галицька партія, які разом отримали 40 депутатських мандатів) сходяться в одному - обрання має відбуватися максимально прозоро, без підкилимних домовленостей та без монополізаціі однією політичною силою усієї вертикалі влади у місті Львові.

 

Під час консультацій керівники фракцій партій БПП-«Солідарність», ВО «Свобода», «Громадянська позиція», «Громадський рух «Народний контроль» та «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», Українська галицька партія заявили чітку спільну позицію, яка полягає у тому, що заради збереження політичного балансу сил, а також, враховуючи, що Андрій Садовий є керівником партії «Самопоміч», секретарем міськради має бути депутат з будь-якої іншої політсили, які разом набрали 40 мандатів.

 

Такий крок, на думку представників шести політсил, які увійшли до ЛМР, допоможе створити у міськраді атмосферу співпраці і колективної співвідповідальності за результати роботи в інтересах міста.

 

Також вважаємо, що представники «Самопомочі» мали б очолити комісії з питань землекористування, з питань комунального майна та ін., до роботи яких міський голова мав зауваження під час попередньої каденції, і продемонструвати увесь спектр фаховості та знань. Переконані, що вже сьогодні він, як перший номер у списку цієї партії, має не лише зауваження, а й бачення роботи цих комісій.

 

Головним завданням усіх без винятку депутатів є робота на користь громади Львова, на його розвиток і добробут. Ми вважаємо, що сьогодні не час займатися "дерибаном" кабінетів чи посад, як і не час монополізувати владу в одних руках. Ні одне, ні інше за всю історію Львівської міської ради не приносило користі громаді Львова. Ми переконані, що люди повинні працювати на тих чи інших посадах виключно як фахівці і професіонали, а не тому, що їх є більше.

 

Нагадаємо, що урочиста сесія міської ради, на якій новообрані депутати та міський голова прийняли присягу і розпочали виконання своїх обов’язків, відбулася 24 листопада. Відповідно до законодавства, на наступному пленарному засіданні міська рада повинна обрати секретаря міськради і затвердити перелік постійних депутатських комісій, їх керівний та персональний склад. 
Пропозицію щодо кандидатури секретаря міськради подає міський голова, але якщо його кандидат не набере більше половини голосів ради (а це 33 депутата), тоді наступна кандидатура вноситься за поданням не менше ніж половини депутатів від загального складу відповідної ради.

 

Наступна сесія міськради повинна відбутися не пізніше, ніж через 30 днів після попередньої.


27.11.2015 368 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1946 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1137 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11401 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1087

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

76
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

80
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667