Турецький інцидент і привид світової війни 1914

 

Первая мировая война

 

Опасный инцидент с уничтожением российского Су-24 турецким истребителем показал, что мировая система вошла в очень опасную фазу разбалансировки, когда потеря управляемости мировым порядком становится фактом вследствие недооценки ситуации.

 

Вот в 1914 году все было в таком же ключе. Все плыли как плылось. Потом юные сербские националисты, (которые к тому же опекались российскими спецслужбами) “случайно” завалили Франца-Фердинанда, которого никто особо не любил в самой Австро-Венгрии и, который, кстати, вполне лояльно относился к славянам.

 

Потом Австро-Венгрия наехала на Сербию. За Сербию вписалась Россия. А Германия вписалась за Австро-Венгрию. А Франция должна была вписаться за Россию. А за Францию должна была подписаться Британия в случае, если Германия нападет на Францию, но не на Россию. Если бы Германия напала только на Россию, то Британия бы не спешила бы вписываться.

 

Короче говоря, противоборствующие стороны месяц бодались и писали друг другу депеши, а потом Австро-Венгрия напала на Сербию и начала обстреливать Белград. Франция начала мобилизацию. Россия начала мобилизацию. А Германия достала план Шлиффена и вмазала по Франции.

 

И пошло-поехало. Каждый думал, что пропетляет за счет другого и все пойдет именно по его плану. Во всех европейских столицах войну встречали в атмосфере всеобщего патриотического подъема и радости за будущие победы.

 

Но получилось все несколько иначе. Победы ждали не всех и не сразу. Патриотический угар прошел, но пришли проблемы о которых даже не подозревали. Рухнула Австро-Венгрия. Исчезла Российская империя. Оттоманская рассыпалась. Германская проиграла. Французская и британская империи надломились и рассыпались через 30-40 лет. Короткая война растянулась в две бойни с одним перемирием на 20 лет. Мир изменился неузнаваемо.

 

Вот так и Путин в Сирии. Думал, что все просчитал. Даже похвастался. Просчитал, как и с Крымом, как и с Донбассом, а получилось, что увязает все глубже и глубже. Выходит, что просчитался.

 

И Меркель тоже в одно играла, а получается совсем другое. И ее толерантность к ордам беженцев все больше взывает к духу Адольфа и К. Этот дух воскреснет в том или ином обличье.  И не только в Германии. Дальше будет новая большая европейская зачистка от лиц «исламской национальности».

 

И Обама думает, что спасает мир, а по факту создаются предпосылки для более глубокого кризиса мировой системы. Он оттягивает время, точно также как Чемберлен с Даладье оттягивали «последнее решение». А в результате «последнее решение» обернулось десятками миллионов жертв.

 

Все думают, что пропетляют как всегда. Но и будет как всегда. Будет такая борьба за мир, что от привычного мира камня на камня не останется. Конечно, это не означает, что нас неизбежно ждет тотальная война или ядерный апокалипсис. Выбор всегда остается за человеком. Но большинство жителей Земли не догадываются по какой грани мы ходим. Как и не догадывались европейцы жарким летом 1914 года. Почитайте на досуге Стефана Цвейга.

 

В общем, ситуация с СУ-24 — это не случайность, а закономерность, которая складываясь из таких мелких эпизодов, которые формируют единый паззл неповторимой картины эпохи перемен. Новый чудный мир стучится и к тебе, и ко мне.

 

Юрий Романенко, "Хвиля"


26.11.2015 1009 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1254
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2549
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2126
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2182
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6578 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

358

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1169

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1297

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

293
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

132
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

44
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

32
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

418
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1601