Загальний травматизм на Івано-Франківщині зменшився на 6%

На підсумковій Раді управління Держгірпромнагляду по Івано-Франківській області проаналізовано стан охорони праці та промислової безпеки у першому півріччі 2011 року.

 

Загальна кількість нещасних випадків, пов'язаних із виробництвом, зменшилась на 6% , або 3 випадки (46 проти 49 за аналогічний період минулого року) . однак, із смертельним наслідком збільшилась на 2 (7 проти 5).

 

Ріст загального травматизму спостерігався на підприємствах енергетики (+4), котлонагляду (+2), видавничої справи (+2), соціально-культурної сфери (+2), зменшення у сільському господарстві (-3), автодорожньому транспорті (-2), хімічній, нафтопереробній промисловості (-3), житлово-комунальному господарстві (-2). Переважають організаційні причини (85%), технічні - (15%).

 

Найпоширеніші з них - порушення трудової і виробничої дисципліни, вимог безпеки під час експлуатації обладнання, механізмів, транспортних засобів, правил дорожнього руху, незастосування засобів індивідуального захисту. Відділом управління охороною праці та розслідування нещасних випадків і розгляду звернень юридичних та фізичних осіб (громадян) проведено 33 спеціальних розслідувань нещасних випадків, з них 2 при використанні газу в побуті.

 

Отруєння чадним газом сталося через відсутність сигналізаторів загазованості, самовільної газифікації будівель, а також внаслідок несправного стану систем вентиляційних і димових каналів. Як зазначив в.о начальника управління Держгірпромнагляду по Івано-Франківській області В.Креховецький, до адміністративної відповідальності за порушення вимог чинного законодавства з охорони праці та охорони надр притягнуто 584 працівників, на посадових осіб направлено 33 подання до органів прокуратури, із яких порушено 29 кримінальних справ.

 

Працівники управління та Карпатського експертно-технічного центру, представники Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, профспілок розглянули актуальні питання безпечної експлуатації атракціонів, ліфтового фонду, зокрема, виконання Регіональної програми модернізації, ремонту та заміни ліфтів, виконання робіт на будівельних майданчиках, на об'єктах котлонагляду, стану охорони праці в лікувально-профілактичних закладах Прикарпаття.

 

У підсумковій нараді взяв участь зав.сектором організації державного нагляду за об'єктами підвищеної небезпеки нафтогазового комплексу Управління організації державного нагляду в металургії, машинобудуванні, енергетиці, будівництві, котлонагляду та на виробництвах і об'єктах підвищеної небезпеки Держгірпромнагляду України Геннадій Тюкавкін.

 

Він підкреслив, що на сьогоднішній день одним із пріоритетних завдань є підготовка суб'єктів господарювання до опалювального сезону 2011-2012 років, а саме підприємств газового та житлово-комунального господарства, аварійно-диспетчерських служб, паливно-енергетичного комплексу. Внутрішньобудинкове газове обладнання, димові та вентиляційні канали повинні відповідати вимогам діючих нормативних актів, а власниками необхідно забезпечити справність ущільнення вводів і випусків інженерних комунікацій будівель; проведення додаткових інструктажів мешканцям житлових будинків; Г.Тюкавкін наголосив, що на даний час важливою частиною роботи державних інспекторів залишається перевірка якості проведення планового та позачергового технічного обслуговування систем індивідуального опалення, водогрійних газових приладів, працездатності автоматики безпеки, якості обслуговування житловими та підрядними організаціями димових та вентиляційних каналів у приватному секторі та багатоповерхових будинках.

 

Адже незадовільний стан димових і вентиляційних каналів періодично стає причинами отруєнь чадним газом у житлових приміщеннях. За словами представника Держгірпромнагляду, основну увагу потрібно приділяти якості проведення розслідувань технічних причин нещасних випадків та аварій, пов'язаних із використанням газу в побуті, повнішого використання сучасного обладнання,діагностичних та лабораторних даних і аналізів, ширшого залучення до цього спеціалістів експертного центру, прокуратури, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Висока якість проведення експертизи, належний фаховий рівень і об'єктивний висновок - такі складові повинні визначати технічні розслідування нещасних випадків і аварій, пов'язаних із використанням газу в побуті.


Кількість переглядів - 2792
04.08.2011 13:46
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло