Франківські активісти перевірили, як живе «бідний» чиновник, який отримав з бюджету майже півмільйона гривень (фото, відео)

 

 

Громадські активісти разом з журналістами завітали у гості до начальника управління культури Івано-Фанківська Мирослава Петрика, який днями отримав з бюджету майже півмільйона гривень на покращення житлових умов.

 

Коли завітали "непрохані гості", чиновник якраз збирався виїжджати на роботу на своємо «Renault Logan», пише Курс.

 

 

Поруч припаркований ще один автомобіль - «Nissan Micra». Як пояснив Мирослав Петрик другий автомобіль належить його дружині Катерині Петрик, яка працює директором дитсадка .

 

 

Будинок Петриків - двоповерховий, на подвір’ї - літня кухня, правда у занедбаному стані.

 

 

На запитання активістів, чому Петрики, якщо їм вкрай потрібне нове житло, купили не квартиру, а дві "іномарки", начальник управління культури відповів: аби їздити до хворих батьків та до померлих на цвинтар.

 

На підмогу чоловікові з хати вийшла дружина Катерина Петрик і показала документи: мовляв, разом з сім'єю сина вони живуть на  22,7 квадратних метрах.

 

Наразі за її словами, цієї площі не вистачає. Адже з Петриками живе молодший син з двома дітьми.

 

На пораду активістів відправити сина на роботу жінка відказала, що він працює, але зарплата - 600 гривень.

 

«Ну, погодьтеся, що з такою кількістю людей в такій кімнаті жити неможливо», - каже Катерина Петрик.

 

Вона завзято захищала чоловіка:

 

«Він відпрацював 22 роки. Він це заслужив, він одним з перших ніс прапор України  в Англії, коли було становлення країни і нас є газети лондонські з його фотографією з прапором. Він об’їздив з концертами своїх колективів всю Європу, він ніс культуру!»,- виправдовує Петрика дружина Катерина.

 

 

Жінка нарікала, що за гроші, які виділило місто, можна купити однокімнатну квартиру-сирець у новобудові, тому доведеться брати кредит. На запитання активістів, чи доцільно брати кошти з бюджету, коли військовослужбовці отримають по тисячі гривень допомоги Катерина Петрик відповіла, що її сім'я не винна, що почалася війна.

 

Сам Мирослав Петрик запевнив активістів, що заробляє до трьох тисяч гривень в місяць. До слова, його «Renault Logan» коштує від 260 тисяч гривень, авто дружини «Nissan Micra» – від 275 тисяч гривень.

 

«Не кожен день заправляю, не кожен їжджу», - чиновник бідкається, що не вистачає коштів на бензин.

 

До слова, Мирослав Петрик стоїть на черзі у міськвиконкомі на житло. Журналістам пояснили, що ця черга до бюджетних коштів не має відношення.

 

«Це просто отримання матеріальної допомоги на покращення житла, то чому ви питаєте, чи я перший чи не перший?! Який є», - відрізав чиновник.

 

«Я вражаю, що за стільки років у виконкомі... Це страшна-важка праця, ви собі не уявляєте, ні суботи-неділі вихідної!», - виправдовує чоловіка Катерина Петрик.

 

Сусіди Петрика живуть не в кращих умовах. І на житлові умови не скаржаться.

 

Так само, як і Петрик, його сусідка Ярина Молочна, живе у двокімнатній квартирі. Крім того, у будинку чиновника добудований другий поверх.

 

Жінка каже, що «допомогою» міськвиконкому для сусіда шокована.

 

 

Як повідомлялося, 4 листопада міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус підписав розпорядження про виділення з бюджету 475 тисяч гривень для покращення житлових умов начальнику управління культури МВК Мирославу Петрику.

 

Пізніше він пояснив, що мешкає у аварійному будинку з двома дорослими синами і внуками.


17.11.2015 1090 2
Коментарі (2)

Lesya Markovetska 2015.11.17, 11:14
А вдова загиблого під Іловайськом досі живе з 3 маленькими дітьми в одній кімнаті старезної хати без туалету ,газу , води і опалення .Доречі Алла Ткачук ні на що не жаліється,каже :"Аби діти були здорові
Vassyl Pavliv 2015.11.17, 11:49
Все не щиро треба культурно повернути, і спокутувати на фронті...
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

411
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

581
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1314
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2266 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1123
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3055

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

881

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1030

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1455

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2061
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26364 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

753
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

952
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2989
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1238
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

932
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1190
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1200
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

407
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4252
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1066
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1631