Замітки подорожнього

 

/data/blog/91829/437319a11551af7f49c9689c51ca7875.jpg

 

Ліцеїсти другого курсу Фізико-технічного ліцею здійснили багатокілометрову чотирьохденну поїздку. Ліцеїсти подорожували Україною в пошуках нових знань, пізнавальних моментів та хороших вражень.

 

Це була неймовірно захоплююча та пізнавальна подорож, яка залишилась у нашій пам'яті назавжди. В поїздці були присутні 45 ліцеїстів: 13 з групи Л-21, 14 з групи Л-22, 18 з групи Л-23.

 

Також з ліцеїстами подорожували їхні чудові наставники: Остап'юк Марія Василівна (Л-21), Ланіца Ольга Стефанівна (Л-22), Савчук Оксана Богданівна (Л-23).

 

У четвер вранці наші пригоди розпочалися. Першим пунктом було обійстя Йосифа Сліпого у селі Заздрість, що на Тернопільщині. Змістовну екскурсію батьківщиною кардинала провела сестра-василіанка. Ми мали можливість оглянути хату, в якій колись жив Йосиф зі своєю сім'єю та дізнатися про його діяльність і вклад у церкву.

 

Наступним ми відвідали державний історико-культурний заповідник Меджибізький замок (замок Синявських) Хмельницької області,де ми дізналися історію цієї місцевості та фортеці. Велич цієї будівлі вразила нас. Особливе враження справляє музей пам'яті жертв голодомору, що розташований у Меджибізькій фортеці.

 

Втомлені з дороги, ми залишилися на ніч у місті Гайсин Вінницької області та вранці, після бадьорої руханки ми, повні сил, вирушили до одного з найкрасивіших місць України, місця, що є одним з семи чудес України - до національного дендрологічного парку "Софіївка". Ми були зачаровані красою природи парку та цікавою розвагою для нас була водна прогулянка підземною річкою Ахеронт, довжина якої 211 метрів. Вдосталь насолодившись розкішшю Софіївки, ми поїхали в невеличке село Легедзине (Черкаська область) до музею трипільської культури. Гадаю, мало хто з нас знав стільки цікавих фактів про трипільців та їхній побут. В музею було надзвичайно захоплююче і ми почерпнули дуже багато важливої і потрібної інформації.

 

Ми наближалися до основного пункту нашої мандрівки - батьківщини геніального Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Заночували ми у комфортному готелі Звенигородки. Нас переповнювали емоції, хотілося пошвидше побачити такі визначні куточки нашої країни.Спершу ми відвідали село Шевченкове (Керелівка) , та Моринці, що об'єднані у національний заповідник " Батьківщина Тараса Шевченка". Було дивне відчуття : ми не могли усвідомити, що ходимо стежками Тараса, бачимо те, що бачив наш великий пророк, поет та революціонер.

 

Незапланованою, але неймовірно пізнавальною та потужною була екскурсія у військовий музей "Шампань".Кульмінацією нашої подорожі стало вшанування пам'яті Шевченка на Чернечій горі у Каневі, де він здобув вічний спочинок. Співаючи гімн на могилі цієї великої постаті, нам перехоплювало дух. У такому місці розумієш, що воля Шевченка здійснена, що "лани широкополі" і "Дніпро ревучий" навіки буде з ним. І мимоволі замислюєшся, що ще не до кінця порвані кайдани і не до кінця "вольна і оновлена" наша українська сім'я. Тривога в нашому серці зросла на могилі нашого земляка Олекси Гірника, який з любові до своєї Батьківщини пішов на такий відважний вчинок і 21 січня 1978 року самоспалився, відкривши очі людям на жорстокість тодішньої злочинної влади. Захоплюєшся силою духу та твердістю характеру таких людей. Мабуть, кожному, хто вважає себе справжнім українцем, варто там побувати.

 

З особливим настроєм і відчуттям внутрішнього спокою ми вирушили до місця нашої останньої ночівлі - Білої Церкви.

 

Останній день нашої поїздки ми провели у Вінниці. Там ми відвідали націнальний музей-садибу Миколи Івановича Пирогова, де він прожив останні 15 років. Ми мали можливість побачити забальзамоване тіло талановитого хірурга-анатома, яке зберігається в усипальниці вже 134 роки.

 

Наповнені незабутніми спогадами та приємною втомою, ми повернулися додому, в рідний Івано-Франківськ. Всім без винятку сподобалася ця мандрівка і є надія,що кожен з нас ще неодноразово побуває в цих та багатьох інших місцях нашої мальовничої країни.

 

Ми вдячні нашим наставникам за те, що вони дають змогу відкривати для себе нові горизонти та виховують у наших душах патріотизм та любов до неньки-України.

 

Вікторія Комарин,

учениця школи професійної журналістики


Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1914
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1834
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

987
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1739
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10223
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10154 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

873
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

111
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

222
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1256
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

853