Ілона Федорко: Ніколи не потрібно зупинятись. Що класно зараз, завтра уже може бути зовсім не крутим

 

 

 

Ілона Федорко – танцюристка із села Вістова Калуського району. Студентка юридичного коледжу, скромна, але при тому дуже талановита дівчина. У свої 18 років вона уже чемпіонка світу із сучасного танцю та викладачка школи Влада Ями. Проте, цим не козиряє, навпаки переконує, що  не перестає самовдосконалюватись та рости.

 

Отож, у розмові з Ілоною про: захоплення танцями, минулі та майбутні  проекти, а також звичайні будні зіркової дівчини, пише Станіславське ТБ.

 

Ілоно, що для тебе означає танець? І від кого перейняла цей дар?

Танець для мене це насамперед те, що я відчуваю, що є в середині. Коли це неможливо сказати словами, можна висловити рухами, емоціями і таким чином донести певну історію до людей. У моїй сім’ї танцюристів немає. Колись бабуся хотіла танцювати, але не мала можливості, тому всі дружньо втілили цю мрію у мені. Моя ж любов до танцю виникла самостійно, ще в трирічному віці. Вона проявилась через надмірну жвавість. Займаючись в Калуському ансамблі «Фламінго» проявляла себе в естрадно-спортивному стилі, зараз розвиваюся і вивчаю різні танцювальні напрямки у Франківській школі Влада Ями.

Чи пам’ятаєш свою першу сцену?

Концерт в Калуші у Палаці культури «Юність». Маленькі «ангелята» були настільки розгубленими, що навіть не до кінця розуміли що з ними діється ( сміється – Авт.) .

Які емоції переповняли тебе коли їхала на Чемпіонат світу? Чи могла передбачити свою перемогу?

Не потрібно себе зразу налаштовувати на перемогу. Адже кожен, хто потрапляє на чемпіонат світу достойний її, адже є переможцем у своїй країні. Спочатку був відбір на чемпіонаті України. Вперше коли я їхала на світовий чемпіонат в Італію, то не проходила відбору, тому що мене помітив директор асоціації на іншому конкурсі. Ті емоції які я відчула там, хотілось би відчувати ще і ще.

У скільки років і за яких обставин стала викладачем? І чи є перспектива учням перевершити свого вчителя?

Уже третій рік я працюю в ролі хореографа, ставлю постановки і тепер уже мої учні їздять на чемпіонат. В такі миті переживаєш ще більше, адже хвилюєшся не тільки за себе, а й своїх підопічних. Щодо занять, то їх я проводжу тричі на тиждень. Мої учениці – мої однолітки, тому мені легко з ними знаходити спільну мову. Вони неодноразово вигравали різні конкурси, в тому числі і Чемпіонат України, були фіналістами Чемпіонату світу. І якщо вони мене перевершать, я не ображусь.

Нещодавно, ти брала участь у телепроекті «Танцюють всі». Проте, на жаль, у двадцятку не потрапили. Чого не вистачило?

Це безцінний досвід. Те що ми бачимо по телевізорі маленький клаптик, того що є за кулісами. На таких сценах, серед однодумців, почуваєшся у своїй тарілці. Я б хотіла спробувати себе знову, бо бути глядачем одне, а виступати серед своїх інше. Щодня живу ідеєю бути там: ще раз відчути сцену, пропустити повз себе ще кілька танців. Спочатку поразку було важко сприйняти. Судді сказали, що потрібно в собі шукати більше особистість. Я над цим працюю. Після проекту моє відношення до танцю набуло ще більшого сенсу.

У тебе кожного разу інший образ. Хто створює для тебе ці шедеври, які доповнюють твою постановку?

Ти чуєш музику, ставиш хореографію і бачиш костюм. Закриваєш очі і бачиш. Ще не було такого, щоб не могла придумати костюм. Прокидаєшся і записуєш ідеї. Ідеї черпаю на занятті, в автобусі.

Чи пригадуєш якісь курйозні випадки під час виступів?

Чогось трагічно, на щастя у мене не було, а от комічне траплялося. Бувало забувала, губила костюми. Плакала, бо не так заплели, проте не сцені вигляду не подала. Буває танцюєш і забуваєш половину номера, проте ніхто цього не помічає, адже ти не припиняєш рухатися.  Єдине чого не можу зробити – це вимушено танцювати. Коли не подобається танець – я його не робитиму.

Чого прагнеш бачити від глядача, коли працюєш на сцені?

Найкраща подяка глядача – його емоційна віддача. Коли кам’яні обличчя за 5 хвилин тануть – значить ти достукалась до людських сердець.

Ілоно, зараз ти студент юридичного вишу. Чому саме право, а як же танці?

Завжди хотіла мати ще додатково освіту. Юрист – мені подобається, але попри те я реалізовуюсь в танцях. Навчання забирає багато часу, проте стараюся поєднувати ці дві речі.

 
 


11.11.2015 1249 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

793
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2350
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2040
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2061
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6252 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2352 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

225

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1046

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1028

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1297
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

145
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

512
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1975
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26402
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

461
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10379 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

466
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

318
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

469
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

543
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1486