Душевна розмова з отцем Йосафатом Бойко

 

https://yt3.ggpht.com/-yFv0eqJLm2M/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/v6qQ5_dl5NQ/s900-c-k-no/photo.jpg

 

«Треба завжди знаходити час на спілкування»,- каже о. Йосафат. А й справді інколи вистачає простої розмови, щоб подолати непорозуміння, знайти відраду й подолати безнадію.

 

Спілкування допомагає відкрити для себе цілий Всесвіт у особі людині, пізнати її внутрішнє єство, почерпнути досі невідоме . Чудову змогу поспілкуватися з отцем Йосафатом Бойком, керівником парафії святих Кирила та Методія, настоятелем чоловічого монастиря “Воплоченого Слова” у Крихівцях мали учні « Школи професійної журналістики в Івано-Франківську».

 

Отець Йосафат  справляє враження надзвичайно позитивної людини, здається, наче він випромінює добро, яке розсіюється лагідним  промінням, створюючи приємну і душевну атмосферу.  Його спокійна манера вести бесіду, почуття гумору та харизма створюють магнетичну суміш, яка притягує й змушує сконцентруватись тільки на його словах. Насамперед, учнів цікавило  питання, з так званого розряду «вічних», а саме батьків та дітей.

 

Отче Йосафат, які поради дітям стосовно батьків Ви можете дати?

-         Найперше це спілкування. Треба завжди знаходити час на спілкування, навіть якщо це важко. З батьками треба говорити завжди,чи добре чи зле. Треба прислухатися,адже вони мають великий життєвий досвід. Ніколи не можна накручувати себе проти батьків,коли ви з чимось не згідні скажіть про це, й батьки будуть знати,що ви не погоджуєтеся. Пам'ятайте,спілкування-це головне.

А які стосунки з батьками були у Вас? -  Не все  було легко слухати,мабуть, як і у вас(Сміється). Мої батьки ніколи    не змушували мене до гріха, за що я вдячний Богу. У 18 років,коли я за покликанням пішов у монастир, вони були трохи невдоволені. Але це якраз повноліття, коли вже можна приймати рішення самостійно.

 

Чи є випадки ,коли можна не послухатись батьків?

-         Так, є два винятки, коли можна не слухати батьків. По-перше, це коли батьки намовляють робити зло,тобто змушують до гріха. А ,по-друге, це коли батьки змушують вибирати стан життя. Це до добра не приведе,адже за вибір несе відповідальність кожна людина зокрема. Батьки мають розуміти відразу,що діти не їхня власність, і вони мають іти за покликанням.

Чого не варто ніколи робити у стосунках з батьками?

-         Ніколи не говоріть про батьків зле. Ніколи і нікому. Треба керуватися заповіддю щодо  любові ближніх, адже говорити про інших погано – неетично,осуджувати інших християнство забороняє. Якщо вас щось не влаштовує у них, скажіть їм про це,але у добрій манері. Ви,діти можете бути стимулом,щоб батьки поводилися краще. Також, ніколи не можна класти батькам ультиматум.

І наостанок: що б Ви порадили нам  як майбутнім журналістам?

-          Ви – нове покоління. Кожен має йти за своїм серцем, якщо журналіст  йде за покликанням – це сила. Ви повинні передавати правду, ніколи не брехати, це основне. Висвітлюйте речі, які роблять людей і цей світ добрішими. Треба підживляти себе добром, багато читати,щоб спілкуватися з людьми на рівних. Кожен вік має свої спокуси, але є речі дуже важливі,а є неважливі взагалі. Пам’ятайте про це.

 

Олеся Парфан,

школа професійної журналістики


Кількість переглядів - 7993
01.11.2015 09:45
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Майбутнє залежить від кожного з нас
Ідеали
Моя мрія
Рожеві кити
Частіше говоріть компліменти
Анна Ярославна
«Океан Ельзи» як стан душі, або 5 маловідомих фактів про культові “океанські” пісні
Тарас Прохасько: «Майдан - це крок до впевненості у тому ,що ми, кожен з нас,на щось здатний»
Місто думає... Чи можна навчити українців не смітити?
Пригоди Спинозавра і Гігантозавра
Розплющ очі
Хто я після школи?
Казка про поросятко Чуню
Ілля Мєчников
Аксіомність
Шедеври, які … підіймають вгору
Україна — це супер. Україна — це ексклюзив!
Микола Сядристий - найкращий майстер мікромініатюри у світі (відео)
Українка, яка створила придумала геометричні малюнки на тканині (відео)
Не відкладайте життя на потім
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги