Душевна розмова з отцем Йосафатом Бойко

 

/data/blog/90766/e41f35cf96e180b42dd0d45b81c865cb.jpg

 

«Треба завжди знаходити час на спілкування»,- каже о. Йосафат. А й справді інколи вистачає простої розмови, щоб подолати непорозуміння, знайти відраду й подолати безнадію.

 

Спілкування допомагає відкрити для себе цілий Всесвіт у особі людині, пізнати її внутрішнє єство, почерпнути досі невідоме . Чудову змогу поспілкуватися з отцем Йосафатом Бойком, керівником парафії святих Кирила та Методія, настоятелем чоловічого монастиря “Воплоченого Слова” у Крихівцях мали учні « Школи професійної журналістики в Івано-Франківську».

 

Отець Йосафат  справляє враження надзвичайно позитивної людини, здається, наче він випромінює добро, яке розсіюється лагідним  промінням, створюючи приємну і душевну атмосферу.  Його спокійна манера вести бесіду, почуття гумору та харизма створюють магнетичну суміш, яка притягує й змушує сконцентруватись тільки на його словах. Насамперед, учнів цікавило  питання, з так званого розряду «вічних», а саме батьків та дітей.

 

Отче Йосафат, які поради дітям стосовно батьків Ви можете дати?

-         Найперше це спілкування. Треба завжди знаходити час на спілкування, навіть якщо це важко. З батьками треба говорити завжди,чи добре чи зле. Треба прислухатися,адже вони мають великий життєвий досвід. Ніколи не можна накручувати себе проти батьків,коли ви з чимось не згідні скажіть про це, й батьки будуть знати,що ви не погоджуєтеся. Пам'ятайте,спілкування-це головне.

А які стосунки з батьками були у Вас? -  Не все  було легко слухати,мабуть, як і у вас(Сміється). Мої батьки ніколи    не змушували мене до гріха, за що я вдячний Богу. У 18 років,коли я за покликанням пішов у монастир, вони були трохи невдоволені. Але це якраз повноліття, коли вже можна приймати рішення самостійно.

 

Чи є випадки ,коли можна не послухатись батьків?

-         Так, є два винятки, коли можна не слухати батьків. По-перше, це коли батьки намовляють робити зло,тобто змушують до гріха. А ,по-друге, це коли батьки змушують вибирати стан життя. Це до добра не приведе,адже за вибір несе відповідальність кожна людина зокрема. Батьки мають розуміти відразу,що діти не їхня власність, і вони мають іти за покликанням.

Чого не варто ніколи робити у стосунках з батьками?

-         Ніколи не говоріть про батьків зле. Ніколи і нікому. Треба керуватися заповіддю щодо  любові ближніх, адже говорити про інших погано – неетично,осуджувати інших християнство забороняє. Якщо вас щось не влаштовує у них, скажіть їм про це,але у добрій манері. Ви,діти можете бути стимулом,щоб батьки поводилися краще. Також, ніколи не можна класти батькам ультиматум.

І наостанок: що б Ви порадили нам  як майбутнім журналістам?

-          Ви – нове покоління. Кожен має йти за своїм серцем, якщо журналіст  йде за покликанням – це сила. Ви повинні передавати правду, ніколи не брехати, це основне. Висвітлюйте речі, які роблять людей і цей світ добрішими. Треба підживляти себе добром, багато читати,щоб спілкуватися з людьми на рівних. Кожен вік має свої спокуси, але є речі дуже важливі,а є неважливі взагалі. Пам’ятайте про це.

 

Олеся Парфан,

школа професійної журналістики


01.11.2015 Олеся Парфан 1561 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1806
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1791
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1775
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5277 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2076 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

615

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

709

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

905

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

936
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1670
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3602
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10181
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26057
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10089 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7654
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

841
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1343
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

316
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1204
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

793
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1018