Преса про російську "Гуту", втечу століття, бізнесові піджмурки та гарбузові рецепти

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 8 - 15 жовтня 2015 року.

 

Галичина

Слідами "золотого потяга". Вже декілька місяців сілезька земля привертає увагу польської і світової спільноти, а місто Валбжих стало відомим на весь світ. Причина - нацистський "золотий потяг", який начебто із 300 тоннами золота, срібла і вольфраму, а аткож цінними дкоументами чекає на своїх відкривачів. Журналіст "Галичини" побував у самому епіцентрі цих подій. Сторінка 19 видання.

 

На місці штаб-квартири Романа Шухевича освятили хрест. Напередодні 14 жвтня на околиці села Пукова на Рогатинщині освятили пам'ятний хрест. місце обрано не випадково - тут з осені 1945 до літа 1946 рр. перебував головний командир УПА Роман Шухевич. Сторінка 1 видання.

 

А. Фармуга: Отримав стимул більше зайнятись громадською роботою.  Андрій Фармуга відомий політолог, спеціаліст у сфері ІТ та громадський актвиіст. Нещодавно він повернувся із зони АТО. Про його бачення подій на сході та політичної ситуації переб виборами в Галичини - сторінка 2 видання.

 

 

Західний кур'єр

Російська "Гута" не стане українською. Кабмін заборонив франківській облраді націоналізувати російський пансіонат "Гута" на Богородчанщині. Деталі - у топ-темі "ЗК". Сторінка 4.

 

 

Вікна

«Степан Бандера у Хотіні бував». Василь Курник показав «Вікнам» світлину, зроблену 77 років тому на свято Покрови у Хотіні. Василь Курник — співавтор книги «Хотінь: погляд з минулого у сьогодення» про 575-літню історію Хотіня, до якої увійшли рідкісні фото на пізнавальні статті авторства сучасників. Книга, у яку він вклав багато власної праці, вийшла у Калуші у 2015 році. Презентація книги відбулася у червні. Участь взяли усі, кому небайдужа історія рідної землі.

 

Євген Гірник: «Калуш — не чиясь вотчина, а громада вільних людей, що мають зробити усвідомлений вибір». 2014 рік виявився занадто бурхливим для Калуша. Фактично, впродовж року тривало протистояння між міським головою Ігорем Насаликом й активною частиною громади. Спочатку був Майдан і претензії громади: мовляв, Ігор Насалик не тільки не очолив місцевий громадський рух за визволення від влади Януковича, але і навіть не висловив калушанам публічної підтримки. Потім були тарифи, точніше, захмарний стрибок ціни на водопостачання і водовідведення у Калуші. Громада — вибухнула і зажадала пояснень. Ігор Насалик всіляко відмовчувався, документів людям так і не надав, а в пік протистояння — покинув місто, ставши народним депутатом.

 

Рецепти з гарбуза та крем-суп з чеддером. Лапша виходить яскраво жовтою, м’якою, ніжною, не розварюється. Чудово підходить і до м’ясної підливи, і для молока, і для супу. — Готувала кілька варіантів рагу з гарбуза, дам рецепт останнього. Гарбуз в рагу має прекрасну текстуру, не розпадається. Все смачно і красиво! Дуже рекомендую! — каже Любов Біріна.

 

 

Репортер

Врятувати бійця Івахнюка. Поранений калушанин Олег Івахнюк вже півтора роки прикутий до ліжка. Переніс понад двадцять операцій, нині в Іспанії, лише там йому дають надію на одужання. Але на це ще потрібні гроші. Як бійця Івахнюка рятують усією громадою — у топ-темі номера. Сторінка 7.

 

Втеча століття. Понад сто років тому зі станиславівської тюрми утік в’язень. І не простий злодюжка, а вбивця намісника Галичини Мирослав Січинський. Як йому це вдалося — у Репортері.

 

Парковки чекають господарів. Підприємства Сервіс Авто, яке керувало парковками, вже нема. Основна причина — борги. Гроші вони збирали, а от з податками якось не склалося. Тепер буде конкурс. Деталі - на автосторінці Репортера.

 

 

Галицький кореспондент

Бізнесові піджмурки. Де шукати прибутк під час кризи, куди вкладати гроші і як вигідно жонглювати капіталом - радять експерти з бізнесу. Сторінка 19 видання.

 

Роман Фабрика: Я той чоловік, який продумує кроки на роки вперед. Напередодні 75-літнього ювілею "ГК" поспілкувався з відомим журналістом Романом Фабрикою. Людина надзвичайної харизми, талантів та здібностей. Деталі розмови - сторінка 18.

 

Сенс життя - у великій любові до Бога. Сестра Антонія Качмар, одна з перших монахинь Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії, святкує 90-річчя. Вона пережила Другу світову війну, рік провела у тюрмі під слідством, але суд її виправдав, а після всього вступила до монастиря. Сторінка 22.


Кількість переглядів - 2156
15.10.2015 10:05
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги