16 незвичайних кафе і ресторанів Львова (фото)

 

Де в Україні найкраще пиво? В якому місті найбільше легендарних пабів, барів, кафе, ресторанів, кнайп, зрештою, як їх зараз модно величати? Та що тут думати – звичайно ж, це Львів. Фразу «хліба і видовищ» в старовинному місті сприйняли всерйоз. І створили безліч питних закладів, куди цікаво зайти, подивитися. Так що опинившись у Львові, IGotoWorld.com вирішив влаштувати «забіг» по місцевих визначних пам’ятках – знатних кнайпах. Ну, поїхали?

 

«Львівська майстерня шоколаду»

Шум, гам і загальні веселощі. На першому поверсі за склом видно ріки шоколаду і майстрів, що чаклують над ним.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Надовго тут ви навряд чи затримаєтеся – натовп народу, що прагне потрапити до омріяної «крамниці», затягне вас на другий поверх. Всі поспішають придбати сувенір, забрати із собою шоколадну ложечку, туфельку або новий тренд сезону – Путіна з нецензурними написами. Але! Якщо ви підніметеся на третій поверх, знайдете такий же магазинчик, тільки без черг. Так що не лінуйтеся. Обов’язково купіть собі «пацьорок» – так називають шоколадні цукерки, що продаються по 7–8 гривень за штуку.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

І сміливо вирушайте на 5-й поверх, на відкритий майданчик, де можна посмакувати філіжанкою гарячого шоколаду, споглядаючи веселі львівські дахи. А ось так з майстерні шоколаду виглядає дах «Дому легенд».

Навіть чек принесуть у такій ось акуратній коробочці, а на столах – обов’язково живі троянди. До речі, майстерня входить до відомого холдингу «!Фест», якому належить більшість оригінальних кав’ярень Львова.

Шоколадний брусок цінується майже як золото.

Найпікантніший куточок майстерні. Дивитися тільки дорослим – сцени з Камасутри втілили в шоколаді! Які ж умільці!

Запаморочливі сходи: диву даєшся, як снують офіціанти з повними тацями на п’ятий поверх. Так що, пані на підборах: будьте тут обережні!

Де знаходиться «Львівська майстерня шоколаду»: вулиця Сербська, 3; вулиця Січових Стрільців, 5; вулиця Стрийська, 30; вулиця Любінська, 168.

«Львівська копальня кави»

«Тут смажать найкращу каву у Львові» – обіцяє вивіска відвідувачам креативного кафе.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Всередині панує напівтемрява, а на вході видають каски – так, на всяк випадок і для антуражу.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Через вертушку виходиш до рейок, збоку стоїть вагонетка. Обережно, попереду залізний обертовий круг, який погано видно в темряві.

фото: justlviv.it.

фото: justlviv.it.

Зате як красиво виглядає вогняне шоу від барменів, яке вони влаштовують, якщо ви замовите «правильний» напій. Наприклад, «Запаяна кава» – прямо при вас з цукру виготовлять карамель за допомогою… паяльної лампи. Ну і, мабуть, варто спробувати «філіжанку кави», як кажуть у Львові, з додаванням алкоголю. Кава з ромом за 50 грн виявилася дуже смачною, рекомендуємо!

фото: 5s.lviv.ua.

фото: 5s.lviv.ua.

А придбати кавові зерна можна на першому поверсі: там ціла сувенірна крамниця, в якій є все: від «кави бандерівської» до сережок з кавовими зернятками.

Де знаходиться «Львівська копальня кави»: площа Ринок, 10.

До речі, ця кав’ярня є однією з кращих у місті. Про інші кав’ярні Львова читайте тут.

«Криївка»

«Ти впізнаєш її з тисячі» – це про «Криївку». Хоча вивіски у цього закладу немає, але ви знайдете популярний ресторан за кілометровою чергою бажаючих в нього потрапити. Втім, «Криївка» – величезна, з безліччю залів, так що місця постійно звільняються.

фото: telegraf.in.ua.

фото: telegraf.in.ua.

Ось так у «Криївці» зустрічають гостей. Приготуйтеся при вході сказати «Слава Україні», «Героям Слава!» і сьорбнути горезвісний стопарик медовухи! Дами, не бійтеся, вона не дуже міцна. А ціни в цьому закладі дивні – дешевше тільки у бабусі вдома. Можна спробувати смачні вареники зі шкварками або грибами, «Бальбу рядового Панаса», «Свято в лісі» та інші страви з тематичними назвами. Подають їх у сталевих мисках.

фото: justlviv.it.

фото: justlviv.it.

А ще можна взяти метр пива і півметра ковбаси.

Інтер’єр у стилі лісового схрону ОУН-УПА з безліччю зброї і оригінальними експонатами, такими як мотоцикл або телефонна будка.

Ось так називаються місцеві «зручності».

фото: segodnya.ua.

фото: segodnya.ua.

Вихід з «Криївки» – окрема історія. Ви потрапляєте в музей! А на даху – справжній кулемет.

Де знаходиться «Криївка»: площа Ринок, 14.

«Дім легенд»

Обов’язково підніміться на дах. Це просто чудове місце для фотосесій! До літаючого автомобіля з веслами і до труби, в яку можна просунуться, шикуються черги.

фото: Дім легенд у facebook.

фото: Дім легенд у facebook.

Там само, з даху, побачите львівського сажотруса.

А в неділю ввечері біля «Дому легенд» збирається величезний натовп: всі хочуть подивитися, як поїде мініатюрний поїзд, а з пащі дракона вилітає полум’я. Ну, насправді це просто феєрверк, але виглядає ефектно.

фото: Дім легенд у facebook.

фото: Дім легенд у facebook.

У самому кафе все екстравагантно, і навіть якось дивно… До речі, скажемо чесно, – можна просто погуляти по кафе, навіть не роблячи замовлення. Просто розгледіти гарненько цікавинки.

фото: Дім легенд у facebook.

фото: Дім легенд у facebook.

Де знаходиться «Дім легенд»: вулиця Староєврейська, 48.

«Під Золотою Розою»

Цей колоритний єврейський куточок знаходиться по сусідству з «Домом легенд».

«Фішка» закладу – меню, в якому немає цін.

фото: «Під Золотою Розою» у facebook.

фото: «Під Золотою Розою» у facebook.

Так що замовляєте все на свій страх і ризик. А коли приносять кругленький рахунок (ціни завищені в кілька разів), починаєте торгуватися. Є ті, кому вдається збити ціну з 3700 до 250 грн, але так щастить не всім. Так що запасіться піснями, віршами й анекдотами – допоможуть під час торгу. Нам ні танцювати під «Хава нагіла», ні лякати відвідувачів своїм співом не хотілося, так що залишатися в ресторані не стали. Втім, рекомендовані ціни все ж таки є: не хочете влаштовувати театралізоване шоу, заздалегідь обговоріть це з офіціантом.

фото: «Під Золотою Розою» у facebook.

фото: «Під Золотою Розою» у facebook.

З їжі тут можна спробувати хумус, форшмак, цимес, «вазок флориста Ізі», особливо хвалять місцевий штрудель. Правда, є і нарікання на те, що кухня не така вже й кошерна, як має бути. З додаткових розваг – примірка тематичних капелюхів і пейсів, частування настоянкою на ізюмі та знайомство зі справжньою курочкою, що живе при кнайпі.

Де знаходиться заклад «Під Золотою Розою»: вулиця Івана Федорова, 27.

Якщо плануєте пожити у Львові декілька днів, щоб більше дізнатись про місто, то можна забронювати житло.

«Гасова лямпа»

Повз цей ресторан ви не пройдете – безліч гасових ламп, що прикрашають кафе, просто не можна не помітити. А всього у закладі їх більше 200!

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Чому? Так адже саме у Львові винайшли і гас, і гасову лампу. Причому перший гас з’явився саме в тому будинку, де зараз розташований музей-ресторан. А біля нього в оточенні ламп сидить сам винахідник – Ігнатій Лукасевич. Спершу потрапляєте в невеликий сувенірний магазин, а потім – у крамницю з наливками. Тут варто затриматися і спробувати з колбочок 10 сортів місцевих наливок: «Гасівку», «Бензинку» і компанію.

фото: «Гасова лямпа» у facebook.

фото: «Гасова лямпа» у facebook.

Далі – вгору досить крутими гвинтовими сходами. І приготуйте вуха – «Рамштайн» і подібне грає на повну котушку. Офіціанти часто снують з гарячими сковорідками – така подача користується популярністю. На верхньому поверсі – тераса з видом на міст.

фото: autotravel.ua.

фото: autotravel.ua.

Де знаходиться «Гасова лямпа»: вулиця Вірменська, 20.

«Мазох-кафе»

Пікантне «Мазох-кафе» особливо нічим не здивувало – нічого занадто «гострого» ми не зустріли.

фото: «Мазох-кафе» у facebook.

фото: «Мазох-кафе» у facebook.

Так, є ліжка, наручники, батоги та інша атрибутика, і все залите червоним кольором.

фото: «Мазох-кафе» у facebook.

фото: «Мазох-кафе» у facebook.

Але жодних офіціантів в екстравагантних костюмах, що чіпляються з батогами при вході, як це часто показували по ТБ.

Страви відповідають тематиці – «Банька і батіг», «12 принципів розпусти»», «Вуздечка пристрасті»… Коронним вважається суп з пеніса бика – «Сила молодого бичка». Ах, так! Якщо захочете скуштувати ударів батога, попросіть надати таку послугу офіціанта, і вам «всиплять».

І ще. Біля кафе гостей зустрічає сам фон Захер-Мазох. Нас зацікавила дірка в серці Мазоха, в якій виднілося зображення напівоголеної дівчини. Але мацати рекомендують не його серце, а кишені штанів – мовляв, там цікавіше. Особисто не пробували.

фото: «Мазох-кафе» у facebook.

фото: «Мазох-кафе» у facebook.

Де знаходиться «Мазох-кафе»: вулиця Сербська, 7.

Найдорожчий ресторан Галичини. «Масони»

Без спеціальної картки тут все дуууже дорого, а з нею рахунок зменшується рівно на 90%. Вивіски на цьому таємному закладі немає, навіть вхід, і той замаскований під звичайну квартиру. Постукавши у двері, стикаєшся з паном Петром, одягненим у домашній халат, який пояснює, що «В ресторан Вам не сюди!».

І правда, потрапляєш у звичайну захаращену квартирку з пошарпаними половиками. Але варто пройти трохи далі, як картина абсолютно зміниться.

Джерело фото: fest.lviv.ua.

Джерело фото: fest.lviv.ua.

Напівтемрява, освітлювана мерехтінням свічок, золочені рами, таємні масонські знаки, трикутники із всевидячим оком, зображення великих масонів… І звичайно ж, барна стійка і столики.

фото: visittoukraine.com.

фото: visittoukraine.com.

За ритуалом, чоловікам – як членам масонського товариства, запропонують білі рукавички. За трапезу можна сісти прямо в них. Середній чек сягає тисячі гривень. Про знижку потрібно подбати заздалегідь: її можна отримати в будь-якому ресторані холдингу «!Фест». Наприклад, зайти в ту ж «Криївку», що на першому поверсі цього ж будинку.

фото: eda.jofo.ru.

фото: eda.jofo.ru.

Мабуть, тільки у львівських масонів можна ось так сидіти на троні в «00».

фото: eda.jofo.ru.

фото: eda.jofo.ru.

Ось таке чудо заховане в залах ресторану:

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Де знаходиться ресторан «Масони»: площа Ринок, 14.

«Лівий берег»

Ви чули про легендарну річку Полтву, яка перебуває в ув’язненні під Львівським оперним театром? Якщо ні, варто зайти в «Лівий берег».

фото: «Лівий берег» у facebook.

фото: «Лівий берег» у facebook.

У цьому ресторані, розташованому в підземеллях театру, є музей зниклої річки. Тут повідають про те, як 300 років тому по Львову рибалки вільно пересувалися на човнах. Але потім Полтву сховали в колектор. У меню кафешки значиться, що річка підмиває палі, на яких стоїть театр, так що і він, і кафе тонуть. Про невідворотність цієї трагедії попереджають декоративні тріщини і перекошені дверні прорізи – ось такий у «Лівому березі» інтер’єр. Ну а про оперний театр, його богемне життя та історію нагадують всілякі артефакти: музичні шкатулки, картини, дивна скульптура під стелею.

фото: «Лівий берег» у facebook.

фото: «Лівий берег» у facebook.

Тут можна перевтілитися в Наполеона, Казанову або приміряти будь-який інший театральний костюм. А ще налити пива з величезної мідної туби.

Де знаходиться ресторан «Лівий берег»: проспект Свободи, 28.

Гриль-ресторан «М’яса та справедливості»

Людям зі слабкими нервами краще не читати! А тим більше, не відвідувати! Це заклад для тих, хто оцінить чорний гумор і буде не проти скуштувати м’яса та пива в компанії ката.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

За легендою, десь тут у давнину жив пан Малодобрий. Тепер можна прийти до нього в гості. Кат зустрічає гостей біля входу або ж стежить за ними, ходячи по залу і заточуючи свою сокиру. Відвідувачі сидять на «плахах» – стільцях, зроблених з пеньків. Гільйотина, диба, іспанський чобіт, маски ганьби та інші знаряддя тортур – інтер’єрчик ще той!

фото: гриль-ресторан «М’яса та справедливості» у facebook.

фото: гриль-ресторан «М’яса та справедливості» у facebook.

А о 21.00 влаштовують театралізоване дійство з назвою, що холодить душу, – Кара Ксенії… І все це під хард-рок.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Якщо резервуєш столик, на нього кладуть пояс вірності – знак того, що місце зайняте.

Фірмові страви – м’ясні, готуються у всіх на виду, на вогні.

фото: гриль-ресторан «М’яса та справедливості» у facebook.

фото: гриль-ресторан «М’яса та справедливості» у facebook.

Ну і пиво «Зеник» – куди ж без нього у Львові!

Де знаходиться гриль-ресторан «М’яса та справедливості»: вулиця Валова, 20.

«Дарвін»

Для романтичного побачення або ненав’язливої розмови, мабуть, варто відправитися в «Дарвін». Це ресторан-бібліотека, де знаходяться раритетні книги, ще часів Австро-Угорщини! Навіть меню, і те виконане у вигляді книги, якій не одне століття. Тут немає молоденьких офіціантів – обслуговують тільки імпозантні чоловіки солідного віку. Фірмова страва – «Оленина з чебрецем». До речі, цей ресторан пройшов перевірку програмою «Ревізор» – його рекомендували всій Україні.

фото: edok.in.ua.

фото: edok.in.ua.

Де знаходиться ресторан «Дарвін»: вулиця Шевська, 6.

«Зеник Митник»

Така собі квартира митнника з відповідним антуражем. Головний герой – пан Зеник, що закликає до охорони кордонів і пропонує перехилити кухоль пива. Фірмова страва пабу – деруни, які, за легендою, готують біженці з прикордонних районів. А митники у відставці підробляють офіціантами. Ті, хто бували у закладі, радять скуштувати сендвіч з дерунів, сирну нарізку і дерун по-ірландськи: величезний картопляний коржик зі шматочками смаженої телятини, грибами і овочами. Це місце, де люди збираються спробувати пиво «Зеник» і ввечері «голосно» посидіти.

фото: fest.lviv.ua.

фото: fest.lviv.ua.

Де знаходиться «Зеник Митник»: вулиця Тадеуша Костюшка, 1.

«Кумпель»

Це перша пивоварня Львова. Тут народжується пиво: мідні чани стоять прямо посеред залу. Можна прикластися до «Пивної Циці» – Венери Мілоської, вилитої з бронзи.

фото: kumpelgroup.com.

фото: kumpelgroup.com.

Правильно погладивши цю даму, можна отримати келишок пива. Ну і спробувати в пабі різних дивовижних сортів, наприклад, гжанець – темне підігріте пиво зі спеціями. Але особливо славиться пивоварня своєю метровою ковбасою (100 грн) – якщо все не подужаєте, її загорнуть із собою.

Кухня – галицька, можна спробувати банош. І ще: махати руками офіціантові не доведеться. На столиках є кнопка виклику.

Де знаходиться ресторан-пивоварня «Кумпель»: вулиця Винниченка, 6.

Музей-ресторан «Сало»

Сало як мистецтво? А чому б і ні! З національного продукту можна робити навіть скульптури – доведено музеєм-рестораном «Сало». Будь ласка: рука, вухо, груди і навіть людське серце…

Страви теж екзотичні, типу суші-сало або «губи Монро».

фото: lviv2014.drupal.ua.

фото: lviv2014.drupal.ua.

Де знаходиться музей-ресторан «Сало»: проспект Свободи, 6/8.

«Пошта на Друкарській»

Позиціонує себе як останній аналоговий поштовий заклад Львова. Найбільша колекція львівських поштових артефактів знаходиться саме тут: старовинні листівки, марки, телефонні апарати.

фото: «Пошта на Друкарській» у facebook.

фото: «Пошта на Друкарській» у facebook.

А ще відвідувачі з допомогою місцевих «листонош» можуть виготовити власну листівку, упакувати її в конверт і надіслати адресату.

фото: «Пошта на Друкарській» у facebook.

фото: «Пошта на Друкарській» у facebook.

Основна страва закладу – пироги. Ще можна спробувати місцевих настоянок, замовити обід листоноші або фірмову поштову каву.

фото: «Пошта на Друкарській» у facebook.

фото: «Пошта на Друкарській» у facebook.

Де знаходиться «Пошта на Друкарській»: вулиця Друкарська, 3.

«Хмільний Дім Роберта Домса»

Примітний цей заклад тим, що він знаходиться в одному комплексі з музеєм пивоваріння. І як раз в тих самих приміщеннях колишньої пивної «Львівської пивоварні», де досі витає пивний дух «доброї старої Австрії». Тутешні стіни пам’ятають стільки дивовижних хмільних історій і легенд…

фото: lvivposter.com.

фото: lvivposter.com.

Де знаходиться «Хмільний Дім Роберта Домса»: вулиця Клепарівська, 18.

Одного дня не вистачить, щоб побувати в найцікавіших кав’ярнях Львова й оглянути хоча б основні визначні його пам’ятки. Тому гарним варіантом буде залишитися на кілька додаткових днів, щоб побачити якомога більше. Забронювати готель у Львові можна тут.

16 кафе – це, звичайно, далеко не повний список колоритних львівських кафе. Знаєте чудове місце, куди обов’язково варто зазирнути? Діліться своїм досвідом!

 

IGotoWorld


14.10.2015 21153 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1747
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1770
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1756
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5249 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2063 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1444

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

564

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

683

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

876

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

924
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1643
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3583
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10172
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26047
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10058 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7642
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

828
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1329
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

304
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1185
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

777
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1009