Сьогодні, під стінами Івано-Франківського Білого будинку, відбувся мітинг перевізників міста.
Первізники мітингували проти проведення конкурсу з пасажирських перевезень, який має відбутись 20 жовтня, повідомляє новинар Фіртки.
Згідно нового конкурсу, зі 114 перевізників, у конкурсі зможуть прийняти участь всього вісім, хоча решта перевізників мають чинні договори і мають право спокійно працювати.
Тому, один із перевізників Мирон Гнатів, подав позов до Івано-Франківського апеляційного суду, щоб у правовому полі вирішити це питання.
«Люди мають договори, які дійсні до липня 2016 року, а міська влада зробила лоти, в лотах по15 машин. Але більшість перевізників мають по одній, дві, п’ять машин і участі в конкурсі ми не можемо брати, бо не маємо тієї кількості, яка потрібна, в даному випадку 10-15 машин. Особисто у мене є чотири договори і вони дійсні до липня 2016року і один – до січня 2017 року. Нас просто викидають з ринку перевезень, або нам треба буде лягти під тих вісім перевізників і платити гроші їм», - скаржиться Мирон Гнатів.
«10 вересня було оголошено конкурс на міських автобусних маршрутах, який має відбутись 20 жовтня, чомусь за п’ять днів до виборчого процесу. На цьому конкурсі будуть оголошені тендерні пропозиції, будуть визначені переможці і з ними будуть укладені договори. Згідно чинного законодавства , договори будуть заключені на 3-5 років, це вже як вирішать органи місцевого самоврядування. Візьмем до прикладу договори Мирона Гнатіва, які дійсні до липня 2016 року та січня 2017 року. Чинне законодавство передбачає наступне: орган місцевого самоврядування має право не раніше ніж за три місяці до закінчення чинних договорів проводити відповідні конкурси. Виходить, що якщо 20 жовтня пройде конкурс і буде визначений переможець, то буде як мінімум двоє підприємців на один і той самий маршрут, які будуть не відомо яким чином узгоджувати перевезення пасажирів. Наразі, порушено постанову Кабінету міністрів, порушено закон про транспорт, порушено закон про місцеве самоврядування, тому ці порушення потребують правового врегулювання, потребують оскарження в суді, потребують зупинення цього рішення поки суд не вирішить на чиїй стороні закон», - пояснив юрист Владислав Хемич.
Після мітингу під стінами Білого будинку перевізники рушили до міського апеляційного суду, щоб продовжити мітинг там і змусити голову міського суду вийти до них і поспілкуватись.
Голова міського суду Тарас Антоняк таки вийшов до мітингувальників, вислухав їх вимоги і підтвердив, що суд заяву прийняв і відкрив провадження.
«В нашому суді не було рішень, за які нам би було встидно перед громадою. Як спікер цього суду, я донесу до відома колективу суддів ту позицію, яку ви висловлюєте. Суд буде оцінювати докази і враховувати інтереси обидвох сторін. Судді приймуть обєктивні, зважені і законні рішення і я впевнений, що вони розберуться в цій ситуації», - зазначив голова міського суду Тарас Антоняк.
Та якщо суд не прийме сторону перевізників, то останні в свою чергу обіцяють страйкувати і перекривати дороги в місті, добиваючись своїх прав таким методом.