Галицький кореспондент: На Яворину — тільки з партквитком?

Марія ГАВРИЛЮК

Галицький кореспондент:

 

Щорічно в урочищі Розтоки біля села Липа Долинського району відбувається фестиваль патріотичної пісні «Яворина». Цього року дата фестивалю, 16 липня, збіглася не тільки з Днем проголошення декларації України, але й з днем народження голови Івано-Франківської обласної ради, свободівця Олександра Сича. На свято завітав і лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

 

Над наметами учасників свята майоріли партійні прапори "Свободи", де-не-де виднілися червоно-чорні стяги Української Повстанської Армії та спортивно-патріотичної організації "Сокіл". Свободівський прапор почепили навіть на дрова, приготовані для повстанської ватри.

 

У програмі дводенного святкування урочистості біля пам'ятника провіднику ОУН Карпатського краю Ярославу Мельнику (Роберту) у селі Липа, Хресна дорога до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА "Олена" та сходження на гору Яворина до бункера Роберта. Крім того, учасники фесту влаштували собі волейбольний турнір. Чи не найбільше вболівальників зібрала гра між командами косівської районної організації "Свободи" та командою центрального проводу партії. Вболівальники підтримували гравців речівками на кшталт: "Хто не скаче, той москаль". До речі, попри те, що турнір був відкритим, представників інших партій до гри не допускали. Зокрема, як каже керівник Долинського району, голова оргкомітету фестивалю Петро Шкутяк, судді відмовилися зареєструвати команду з Долини. "Ми організували фестиваль, облаштували волейбольні майданчики. Команди були з цілої України, а Долини не було. Тому що у команді не було свободівців", - каже Шкутяк.

 

Схоже, патріотичний ентузіазм перейшов межу здорового глузду і ледь не зіпсував свята. Так, не членам "Свободи" на фестивалі не дозволяли вивішувати свої прапори та використовувати іншу символіку. "Порушникам" свободівські хлопці пояснювали, що це... їхня територія. Свідком одного з таких інцидентів став учасник фестивалю Ярослав Пароханяк. "Хлопці з молодіжної "Нашої України" розклали намети. До них підійшли молодики, одягнуті у майки з написом "Свобода", і почали вимагати, щоб намети зняли, бо це територія "Свободи, - розповідає пан Ярослав. - Я спершу подумав, що вони жартують. Але там таке почалося, вони ледь не побили дітей, зібрали прапор, намети розібрали, заставили хлопчину зняти футболку з символікою «Нашої України». Коли я втрутився у суперечку, мене принижували й обзивали".

 

З'ясовувати стосунки з членами "Свободи" довелося і голові Долинської РДА. "Я побачив, як хлопці з "Свободи" штовхають дідуся і забирають в нього прапор "Нашої України", - говорить Петро Шкутяк. Після втручання у суперечку керівника району нападники відступилися. Однак коли обласне та районне керівництво вийшло на сцену відкривати фестиваль, молодики таки забрали в дідуся прапор.

 

До слова, організатором "Яворини-2011" була Долинська райдержадміністрація. Чим обґрунтовані наміри "Свободи" монополізувати патріотичний фестиваль, проведений за бюджетні кошти, так і залишилося не зрозумілим.

 

 

"Фіртка" звернулася за коментарем з приводу інциденту на Яворині до голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка:

 

"Я там не був, але інформацію про те, що сталося маю. Дії Свободи оцінюю негативно, як деструктивні. Я маю на увазі і події у Львові, і свіжі події на Яворині. Те, що представники Свободи відбирали прапори, які їм не подобалися, то що це за демократія? Це не є демократія, а щось інше, з минулих часів...", - прокоментував М. Вишиванюк.  

 

 

 

 

 


Кількість переглядів - 12590
22.07.2011 09:19
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (7)
мочителям | 22.07.2011 22:12Та нікого ви не замочите:), бо вас є невеличка купка, що кочує з теми в
тему і коментує смажені чутки:) Раджу розслабитись і звикати до нової
місцевої влади. Будуть наступні вибори і ви зможете сказати все що
завгодно, показати людям себе хороших, запропонувати свої шляхи в світле
майбутнє. Наразі ж толку з ваших зусиль мало, хіба себе тішите. Щасти:)
Пупс | 22.07.2011 20:48Приємно читати сьогоднішні коментарі з даного факту. І що цікаво жоден свободівець чи симпатик не апелює, не вимагає конкретних прізвищ тощо. А коментарів Сича немає бо він не бачив і не чув цього інциденту, чарку в той час пив. Законну, за день народження. А загалом гасло таке "МОЧИ СВОБОДУ". БАЙДУЖОМУ | 22.07.2011 19:09Не прискіплюйся,байдужий, людина обмовилася, не не голосуйте , а не підтримуйте цих обмежених вуличних крикунів , які тільки на те і здатні, щоб ОБМЕЖУВАТИ.Скоро вони самі себе обмежуть. Небайдужому | 22.07.2011 14:17Наступне голосування як мінімум на кінець 2012 року, то ж ніхто і не голосує, нікуди і ні за кого. Небайдужий | 22.07.2011 13:51Свобода вкотре підтвердила своє реноме провокаторів. Люди, схаменіться, перестаньте голосувати за цих вуличних політиків, які принижують український націоналізм.

P.S Марійка, ти як завжди молодець!
Читач | 22.07.2011 12:57 а Сич як прокоментував? До речі, це така собі мила сімейна сварка, бо всі теперішні лідери "Свободи" пройшли партійний вишкіл на різних посадах у партійно-виборчих штабах "Нашої України"; а за погрози і хуліганство - позов до суду зівака | 22.07.2011 10:08По великому рахунку треба було просто заїхати в рило хлопцям з написами "свободи" на майках, які качали свої права. З іншого боку "наша україна" сама винна, просрали все і ту ж Яворину, що вони хочуть? Чи не монополізована була Говерла і Яворина попередніх 5 років, коротше яке їхало таке здибало.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги