Преса про транспортну еволюцію в Івано-Франківську, шалені темпи благоустрою, невигадану війну та Форум видавців у Львові

 

 

Огляд преси за період 10 - 17 вересня 2015 року.

 

Галицький кореспондент

Транспорта еволюція впирається у габарити. Наприкінці літа в Івано-Франківську презентували нову мережу громадського транспорту. Над нею працювали чимало фахівців. У чому нововедення і чи запрацює модель в Івано-Франківську - у топ темі ГК. Сторінка 8.

 

"Кіборг" Ігор Склеповий розповів ГК про "колхохників" на війні, російський спецпідрозділ, українську армію і корупцію ат чому бійці АТО цдуть у політику. Сторінка 5.

 

Іду на ви... Похід громадських активістів у місцеву політику: аргументи "за" і "проти". Сторінка 19.

 

Західний кур'єр

Михайло Вишиванюк: Україні потрібні чітка вертикаль президентської влади. Впродовж останніх двох років екс-голова ІФ ОДА у ЗМІ парктично не з'являвся. Але авторитет цього чоловіка і поза владою є беззаперечним. Про це свідчать і плітки, які і сьогодні про нього розповсюджуються. Що з них є правдою, яким є нинішнє бачення процесів у державі та чому він пішов у відставку напередодні кардинальних змін у країні - сторінки 4 - 5 ЗК.

 

Шалені темпи благоустрою. Цього року в Івано-Франківську запланований найбільший обсяг ремонтів міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. На разі, комунальникам не вистачає бруківки і бордюрного каменя, але вони запевняють, що до зими завершать благоустрій на всіх передбачених об'єктах. Сторінка 3 ЗК.

 

Зима зненацька не настане. Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус закликає всі міські служби належно готуватися до зими. Комунальники ж кажуть, що тогові вже на 87%.

 

Галичина

Брат пішов воювати за брата. Станіслав Нісонський з Івано-Франківська пішов на війну добровольцем. Точніше, він замінив собою меншого брата Віталія, якому надійшла повістка на мобілізацію. Історія героя на стоірнці 11 Галичини.

 

Коли храмом стала й пасіка. У селі Дорі запрацював музей підпільної семінарії УГКЦ, ректором якої був світлої пам'яті отець Михайло Косило. Сторінка 6.

 

Нове життя - у старі машини. Трудовий колектив ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" успішно виконав замовлення, за великим рахунком, державної ваги: полагодили старий БТР-60. Тепер його відтранспортовують у зону АТО.

 

Вікна

У 1933 році калушан закликали голосувати не за політику, а за господарку. За новим законом, місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня цього року. Волевиявлення буде відбуватися за відкритими списками, міських голів у великих містах будуть обирати у два тури. Від результатів виборів залежатиме, якими будуть місцеві органи влади у найближчих два роки. Виявляється, у 1933 році калушан закликали голосувати не за політику, а за господарку.

 

Верхню хочуть оголосити зоною надзвичайної ситуації. Упродовж кількох років у Верхні — проблема із питною водою: на одній із вулиць вода у криницях непридатна не тільки для вживання, але й навіть для побутових потреб. Ситуація з кожним роком погіршується, проте селяни досі не знають джерела забруднення. У районі говорять про будівництво водопроводу. Говорять, щоправда, вже третій рік поспіль.

 

Таня Кіт виборола бронзу на чемпіонаті світу з вільної боротьба у Лас-Вегасі. На чемпіонаті світу з вільної боротьби у Лас-Вегасі калушанка Таня Кіт виборола бронзову медаль у ваговій категорії 55 кг. «Вікнам» дівчина розповіла: морально було дуже важко, але на перемогу надихнули не тільки тренери й командна підтримка, але й… вигляд самої медалі. Для калушанки це — найважливіша перемога у її спортивній кар’єрі. Тетяна Кіт планує поборотися за перемогу і на олімпійських іграх. Щоправда, лише через чотири роки.

 

 

Репортер

Невигадана війна. Євген Положій — автор першої в Україні книжки про Іловайськ. Аби написати її, він поговорив майже з сотнею бійців. Це правда, незручна для влади, герої, про яких забули, реальні історії, в які не хочеться вірити. Деталі у топ-темі Репортера.


Прикарпаття дихає торфом. Цьогоріч торф горів майже по всій України. Чому? Від спеки й людської недбалості. Екологи в шоці, наступне літо буде спекотнішим.

 

Від глянцю до війни. Щоб не було в Україні, але у другий тиждень осені Львів традиційно відкриває Форум видавців. Масштаби ростуть, ціни кусаються, втім читачів не меншає, і це тішить. У Репортері — Форум на власні очі.


Кількість переглядів - 1854
17.09.2015 11:16
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги