Молодіжний доброчинний фонд «Заради добра» організував поїздку до Зарваниці (ФОТО)

Зарваницький духовний центр – всесвітнє марійське відпустове місце, одна з найбільших святинь Української греко-католицької церкви. Традиційна хресна дорога єднає не одне покоління прочан, що приходять у Зарваницю скласти поклін чудотворній іконі Матері Божої.

 

Марійський духовний центр у Зарваниці входить до двадцятки Марійських центрів світу. Щороку на всеукраїнські прощі сюди приходить до 100 тис. паломників.

 

Цьогоріч на Всеукраїнську  та Молодіжну прощі, які відбулися одночасно 16-17 липня, прибуло близько 150 тис. прочан. Участь у заході взяли Його еміненція Луїс Кардинал Мартінес Сістак, Владика Михаїл (Гринчишин), Апостольський Екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, Владика Ігор (Возняк), Архиєпископ Львівський, Владика Михаїл (Колтун), Єпарх Сокальсько- Жовківський, Владика Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько- Зборівський, високопреподобний отець Вечеслав Тумір, тимчасово повірений у справах Апостольської Нунціатури в Україні, а також Глава української Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав. У проповіді Блаженніший Святослав виокремив ознаки молоді, а саме: непосидющість, активний оптимізм та максималізм.

 

– Сьогодні світ говорить про нас, як про молоду Церкву, тому маю радість звернутись до вас із словом заохоти бути вічно молодими, – сказав Блаженніший Святослав. –  Бажаю, щоб Боже благословення спочивало на кожному і робило кожне серце щораз молодшим і сильнішим у вірі, а Зарваницька Божа Мати випросила доброї долі для кожного із нас.

 

Його еміненція Луїс Кардинал Мартінес Сістак передав вітання із сестриної Церкви Барселони:

 

– Перебуваючи з вами моє серце омолоджується. Закликаю молодь підтримувати віру у сучасному світі», − зазначив почесний гість прощі.  – Бажаю  усім осягнути істину, адже Бог споконвіку Тебе знав, про Тебе думав, і Тебе полюбив. Будьте сильними і мужніми.

 

Члени молодіжного доброчинного фонду «Заради добра» також  відвідали святе місце. Більше 50 студентів та старших людей зібралися для того, щоб помолитися Зарваницькій Матері Божій. Студентка Ірина Човганюк вирішила поїхати в Зарваницю разом зі своїм хлопцем. Каже, що рада, що пережили ці щасливі відчуття разом:

 

– У Зарваниці я вперше, раніше мені ще не доводилося тут бувати,хоча дуже хотілося. Для мене Зарваниця – це святе місце, куди кожна людина може приїхати і помолитись за близьких та рідних їй людей. На мою думку, це обов'язок кожної людини хоча б раз на рік приїхати в Зарваницю. Мене вразила Хресна дорога – попри те , що людей було дуже багато,всі вони прагнули пройти той шлях, який пройшов Ісус Христос. Це дуже вражаюче дійство.

 

Для Надії Дубиської молодіжна проща до Зарваниці стала четвертою в її житті. Вперше святе місце вона відвідала з батьками в одинадцятирічному віці.

 

– Завжди із задоволенням їду в Зарваницю, – ділиться дівчина. –  Вражає похід зі свічками, коли тисячі людей ідуть в одному напрямку з запаленими свічками, піднімають їх вгору та співають. Напевно, кожен під час такого походу відчуває велике піднесення... Враження незабутні, відчуваю зміни всередині…

 

Члени молодіжного фонду разом з керівництвом взяли участь у освяченні води, яке традиційно відбувається опівночі, після походу зі свічками та молебені до Богородиці. Опісля почався духовний концерт на Співочому полі. Його побудували талановиті українські будівничі, вірні та студенти Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Блаженного на пожертвування із України та діаспори. Воно має вигляд амфітеатру і вміщає до 50 тисяч глядачів.

 

До речі, кожен, хто відчував потребу посповідатися, міг це зробити одразу на подвір’ї парафіяльної церкви. Більше тридцяти священиків готові були вислухати, порадити та дати настанови для життя. Олег Глиняйлюк заздалегідь готувався до Зарваниці: приїхав у вишитій сорочці. Вперше відвідав святе місце семирічним хлопчиком.

 

– Ідучи  до Зарваниці чи перебуваючи в ній, ти маєш нагоду відбути покуту за свої гріхи, переосмислити всі свої вчинки і своє життя для того, щоб зняти тягар з душі і очиститись, – каже Олег. –  Зарванця – це  спокій на душі, приємні емоції, відчуття полегшення і усвідомлення, що потрібно жити заради добра! Дякую за поїздку молодіжному доброчинному фонду, адже молодь згуртувалася, корисно і гарно провела час, очистилися і оновилися духовно, зробила для себе певні висновки.

 

А для товариша Олега Назара Удуда Зарваниця – можливість побути наодинці з думками. Він вважає, що такі поїздки виховують людину духовно та морально , підкреслюють справжню ціннісь речей та життя.

 

– Емоції лишень позитивні, робиш для себе корисні висновки, а зміни відчуваю після кожного відвідування Зарваниці, але це особисто кожної людини – випробування, віра і неймовірні емоції.

 

Нині Зарваницький марійський відпустовий центр досяг найбільшого розвитку за всі роки свого існування. На початку третього тисячоліття він перетворився у духовну твердиню християнської віри на шляху згуртування мирян.

 

Оксана Романенчук, спеціально для "Фіртки"

Фото автора


Кількість переглядів - 3426
19.07.2011 16:00
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги