Преса про поліцію в Івано-Франківську, за які гроші агітують партії, ностальгію за "посьолком" та мандри прикарпатців

 

 

Огляд преси за період 3 - 10 вересня 2015 року.

 

Західний кур'єр

Сюжети і бюджети. Розпочалася агітаційна кампанія напередодні міцевих виборів. "ЗК" дізнавався, як і за чиї кошти політичні партії готуються до місцевих виборів. Сторінка 5 видання.

 

Яким ви бачите майбутнього мера нашого міста? ЗК провів опитування серед франківців щодо того, яким має бути новий мер Івано-Франківська. Серед критеріїв - простий, чесний, сім'янин, газда.

 

Люди у чорному... В Івано-Франківську триває набір у нову патрульну поліцію. І він уже б'є усі рекорди. Які саме - на сторінці 6 "ЗК".

 

 

Вікна

Вибори 2010 року: старт стратегічних проектів і «нелегітимний» Насалик. Вибори 2010 року важко вважати кількамісячним процесом. Адже увесь рік був багато у чому визначальним для Калуша: екологічний референдум, який у наступні роки зробив Калуш майданчиком для піару й відмивання бюджетних коштів; початок проекту безкоштовної медицини, який об’єднав місто і район, і зародки ідеї із впровадження адміністративно-територіальної реформи, яка у подальшому звела «на пси» добрі стосунки міської і районної влад. Для впровадження ідеї адмінреформи міському голові Ігореві Насалику потрібне було не тільки місто, але й район і навіть область. Упродовж 2010 року і навіть у попередні роки Ігор Насалик перебував у політичному пошуку. Як вибори 2010 року пройшли під «зіркою Насалика» й навіть помирили затятих опонентів — згадували «Вікна».

 

Ностальгія за «посьолком». 25 років тому у Калуші перестала існувати одна із основних на той час частин міста — вулиця 40-річчя Жовтня. До цього вулиця під такою назвою з’єднувала центральну частину міста, а саме площу Героїв і теперішній майдан Шептицького із «посьолком», де жила більшість населення Калуша. Зараз мало хто із молодого покоління знає чи пам’ятає, що у місті була і така сторінка історії.

 

Близько тисячі калушан не можуть отримати субсидію. Калушани активно звертаються за субсидією. А в Управлінні праці та соцзахисту населення Калуської міської ради прогнозують, що у вересні жовтні заявників може ще побільшати. Водночас, не всі мешканці міста, які звернулися з відповідними документами, субсидію вже отримують. Близько тисячі справ "зависли" — через неузгодженість у документах.

 

Галицький кореспондент

Гальмівний шлях. У сім'ї Лейбюк з Яремчанщини тапилось лихо. Їхню старшу дочку, 13-річну дочку Мар'янку, збив автомобіль, коли воан їхала велосипедом у магазин. Машина протягнула дівчинку 30 метрів. Вже понад дв ароки дівчинка живе по лікарнях, а суду по цьому ДТП немає і досі.

 

У гості до айсбергів. Тут холодно, безлюдно і красиво. Країна льоду. Ісландія кличе відчайдушних сміливців, які готові до рандеву із суворою природою франіквські фотографи поділилися враженями від вдівідин цієї загадкової країни. Сторінка 16 "ГК".

 

Політичні перелази. Яремчанщина крізь призму виборів 2006-го, 2008-го та 2010-го років. "ГК" про партії, що міняються, але люди залишаються. Стоірнка 18 видання.

 

Репортер

Волонтерський тил Долини. Кожного дня з шостої вечора вони збираються у колишньому кінотеатрі. Плетуть, шиють, сушать, збирають передачі на схід. Читайте в газеті.

 

А там, кажуть, краса неймовірна і трохи смороду… Поїхали, подивилися. Краса є, смороду нема. Канали, гондоли, романтика та моторошні історії. У Репортері — Венеція.

 

Діброва. В’язниця на околиці. Історія станиславівської тюрми просто насичена подіями, які легко потягнуть на пригодницький роман. Високі мури пильно охороняли свої секрети, але з часом усе стає явним. Ну, майже все.


10.09.2015 694 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

677
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1941 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

555
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6905 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11399 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

338

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1084

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1117

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1112
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

72
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

286
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1085
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

755
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2951
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4446
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18444
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

75
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

325
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

355
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

666