ЄРЦ обманює іванофранківців, встановлюючи звичайні найдешевші металопластикові вікна замість енергозберігаючих (фото)

 

 

Івано-франківський підприємець Геннадій Чудак спростував вчорашню заяву комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» про виділення одного мільйона гривень підприємству «Прикарпатпродпромінвест» на заходи з енергозбереження та продемонстрував якість вікон, які ставить "ЄРЦ" у рамках програми "Теплий дім".

 

Нагадаємо, вчора на сайті Галка Вадим Войтик писав: що "в ЄРЦ вважають, що активна критична кампанія з боку “Народного контролю”, розпочата в 2015 році, нібито прямо пов’язана зі спонуканням підприємства до продовження комерційної співпраці з паном Чудаком”.

 

Директором підприємства "Прикарпатпродпромінвест" є Геннадій Чудак, який також не приховує, що є учасником громадського руху "Народний контроль" та підтримує його, передає кореспондент Фіртки.

 

Сьогодні, 9 вересня, журналісти мали змогу оглянути, які вікна встановлює у під’їздах іванофранківців ЄРЦ.

 

 

 

 

 

 

 

 

«За програмою має монтуватись 5-тикамерна система, з 2-камерним енергозберігаючим склопакетом. Тут ми бачимо порушення. Кожен склопакет має відповідне маркування. 4-16-4 означає, що це звичайний однокамерний склопакет. Профільна система Epsilon є українською. Її монтажна глибина 60 міліметрів, коли повинна бути 70 міліметрів. Фурнітура також бюджетний варіант. Тобто висновок такий, що зекономлено на всьому, на чому тільки можна було», - пояснив спеціаліст з монтажу Андрій.

 

З пояснень спеціаліста стає зрозуміло, що людей обманули. Поставлені у під’їзді на Ленкавського 1 металопластикові вікна не зберігатимуть тепло, адже склопакети не є енергозберігаючими. Крім того, відзначає спеціаліст, такі вікна взимку запотіватимуть та промерзатимуть.

 

«Якщо б тут стояв енергозберігаючий пакет, то у відсотковому співвідношенні такий пакет зберігає до 48% тепла. Це різниця між звичайним склопакетом та енергозберігаючим», - відмічає спеціаліст.

 

Однак, щоб помітити недоліки, не треба бути і спеціалістом. Адже, навіть неозброєним оком видно, що вікна замалі, також вони погано відкриваються, що невдовзі може призвести до поломки створки.

 

Журналісти поцікавились у мешканки цього під’їзду вартістю вікон.

 

«Як нам сказали 90% оплатить ЄРЦ, а 10% - ми, мешканці», - каже Галина Петрівна.

 

Жінка каже, що поки грошей з них не збирали, однак очікує, що вартість робіт включать у рахунок за компослуги. Проте, на зауваження Геннадія Чудака, що дані вікна найдешевший, який тільки можна було поставити варіант, жінка здивувалась. Мовляв, «нам поставили ці вікна тієї неділі. А ми хіба розуміємось якої вони якості?»

 

«Вчора Вадим Войтик на сайті «Галка» написав, що з бюджету Івано-Франківська КП “Єдиний розрахунковий центр” на рахунок івано-Франківського підприємства “Прикарпатпродпромінвест” за 2014 рік сплатило близько мільйона гривень. Насправді це не так. Відколи я почав займатись громадською діяльністю, підприємство, яке я очолюю і власником якого являюсь піддалось тиску з боку ЄРЦ. Тому що до цього я був у них підрядником і у під’їздах встановлювали металопластикові вікна. Але ми встановлювали якісні вікна. Вадим Войтик в соцмережах виклав мої договори, які мали бути зі мною підписані, зокрема і по цьому будинку (на вул. Ленкавського 1 – ред.) Як висловились неофіційно працівники ЄРЦ, ці договори не були підписані з політичних міркувань. Зараз ми бачимо, що встановила інша фірма – це найдешевший варіант, який тільки може бути та існує на ринку України. Крім того бачимо порушення всіх норм енергоефективності», - розповів Геннадій Чудак.

 

Для порівняння, журналістам показали встановлені вікна підприємством “Прикарпатпродпромінвест” на вулиці Лепкого 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ці металопластикові конструкції зроблені з 5-камерного профілю, є двокамерний енергозберігаючий пакет, і вони укомплектовані однією з найкращих німецьких фурнітур Siegenia. Вікна закриваються і відкриваються. Все зроблено бездоганно. Також зроблені відкоси. Роботу було прийнято актом прийому-передачі виконаних робіт", – розповів Чудак.

 

Різниця вартості вікон, встановлених у двох будинках двома різними підрядниками, за словами Геннадія Чудака, становить 50%. В які кишені потекли ті 50% - питання риторичне...

 

Проте, незважаючи ні на що "Свобода" не забула наліпити свою агітацію.

 


09.09.2015 1912 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

717
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1107
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2197
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2044
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1988
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

6002

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1203

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1937

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2693

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2628
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

153
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

384
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

835
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15130
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2555
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

852
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2801
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26302 1
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

197
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

407
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

869
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

948