Що найважливіше для кожного з нас?

 

Шановні читачі, прислухаючись до того, про що зараз найчастіше говорять, і згадуючи дещо зі своїх минулих літ, ставлю собі запитання: що в нашому суспільстві найважливіше?

 

З цього приводу хочу поділитися з вами деякими думками і тим самим запросити вас замислитися та зробити для себе висновки.

 

Наша відповідь на запитання, хто чи що для нас є найважливішим – має величезне значення в нашому житті.

 

Проїжджаючи різними українськими містами, містечками чи селами, помічаємо, що на нашій землі дуже багато діючих культових споруд: храмів, домів молитви, синагог, є навіть мечеті. Це свідчить про те, що в нас велика кількість людей вірять у Бога.

 

За повідомленнями ЗМІ, на християнське свято Зіслання Святого Духа, яке в народі називають Зеленими святами, коло 5 мільйонів осіб брало участь у Богослужіннях. Якщо люди так активно відвідують божі доми, то, правдоподібно, Бог і те, що Боже, є для них дуже важливим, визначальним у їхньому особистому, родинному, громадському та громадянському житті.

 

Однак події зі щоденного життя нашого суспільства розвіюють такі висновки. Нещодавно я слухав радіопрограму на економічну тематику. Ведучий почав її таким словами: "А тепер будемо говорити про найважливіше – про гроші". Запрошені співрозмовники старалися пом’якшити це категоричне твердження, хоча у своїх висловлюваннях дотримувалися такої самої позиції.

 

Скрізь чуємо розмови про гроші, що вказує на прив’язання до них багатьох українців.

 

Достатньо згадати хоча б про таку хворобу нашого суспільства, як корупція. Хабарництво може відбуватися як на дуже високому державному рівні, так і на низькому щаблі місцевого життя, але суть цього явища є однаковою, байдуже, чи йдеться про 100 гривень, чи про 100 000 у. о.

 

Періодично засоби масової інформації подають перелік найбагатших людей України.

 

Щороку цей список стає довшим, а статки найбагатших осіб - більшими. До речі, вказані в ньому особи становлять верхівку політичного та економічного життя.

 

Дивно, що ЗМІ не звертають уваги на чесність чи освіченість згаданих осіб, бо якщо б вони такими були, то становили б еліту української нації.

 

Сподіваюся, ці мої міркування допоможуть шановним читачам зрозуміти, що відбувається, і навіть більше – знайти вихід із такої ситуації, на яку чуємо багато нарікань.

 

Кожен із нас повинен рішуче посісти певну позицію, запитавши себе, хто або що для мене в житті найважливіше. Сьогодні в Україні багато людей вагаються, їм бракує сили духу, щоб прийняти остаточне рішення.

 

Якщо ми не перестанемо блукати, думати одне, а робити інше – не матимемо такого майбутнього, якого справді хочемо. Визначаймося, але пам’ятаймо, що кожний вибір має свої наслідки.

 

Любомир Гузар

УП


Кількість переглядів - 5934
18.07.2011 15:51
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
Спокій | 21.07.2011 01:14Велика скромна людина. Господь не забув за Україну, коли дає їй таких
людей. Хай буде благословен кожен крок цього чоловіка на многії літа.
Марія | 19.07.2011 20:02Низький уклін Блаженнішому Любомиру за його мудрі настанови, яких так потребує наше суспільство. А найціннішим є те, що спова його не розходяться з ділами. ЦЕ ПРАВДИВО моральна людина, яка має право нас вчити. Я повторюсь,що УГКЦ ( а отже і ми з вами), має найкращих провідників. Блаженнійший Гузар - скромний,мудрий,духовний - продовжувач справ Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого.Таким же буде іВладика Святослав.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ