Європі загрожує нова великомасштабна війна

Європі загрожує нова великомасштабна війна. У 1939 році своїм вторгненням до Польщі нацистська Німеччина поклала початок Другої світової війни. Сьогодні ж детонатором може стати не Польща, а Україна. І агресором буде не Адольф Гітлер, а російський прем'єр-міністр Володимир Путін, вважає Джеффрі Кюнер з The Washington Times, переклад статті якого публікує Руська правда. Під його залізною п'ятою Росія перетворилася в бандитський держава. Там ліквідована демократія, пишним цвітом розквітла корупція. Там вбивають журналістів, кидають у в'язниці інакомислячих, а правлячий режим контролює засоби масової інформації. Москва зі своїми розпухлими від нафтодоларів кишенями намагається відновити Велику Російську Імперію. І це перетворюється на стратегічну загрозу як для її сусідів, так і для Заходу.

Путін - колишній апаратник з лав КДБ. Він назвав розпад Радянського Союзу «найбільшою геополітичною катастрофою 20-го століття». Таку заяву свідчить про його кровожерливість і моральної зіпсованості. Радянський комунізм був найбільшою системою масових вбивств в історії. Він несе відповідальність за загибель 60 з гаком мільйонів чоловік. І розпад Радянського Союзу в 1991 році не був катастрофою, навпаки: це була перемога для демократії, національного самовизначення і цивілізації.

На його руїнах постала незалежна Україна. «Жоден інший народ не страждав стільки під владою Москви, як українці», - говорить професор монреальського університету Макгілла і провідний експерт по Україні Джеррі Келебей (Gerry Kelebay).

У 1932-1933 році радянський диктатор Йосип Сталін влаштував на Україну масовий голод. Понад 10 мільйонів українців загинуло тоді голодною смертю. «Якщо якась країна і заслужила право на національну державність, то це Україні», - говорить Келебей.

І він має рацію. Завойований з великими труднощами суверенітет і процвітаюча нині демократія обійшлися Києву величезною ціною. На жаль, Україна знову загрожує російська агресія. Але цього разу агресорами є не марксисти-ленінці, а войовничі націоналісти з месіанськими позивами.

Москва вступила на стежку війни. Після вторгнення в Грузію і встановлення влади Росії над сепаратистськими районами Південна Осетія і Абхазія Путін тепер має намір розчленувати Україну. Цей російський диктатор не приховує свого презирства до незалежності Києва. На квітневому саміті НАТО він сказав президенту Бушу, що Україна це навіть і не держава зовсім, і що значну частину території їй «віддала» Росія. Путін попередив, що якщо Україну посміє вступити в НАТО, вона «припинить своє існування як держава».

Кремлівська ксенофобствующая еліта зневажає Україну і Грузію з однієї простої причини - ці країни намагаються вирватися з авторитарних московських лещат. У відповідь на це Росія намагається дестабілізувати ситуацію на Україну.

Головна мета Москви - вирвати з-під контролю Києва Кримський півострів. Велика частина жителів Криму - це етнічні росіяни. Москва має намір залишатися там невизначено довго, щоб з часом приєднати до себе весь Крим. Російське керівництво вже заявило, що не покине базу в Севастополі, а морське право Києва на Росію не розповсюджується.

Більше того, Росія тисячами роздає російські паспорти своїм прихильникам у Криму. План полягає в повторенні того, що вже відбулося в Південній Осетії і Абхазії: створити привід для спрямування до Криму російських «миротворців» для захисту нібито потрапили в біду російських «громадян».

Але Україна не Грузія. Це велика і сильна у військовому відношенні країна, добре пам'ятає про російський панування. Будь-яка спроба Москви розколоти її наштовхнеться на запеклий опір. Це може викликати кровопролитну війну між Росією та Україною. У неї неминуче виявляться втягнутими Польща і країни Балтії - а всі вони члени НАТО. Войовничий націоналізм Путіна загрожує загальноєвропейським пожежею.

Битва за Україну це не лише випробування сили волі регіонального масштабу. Це зіткнення за майбутнє Європи і за роль Росії в цьому майбутньому. Ортодоксальні слов'янофіли, такі як Путін, мріють про «слов'янську союзі» у складі Росії, Білорусії та Україні. Вони виступають за відродження російського імперіалізму, який прагне встановити панування над сусідами, затвердити свою сферу впливу в Східній Європі і на Балканах, а також підірвати владу і вплив Америки за кордоном. Саме цим можна пояснити ту підтримку, яку Москва надавала Сербії на чолі зі Слободаном Мілошевичем (Slobodan Milosevic), Іраку Саддама Хусейна (Saddam Hussein) і Ірану Махмуда Ахмадінежада (Mahmoud Ahmadinejad).

Проте домогтися цього Путіну заважає демократична і єдина Україна. Україна це стратегічний бастіон, що протистоїть російській експансії, східний фортечний вал західної цивілізації. Київ це не просто якась провінційна столиця Великоросії, це наріжний камінь європейського континенту. Саме тому Україна прагне увійти до складу НАТО і Європейського Союзу. Саме тому Москва настільки відчайдушно намагається зірвати процес інтеграції України в євроатлантичний альянс. Процвітаюча і плюралістична православне слов'янська держава на російських рубежах слугуватиме привабливою альтернативою жорстокої диктатури Кремля. Успішна України зможе прокласти дорогу до перемоги ліберальної демократії в Росії. А Путін готовий зробити все можливе, щоб не допустити цього. Він може навіть піти на те, щоб увергнути Європу в нове катастрофічне кровопролиття масового масштабу. Сьогодні ми всі українці.

 

obozrevatel.com


18.07.2011 1864 1
Коментарі (1)

МЕР 2011.07.18, 16:46
Так і зробим, але завтра)
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1216
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2530
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2116
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2171
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6554 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2455 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

338

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1150

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1285

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1404
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

282
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

587
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2064
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26515
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

556
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10469 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8014
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

538
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

406
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

548
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

625
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1586