За крадіжку "свободою" асфальту з вулиці Тичини може бути порушена кримінальна справа? (доповнено) (відео)

 

 

Як повідомили деякі ЗМІ, 25 серпня на вулиці Тичини в Івано-Франківську розпочався капітальний ремонт. Зокрема на івано-франківському сайті www.galka.if.ua були опубліковані фото початку зрізання шару асфальту з дорожнього полотна.

 

Зауважимо вже цей факт може потягнути за собою кримінальне провадження, оскільки станом на 25 серпня ще не було акцепту (тобто не було проголошено результатів тендеру), а тим більше не могло бути заключено угоди про виконання робіт, яка б надала право на їх початок.

 

Тобто, те, що відбувалося 25 серпня можна кваліфікувати як крадіжку міського асфальту комерційною структурою, яку пов’язують з ВО «Свобода».

 

Журналісти Фіртки прослідкували – куди ж вивозиться крадений асфальт? (відео нижче).

 

Як виявилося цей асфальт вивозиться в Хриплин, на асфальтний завод, який також пов’язують з ВО «Свобода».

 

Як повідомляють джерела Фіртки з інших франківських вулиць зрізаний асфальт також кілька місяців звозився на той же асфальтний завод в Хриплині… Тобто станом на цей час на території заводу повинно зберігатися вже сотні тисяч тон зрізаного асфальту. Цікаво б проінспектувати...

 

Хіба що… Його викристали для «виготовлення» «нового асфальту»? Тут вже були б питання щодо того чи не видають «свободівські» будівничі доріг за новий асфальт (очевидно, з нового житомирського гранітного щебеню?) перемелений асфальт з івано-франківських доріг до якого додали бітуму? Якщо так, то цікаво - за що ж платимо ми з вами "будівничим доріг від свободи" - за новий асфальт з нових матеріалів, чи за перемелений і политий бітомум старий асфальт, зрізаний з доріг.

 

Але ні.. Адже директор підприємства ТОВ “Івано-Франківськавтодор” Андрій Шуневич нещодавно заявив у коментарі Stanislavske.tv, що «взагалі така технологія переробки асфальту існує, однак, в Івано-Франківську немає обладнання для її реалізації. Крім того, асфальт на міських дорогах просто не придатний для цього».

 

От тут ми його і ловимо на слові (і справді технологічно застарілий "свободівський" асфальтний завод не може перероблятизрізаний асфальт)…

 

І пропонуємо «компетентним органам» перевірити – куди ж івано-франківських доріг поділися сотні тисяч тон зрізаного асфальту та чи справді те, що нам видають за новий асфальт є справді ним, а не сумішшю бітуму і зрізаного старого асфальту? Можливо адміністрація заводу зробила б день відкритих дверей і розвіяла всі сумніви?

 

Як зрізається (а ствном на 25 серпня - крадеться) асфальт і куди відвозиться прослідкував журналіст "Фіртки":

 

 

А тим часом “ГалКа” повідомила, що ремонт найгіршої вулиці у центрі Івано-Франківська – вулиці Тичини, може бути заблокований.

 

Про це “Галці” повідомили джерела в Департаменті комунального господарства МВК. Як каже співрозмовник видання, з результатами тендеру на ремонт багатостраждальної вулиці не погоджується фірма, яка його програла – ПБС.

 

“У згаданому тендері ПБС запропонував найнижчу ціну, але у тендерному комітеті визначили, що пропозиція фірми мала хибний розрахунок. Тож перемога цієї фірми наразилася б на фіксацію порушення з боку Держфінінспекції”, – кажуть комунальники.

 

Тим не менш, ПБС має намір подати оскарження результатів тендеру в Антимонопольний комітет. Як повідомила “Галці” керівник АМКУ в області Тетяна Савчин, така скарга направляється до головного офісу у Києві, однак їй відомо про такі наміри. В разі її наявності ремонтні роботи можуть бути зупинені.

 

Як повідомляла “Галка” 3 вересня, на Тичини фактично завершили зрізку старого асфальту.

 

Як повідомили "Фіртку" в фірмі ПБС, вони справді не згідні з рішенням тендерного комітету, оскільки в тендері фірма ПБС подала найвигіднішу для міста пропозицію, на 300 тисяч гривень нижчу за пропозицію свободівського ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”.

 

"Ми наразі не знаємо про причини такого рішення. Говорять про якусь помилку в розрахунку адміністративних витрат на одну тисячі гривень... Різнича ж в 300 тисяч гривень чомусь має меньшу вагу за помилку в 1 тисячу гривень", - говорять в ПБСі.

 

Подані цінові пропозиції в тендері на ремонт вулиці Тичини виглядали наступним чином:

 

-- ТОВ ”Будівельна компанія ТрейдЗахідБуд” - 3 544 538. 40 гривень з ПДВ.

-- ПАТ ”Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва” - 4 538 589. 60 гривень.

-- ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор” -  2 984 442. 00 гривень з ПДВ.

-- ТОВ ”Івано-Франківська дорожня служба” - з 2 842 120. 80 гривень з ПДВ.

-- ТОВ ”ПБС” - 2 688 184. 00 гривень з ПДВ.

 

Зауважимо, що "конкуренція" між фірмою ПБС та свободівським ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”триває у всіх останніх тенерах. Лише за участі фірми ПБС в останніх чотирьох міських тендерах (вулиці Тичини, Хмельницького, Кармелюка та Ленкавського), економія коштів бюджету громади міста Івано-Франківська склала б більше як пів-мільйона гривень - а саме, - 652 тис.441 грн.

 

Склала б..., якби мер і "Свобода" не грали б "в одні ворота" - на користь свободівського ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”.

 

Адже тендер по ремонту на Ленкавського-Кармелюка з «легкої руки» чи то «важкої голови» міського голови Віктора Анушкевичуса відміняють. Обіцяного ремонту, за словами керманича міста, цього року не буде, оскільки немає коштів на заміну комунікацій, а "розкапарити і залишити на зиму немає сенсу".

 

Цікаво лише, для чого ж було проводити тендер, якщо «грошей немає»? І риторичне запитання – якби тендер виграли правильні «ідейні хлопці» - то гроші знайшлися б?

 

У тендеруванні на ремонт вулиці Хмельницького ТОВ ”ПБС” також запропонувало найнижчу вартість. Проте тут вже дивним і одностайним чином всі (крім переможця) фірми (5 штук!) неправильно оформили документи – зокрема, дивним чином «забули» додати довідку, яку ж за 5 хвилин могли написати самі. Мова йде про довідку, яка засвідчує, що на фірмі створений Антикорупційний комітет. Отже виявиилось, що деякі з цих фірми дружньо не надали одну і ту ж довідку, і залишився лише один учасник тендеру – «ПБС». Проте, законодавство говорить, що учасником тендерних торгів не може бути одна фірма, повинно бути як мінімум дві. Відтак, коли залишається лише один учасник, то тендер вважається таким, що не відбувся.

 

Що сталося з тендером на ремонт дорги по вул. Тични - описано вище, - на 300 тисч гривень нижча ціна робіт - не аргумент для міських "тендерівців"...

 

А ще, як свідчать джерела в міськраді, на цей час міський бюджет вже перевиконаний на 150 мільйонів(!!), які "ідейні хлопці" ділять виключно поміж своїми. Навіть чергові обіцяні 6 мільйонів на ремонт Набережної імені Василя Стефаника (включно з облаштуванням велодоріжок) - вони заблокували. Для чого? В когось є сумніви? 

 

 

P.S. А ось як прокоментував в соцмережах ситуацію з ремонтром доріг "свободою" юрист Володимир Кричун: "Асфальт з Тичини поїхав у Хриплин щоб з нього вам зробили нове г....но і тим г...м заляпали десь вулицю поставили палатку і взяли гроші з бюджету як за новий асфальт :)) За рік-два-три то г...но потріскає і прийдеться робити ремонт дороги заново (заодно і гроші знов можна буде роздерибанити з бюджету). Але до чергових виборів він достоїть а далі хоч трава не рости. Але в документах того ви не знайдете бо по документах (в актах виконаних робіт по ф-2) асфальт називається будівельним сміттям. А тому вони вивозили будівельне сміття. куди саме вивозили теж не пишуть.. Просто вивезення будівельного сміття до 4-х км. А в даному випадку ви не знайдете взагалі ніяких документів на ці роботи бо ніякі роботи документально взагалі не проводилися. Фізично не існує ні актів на зрізання асфальту ні актів на вивезення "сміття", ні те що він десь перероблявся, ніяких документів впринципі не існує.

А ще перетворення "будівельного сміття" (тобто знятого асфальту) на "новий асфальт" є найкрутішим способом заробітку на дорозі. Тому що вся вартість некупленого нового матеріалу (замість якого використаний старий) є чистим прибутком махінаторів. А вартість матеріалів складає левову долю у вартості ремонту дороги (відсотків так 90%). По документах ймовірно ніяка переробка старого матеріалу на новий асфальт не проводиться. Офіційно всі дороги ремонтуються новим асфальтом. Але є логічна нестиковка. З якою метою тоді старий матеріал якщо його ніхто не переробляє звозиться на асфальтний завод? Більше того з врахуванням обємів асфальту які зняли і вивезли з вулиць міста останніми роками на заводі вже би мали бути величезні терикони знятого асфальту. Але їх там не має реально. Весь асфальт кудись "містично зник" (бо його офіційно не переробляли). Таким нехитрим способом хтось ймовірно зароляє грубі гроші на фінансування своєї компанії. Правда для реалізації схеми потрібно щоб завод був приватним і в потрібних руках, бо на державний чи комунальний завод рано чи піздно приходить КРУ. Нагадую, що коли деякі люди прийшли до влади, у міста був свій асфальтний завод і потім він був ліквідований і виник новий приватний заводик який активно запрацював. от такі справи у нас, у нашому славному місті. А ви люди думайте аналізуйте".

 

 

І на завершення - кілька фото свободівського асфальтного заводу в Хриплинні з-за паркана:

 

 

 

 

 

"Космічно-екологічні" технології Хриплинського асфальтного заводу

 

 

 

Читайте також:

«Обіцяли – заробили!», або Гідра корупції повзе асфальтом, постеленим на лайно

 


05.09.2015 3070 3
Коментарі (3)

Сергій Чирва 2015.09.05, 06:44
А куди дівся зрізаний асфальт? ;) Хто бачив акти обміру об'єму ? Де він зберігається ? Чи може вже пустили у переплавку? А можеьпустили НА ЛіВО? ;) А це ж НАШЕ!!! От у понеділок йду питати... Хто хі мною?
Микола Витвицький 2015.09.13, 21:09
Статтю писав повний дилетант, "баба з продовольчого ринку". Яка переробка старого, гнилого асфальту?....не хочу описувати технологію переробки старого асфальту (автор цієї статті, перш чим писати "єрунду" міг би і почитати). А скажіть за чий рахунок переробляють Набережну Стефаника і чому її переробляють, чиї прорахунки?
Микола Витвицький 2015.09.13, 21:22
Автору статті - відколупайте шмат асфальту на Набережній, там багато кусків біля Калинової валяється і візьміть кусок Автодорівського асфальту, занесіть в лабораторію, порівняйте і тоді будете писати у кого яка якість.
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1431
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7070
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14938 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1848
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1103
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6592

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

368

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

905

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1685

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1490
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

467
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

717
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

883
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

697
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1781
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

807
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1108
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34945 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

290
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

459
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

778
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

686