Олексій Арестович: «Порошенко перетворюється на Януковича. А Януковича ми вже проходили»

 

 

Військовий експерт Олексій Арестович поділився власними думками з приводу голосування 31 серпня у Верховній раді щодо поправок до Конституції та події, що відбулися під її стінами.

 

- Вчора у Верховній Раді відбулося голосування за зміни, яке розбурхало суспільство і призвело до кровопролиття. Що ж такого сталося?

 

- Нічого особливого - у нас є Мінські угоди, які ми погодилися виконувати. І дані поправки до Конституції - частина цих угод. Вчорашній день продемонстрував, що в Раді сформувалася широка коаліція від "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту". Вони перейшли в улюблену народну гру під назвою "ширка".

 

- Але разом з Порошенком пішов "Опозиційний блок" - такого просто не очікували. А ось "Батьківщина" і радикали виступили проти!

 

- Справа в тому, що у "Опозиційного блоку" ніколи не було проблем з Порошенком. Він був засновником "Партії Регіонів", яка тепер стала Оппоблоком. Подивіться, хто у нього начальник штабу по Києву, хто увійшов до політичної ради "БПП" і "Удару" - це ж регіонали. Вже не секрет, що в ніч перед виборами Петро Порошенко замінив порядку 40 голів комісій незаконним шляхом тільки для того, щоб провести "регіоналів" у Раду. Зараз "Народний фронт" поглинений "Блоком Петра Порошенка", йде стандартний український процес злиття і поглинання. І що б там не говорили про Україну, як про парламентську державу - всі самі прекрасно бачать і розуміють, що роль Президента у нас ключова. "Народний фронт" починав вельми впевнено, вони виграли в уряду голоси під час парламентських виборів, але зараз остаточно злилися під "БПП".

 

- Які наслідки такого політичного пасьянсу?

 

- Порошенко поволі перетворюється на Януковича. А Януковича ми вже проходили.

 

- У зв'язку з такими розкладами, вчора був конфлікт політичних сил і силовиків під Радою. Чи можлива подальша ескалація конфлікту?

 

- Думаю, що вона буде, але не відразу. Десь восени, ближче до місцевих виборів. Або ж після них - деякі політичні сили і народ просто доб'є ситуація з місцевими виборами. Тоді й трапиться новий виток конфлікту.

 

- Чи можна говорити про третій Майдані восени?

 

- Не думаю, що це буде Майдан. Але третього етапу революції чекати варто.

 

- Вчора внаслідок конфлікту загинула людина, сьогодні в лікарні померли ще двоє ...

 

- Я дивився відео. Дуже сумно, коли гинуть люди. Я на 97% впевнений, що це вина влади. Саме вона допустила подібне, поставила молодих строковиків в оточення. І найголовніше - зараз влада почне вмочувати пальці в кров загиблих і бруднити ними всіх навколо - тих, хто намагається її критикувати, тих, хто спробує нагадати владі про Дебальцеве і Іловайськ, про Мінські угоди. Всім будуть тикати загиблими солдатами.

 

- Багато користувачів соціальних мереж розділилися в думці - одні звинувачують "Свободу", інші підтримують, треті заявляють, що вчорашньою акцією партія знищила свій рейтинг. Що насправді?

 

- Соціальні мережі не відображають думки більшості - це дуже мала частина електорату. Насправді, невідомо, що буде далі. У політиці є єдиний гріх - бути непомітним. А чорний піар - це теж піар. Навіть якщо "Свобода" просяде, через час рейтинг може знову-таки підскочити. Всі чекають змін і їх отримують.

 

- У переддень осіннього протистояння, що найкраще зробити пересічному громадянину, який втомився від війни і політики?

 

- Виробляти правильну точку зору - лише це зараз стабілізує. Ну, і вчитися жити в умовах революції. У нас революція йде вже 10 років - з першого Майдану. Її завдання - привести українську державу відповідно з українським суспільством, бо суспільство випереджає державу, як мінімум років на 15-20. І цей баланс все-таки вирівнюється. Має змінитися чотири покоління революціонерів. Зараз у нас друге покоління розбирається з першим, через кілька років буде вже третє покоління - воно підчистить систему і закладе основи для кардинальних реформ. А вже реальні реформи проведе четверте покоління.

 

- Тобто, не потрібно боятися змін?

 

- Для цього немає причини. Уже не буде революцій з масовими вбивствами і спалюванням будинків - це було на початку двадцятого століття. Сьогоднішні революції - це, як у випадку з Майданом. На Майдані йде революція, а в сусідньому парку мами з колясками гуляють. Важливий аспект - НАТО і Захід нас не залишать. Вони будуть утримувати нас на плаву, як засіб проти Росії. Так що катастрофи не передбачається.

Олена Вовченко, znaj.ua


02.09.2015 894 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1094
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2460
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2125
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6432 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1111

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1350
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2018
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10421 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7959
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

502
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

515
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

589
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536