
Пропоновані зміни до Конституції надають додаткові права і ресурси місцевому самоврядуванню, але посилюють вплив Президента на органи місцевого самоврядування через інститут префектів.
У цьому переконаний прикарпатський політолог Василь Кедик.
За його словами, небезпека полягає в тому, що згідно пропонованих змін до Конституції, вони регулюватимуться окремим законом. Тобто, це означає, що закон, який вже прийнятий щодо окупованих територій може бути змінений.
"Прагнення Президента Порошенка швидко провести зміни до Конституції в частині децентралізації призвели до активізації інших політичних гравців, які хочуть отримати з цього максимальні політичні дивіденди зважаючи на старт виборчої кампанії. Порошенко діє по обставинах, бо цього вимагають мінські домовленості. З іншого боку, можливий провал голосування, тобто, якщо після повторного відправлення до Конституційного суду, в залі Верховної Ради не знайдеться 300 голосів, щоб остаточно закріпити ці норми в Конституції, стане потужним удар по президентський політсилі. Пропоновані зміни до Конституції надають додаткові права і ресурси місцевому самоврядуванню, але посилюють вплив Президента на органи місцевого самоврядування через інститут префектів. Щодо особливостей реалізації місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, то небезпека полягає в тому, що згідно пропонованих змін до Конституції, вони регулюватимуться окремим законом. Тобто, це означає, що закон, який вже прийнятий щодо окупованих територій може бути змінений. При чому це стосується не тільки звуження, а й розширення повноважень. Мова може йти наприклад про створення муніципальної міліції в ДНР та ЛНР, в яку підуть вчорашні бойовики. Фактично це закладена міна та аргумент для зовнішнього шантажу влади, а також тиску на парламент, при чому навіть наступного скликання", - вважає політолог.