В Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти вилучили сервери, які обслуговують загальноукраїнську систему ЗНО

 

 

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявляє, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році може стати останньою сторінкою проведення ЗНО в історії українського тестування випускників шкіл.

 

Про це він повідомив під час проведення прес-конференції на тему: "Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні: ситуація та перспективи", інформує сайт Освіта.



За його словами, є декілька причин, що можуть унеможливити якісне проведення тестування вже наступного року.



Однією з головних складнощів проведення ЗНО-2016 є вилучення серверів, комп’ютерної техніки та програмного забезпечення з центрального серверного пункту УЦОЯО, що знаходиться в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти. Посилаючись на юридичну практику, що склалась в Україні, Лікарчук повідомив, що повернення вилучених серверів може тривати від одного до декількох років.



"Коли техніка буде повернена і в якому стані невідомо. Для відновлення технічного і програмного забезпечення технологічного процесу проведення зовнішнього незалежного оцінювання потрібно не менше 10-11 місяців напруженої роботи сильної команди програмістів. Потрібні кошти, потрібне проведення численних тендерних процедур. Усього цього на сьогоднішній день в Українському центрі оцінювання якості освіти немає", - наголосив Лікарчук.



"Друга проблема. Під час слідчих дій в УЦОЯО була вилучена вся база банку тестових завдань, де знаходилося майже 40 тисяч каліброваних завдань для укладання сертифікованих робіт. Де ці завдання і в якому вони стані ми не знаємо. Тобто тести доведеться укладати вручну", - повідомив директор УЦОЯО.



Він зазначив, що в цій ситуації Центр не зможе гарантувати укладання якісних і валідних сертифікаційних робіт для проведення тестування.



Ще однією істотною загрозою існуванню системи ЗНО є недостатній рівень її фінансування.



"Український центр оцінювання якості освіти працює з морально і фізично застарілою технікою. Останній раз техніка купувалася у 2008 році. Сканери, що працюють в регіональних центрах, уже не підлягають ремонту. Друкарський комплекс вже тричі випрацював свій ресурс і вимагає негайної заміни. Нового сезону техніка не витримає", - констатував директор УЦОЯО.



За його словами, майже 60 % співробітників вимушені працювати з власними ноутбуками, тому що ті, які є в УЦОЯО, є непридатними до використання.

 

"УЦОЯО з 2008 року не отримав жодної копійки на оновлення основних засобів. В той же час у проекті Державного бюджету, що зараз обговорюється, на проведення ЗНО передбачається 109 млн. Це на 10 млн більше ніж цього року, але обсяги кількості тестувань за планами Міністерства освіти і науки мають зрости у 3,5 рази, у порівнянні з 2015 роком", - сказав Лікарчук, зауваживши, що в ці 109 млн не закладені витрати на оновлення комп’ютерів, серверів, обладнання та програмного забезпечення.



Ще однією проблемою українського зовнішнього оцінювання став відтік спеціалістів, які забезпечували існування системи.



"Упродовж останнього місяця Український та регіональні центри оцінювання якості освіти втратили ряд високопрофесійних фахівців, яких сьогодні замінити ніким. Процес відтоку кадрів наростає з причин, які мабуть зрозумілі всім", - наголосив Лікарчук.



"Система зовнішнього оцінювання трималася на ентузіазмі та великому бажанні її працівників зробити реформу. Ми її зробили на застарілій техніці. Сидячи удвох на одному стільці, утрьох за одним столом. Ми щороку проводили ЗНО на 1,2 -1,3 млн тестувань", - сказав очільник УЦОЯО.



Він нагадав, що за майже 10 років існування системи зовнішнього незалежного оцінювання було багато спроб її знищити, однак попри бажання це не вдалось навіть команді екс-міністра Табачника.



"Сьогодні перспективи ЗНО-2016 дуже похмурі. І я дуже боюсь, що ЗНО-2015 може бути останньою сторінкою в історії українського ЗНО", - констатував Лікарчук.



За словами Лікарчука, для того, щоб врятувати систему ЗНО необхідно вирішити згадані вище проблеми.



"Потрібна політична воля і розуміння того, чи потрібна державі система зовнішнього незалежного оцінювання. Повторюю ще раз, система ЗНО існувала на мізерні кошти. Коли ми своїм зарубіжним колегам розповідаємо про фінансування УЦОЯО вони сміються, оскільки це є квартальним обсягом фінансування подібних центрів оцінювання якості освіти, як наприклад у Грузії або Казахстані", – наголосив директор УЦОЯО.



"Якщо держава зацікавлена в тому, щоб мати систему моніторингу якості освіти і систему зовнішнього незалежного оцінювання, то вона повинна вкласти в це кошти", - підсумував Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.


28.08.2015 570 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1300
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2598
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2149
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2214
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6647 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2493 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1193

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1326

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1460
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

324
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

194
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

617
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

99
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26554
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

582
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10503 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

102
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

129
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

440
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

588
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

655