Сесія облради: Подвійні стандарти і передвиборче шоу під виглядом турботи про мешканців міста

 
 /data/blog/84726/64ef3c3f04f59c2cb7a9da25c098b348.jpg

 

Сьогодні, 21 серпня, на сесії Івано-Франківської обласної ради фракція ВО "СВобода" ініціювала розгляд питання про так званий "асфальтний завод", який нібито будується в Івано-Франківському аеропорту. На сесію прибуло також і кілька десятків мешканців села Опришівці.

 

Керівник Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода" Василь Попович запропонував внести в порядок денний сесії питання про створення депутатської тимчасової слідчої комісії щодо вичення ситуації законності встановлення мобільної бітумної устанвки в Івано-Франківському аеропорту.

 

Питання в порядок денний було таки внесено мінімальною більшістю голосів. Хоча після вчорашньої заяви фірми-концесіонера Івано-Франківського аеропорту "Скорзонера" щодо демонтажу та перебазування бітумної колонки сенсу постановки в порядок денний питання ніби то і не було. Адже конфлікт був вичерпаний. Про це і розповів журналістам директор фірми: "Скорзонера" Роман Родзоняк: "Жодного сенсу в розгляді питання не було. Адже ми заявили ще вчора, що за 2 тижні бітумна установка буде демонтована і переміщена з території аеропорта. Тому, переконаний, що все, що відбувалося сьогодні в сесійній залі - це чиста політика та передвиборчий піар деяких політичних сил і політиків. Це нічого спільного з "турботою про мешканців" не має. Популізм, технології на основі чорного піару і маніпуляцій".

 

Цікаво, що на сесії прозвучала думка про те, щоб в рішення сесії про створення Тимчасової слідчої комісії внести тезу про перевірку не лише ситуації з бітумною установкою в аеропорту, тим більше питання щодо неї вже вирішено, а й інших подібних виробництв, зокрема про перевірку асфальтного заводу поряд із селом Хриплин, тим більше, що є колективне звернення від селян щодо порушень на цьому підприємстві.

 

Проте категорично проти такого доповнення до рішення сесії виступили представники ВО "Свобода" в облраді та Віктор Анушкевичус (він стверджував про те, що нібито ніяких скарг від мешканців Хриплина немає). В звязку з цим депутат облради від фракції "Наша Україна" Володимир Олійник висловився, що такий підхід є демонстрацією практики подвійних стандартів деякими політиками. 

 

Нагадаємо, що прес-служба фірми-концесіонера аеропорту «Івано-Франківськ» ще вчора заявила про демонтаж та переміщення бітумної установки з території аеропорту та закликала провести інспекцію всіх екологічно та технологічно проблемних об’єктів в Івано-Франківську:

 

«Як повідомляють місцеві ЗМІ Івано-Франківщини, в останні дні мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та представники ВО Свобода виступили з неправдивою провокаційною інформацією щодо нібито будівництва на території Івано-Франківського аеропорту асфальтного заводу.

Розуміємо причину цієї провокації, - вона в тому, що найвищі міські посадовці та популярні колись політичні партії, які отримали довіру виборців, проте не виправдали їх сподівань, починають свою виборчу кампанію, починаючи з відвертої брехні та брудних технолгій чорного піару.

Враховуючи соціальну напругу, свідомо спровоковану окремими представниками колись популярної в нашому краї політичної партії «Свобода», керівництво Івано-Франківського аеропорту пішло на безпрецедентний крок, дозволивши всім бажаючим особисто переконатися в тому, що жодного заводу на території аеропорту немає.

Для проведення ремонту перону аеропорту ТзОВ «Скорзонера» передбачалося застосування пересувного обладнання контейнерного типу для виробництва бітумної емульсії. Вказане обладнання виготовлене датською компанією «DENIMOTECHA/S» і використовується для виробництва водяних бітумних емульсій за найсучаснішими європейськими технологіями, процес виробництва є екологічним та не представляє небезпеки навколишньому середовищу.

Як зазначено у листі фірми-представника виробника обладнання (який додається) таке обладнання не потребує окремого екологічного та санітарно-епідеміологічного контролю.

Згідно з ч. 3 ст.4 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об'єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури. Таке  виробництво бітумної емульсії із застосуванням вказаного пересувного обладнання контейнерного типу не є новим будівництвом, реконструкцією чи іншим об’єктом будівництва, а тому не потребує виготовлення окремої проектно-кошторисної документації.

З наведеного вбачається відсутність будь-яких законодавчих перешкод для тимчасового розміщення даного обладнання на території аеропорту.

Однак, у зв’язку з значною (зауважимо, - необґрунтованою) стурбованістю громади с. Опришівці та мешканців  будинків, що прилягають до аеропорту, повідомляємо, що вказане обладнання для виробництва бітумної емульсії буде демонтоване та вивезене в інше місце протягом двох тижнів, після завершення відповідного технологічного циклу.

Ми маємо сподівання, що наш приклад послужить і іншим – як підприємцям, так і представникам влади та контролюючих органів, в тому, що вони повинні в своїх діях зважати на думку і волю громади. Не повинні залишатися без будь-якої реакції влади, для прикладу кількарічні постійні звернення мешканців навколишніх житлових кварталів поряд з діючим (реальним, а не міфічним) екологічно небезпечним асфальтним заводом поряд із селом Хриплин, чи звернення громадських активістів з протестами щодо незаконних забудов, в тому числі і рекреаційних зон».

 

 

 


Читайте також:

Що це було - мабуть НЛО. В Івано-Франківському аеропорту не знайшли міфічного асфальтного заводу (фото+відео)


21.08.2015 920 1
Коментарі (1)

Панас Мирний 2015.08.21, 19:12
"Свобода" зробила дороги ! "Свобода" нама сає як Сонце! Марцинків з своїм мегафоном кричить у мое віконце! А Сич вчителів повчає, як вижити їм на зарплату, і каже що хтів би вдруге посістися в депутати... СКОРО ВИБОРИ !!!!
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1379 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1700 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2494
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2322 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7560
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15280 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

335

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1053

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1121

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1912
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

295
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

672
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

913
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

940
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1968
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1019
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35170 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

288
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

498
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

643
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

960