
У ГУ ДФС в області відбувся попередній розгляд скарги ТОВ «Продовольча компанія Екопродукт» щодо перевірки, яка проводилась інспекторами міської ДПІ на підприємстві.
Нагадаємо, податківці донарахували підприємству 11 мільйонів гривень штрафних санкцій. З таким висновком на підприємстві не погоджуються і кажуть, що перевірка проводилась упереджено.
Зокрема, податківці зафіксували у акті перевірки, що ТОВ «ПК Екопродукт» не включено до доходів 1,8 мільйона гривень протермінованої кредиторської заборгованості. В ході перевірки було встановлено, що 4 підприємства, яким емітовувались векселя, припинили свою діяльність, троє з них ліквідовані за процедурою банкрутства. Відтак, кредиторська заборгованість є безнадійною та підлягає віднесенню до доходів підприємства й оподатковується.
"Векселетримач ліквідований. Зобов'язання набуло статусу безнадійної заборгованості у зв'язку з ліквідацією", - говорить начальник управління правової роботи ДФС Тетяна Бабій.
Однак, "екопродуктівці" зазначають, що податкова під час ліквідації векселеотримувачів повинна була поцікавитися, чи вони не мають цінних паперів і не створювати такий прецедент.
"Наші зобов'язання податкова підтасовує під заборгованість. Ми одні поняття підтасовуємо іншими. У нас немає боржника, чи кредитора. Ліквідовано векселеотримувача, а не векселетримача. Сам вексель міг бути проданим декілька разів", - говорить голова Івано-Франківського територіального осередку Спілки податкових консультантів України, голова робочої комісії з питань діяльності територіальних органів податкової служби Громадської ради при ГУ ДФС в Івано-Франківській області Зеновій Швець, який на засіданні представляв фірму.
Відтак, цілком ймовірно, що після настання терміну погашення векселів, а це починаючи з 2018 року, підприєсмству доведеться все рівно сплачувати за ними.
"Скажіть мені, що я маю робити у 2018 році, коли наступить термін погашення векселів", - запитав кеірвник підприємства Серігй Поліщук у податківців.
Також у звіті фінінспекції зазначається, що підприємством неправомірно віднесено до витрат майже 16 мільйонів гривень маркетингових послуг, не пов’язаних з господарською діяльністю. При цьому, первинні документи, надані податківцям під час перевірки, начебто не містять чіткої інформації стосовно змісту та обсягу наданих послуг, обґрунтувань формування вартості таких послуг. Мовляв, не відомо, як ці послуги сприяли господарській діяльності компанії.
Зіновій Швець зазначив, що у Податковому кодексі України мова йде тільки про маркетингові послуги, а не про їхній зміст. Відтак, закиди що підприємство не представило у документах вичерпну інформацію щодо змісту та обсягу наданих послуг є безпідставними.
"Податковий кодекс чітко визначає, що маркетингові послуги мають бути включені у витрати підприємства", - говорить Зіновій Швець.
Нарікають на підприємстві і на те, що з часу проведення перевірки до сьогодні вони не можуть добитися у фіскальних органах зразка, як саме має виглядати акт виконаних робіт про надання маркетингових послуг.
"Під час перевірки ми питалися в інспекторів, як правильно складати акти, щоб не виникало сумнівів у послузі і факті її надання. Однак, нам цього не пояснили. Ми показували їм усі додатки, але ніхто не сказав, чи вони правильно виглядають чи ні. Нам протягом усієї перевірки говорили, що у нас все добре, а в останні три дні перевіряючі просто почали переписувати усе про маркетингові послуги", - зазначає головний бухгалтер "Екопродукту".
Також, як зазначають франківські підприємці, недосконалість українського законодавства і відсутінсть урегулювання відносин із торговими мережами, призводить до того, що підприємства, які реалізовують свою прдукію через торгові мережі, змушені сплачувати великі відсотки за надані маркетингові послуги.
"Це не тільки справа Поліщука і податкової. Це питання набагато ширше. Воно стосується кожного виробника, який продає товар у торгових мережах. Чи могла б фірма продавати свої чаї у торгових мережах без цих коштів, які вважаються, що вони не пов'язані з виробництвом. Не могла б. Це підприємство (Екопродукт - автор) яке сплачує податки і тримає Україна на плаву. Якщо б він не платив тих грошей мережам, він би не працював і не міг платити податки. Ми зараз б'ємо фірму, яка ні в чому не винна. Вона не винна, що так працюють мережі. Ви, ДФС, зараз представляєте державу і ваша позиція мала б бути захистити підприємця від таких випадків. У даному ж випадку результатом вашої роботи буде закриття фірми і Поліщук сяде у тюрму. Ми говоримо не про 5-10 тисяч, а про мільйони", - говорить підприємець Богдан Демчина.
Надалі, у ГУ ДФС в області мають надати рішення щодо розгляду скарги від підприємства. Керівництво ТОВ "Екопродукт" натомість вже готується відстоювати свої інтереси у вищих інстанціях ДФС України і не виключає, що доведеться йти до суду.
Тим більше, що такий досвід у підприємсвта уже є. Сергій Поліщук пригадує у свій час широко розрекламовані акції з «податковими ямами» часів Януковича, які намагалися намалювати підприємству штраф в 1 мільйон гривень. Але апеляціями і судами справедливість таки вдалося відновити.
Довідкова інформація: ТОВ "Продовольча компанія Екопродукт", створена у 1999 році, сьогодні є один із лідерів українського ринку по виготовленню і реалізації екологічно чистої продукції чаїв та біологічно активних добавок, а також одне із найбільших економічно активних підприємств Івано-Франківська. Компанія представлена двома торговими марками «Карпатський чай» та «Карпатська лічниця». Має свою сертифіковану лабораторію, перша в Івано-Франківській області отримали швейцарський сертифікат по безпечності харчових продуктів. Продукція, а це більше ста видів, експортується у США, Канаду, Ізраїль, Литву, Латвію, Великобританію, Молдову, Білорусь, Казахстан, до війни – у Росією. В Україні товари «Екопродукту» можна придбати у великих торгівельних мережах «Сільпо», «Велика кишеня», «Фуршет», «Ашан», «МЕТРО» та мережах аптек. ТОВ «Продовольча компанія «Екопродукт» неодноразово відзначалась найвищою нагородою міста Івано-Франківська як підприємство-лідер економічного розвитку міста «Тріумф». Зокрема в 2010 та 2012 році підприємство отримувало нагороду в номінації «Місцева марка», право поборотись за яку отримують лише підприємства, які не мають заборгованості до бюджету та заборгованості із виплати заробітної плати. Також ТОВ «Продовольча компанія «Екопродукт» згідно підписаного між компанією та виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради Меморандуму створила та планує виготовити окремий фірмовий чайний продукт, який використовуватиметься для промоції та брендингу міста Івано-Франківська як в Україні, так і закордоном. На підприємстві працює 150 працівників. Щороку у місцевий бюджет підприємство сплачує 15 млн.грн податків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СКАНДАЛ. "Чаю не буде" або Франківські податківці гірші за псів Януковича?
Фотоподорож Фіртки. "Екопродукт": Погляд на Карпатський чай зсередини
Керівництво ТОВ "ПК Екопродукт" вимагає проведення повторної податкової інспекції на підприємстві