Аня Заячківська: Українцям варто навчитися любити себе

 

/data/blog/83358/4ae7da0a878868b1672c5ae6f12779d0.jpg

 

Франківчанка Аня Заячківська — володарка титулу «Міс Україна 2013″. Волонтер з часів Майдану, громадська активістка, модель, яка займається іконописом. Я, час від часу, після конкурсу спостерігала за Анею у соціальних мережах і дивувалася як такі різні риси знаходять місце у одній ніжній, тендітній дівчинці. Аня підписала світовий контракт та поїхала працювати у Мілан. Ми зустрілися у Києві під час її тижневої відпустки та поговорили про те, як їй живеться і працюється за межами рідної країни.

 

Аню, розкажи як змінилося твоє життя після конкурсу?

Зараз я більше працюю за кордоном не як Міс України, а просто як модель. А це інші параметри, інше життя, ну, і взагалі, різні-різні моменти. Європейський бізнес потребує природності і справжньості. В Мілані люди чимось простіші, — немає штучних позувань. Там цінують моменти, коли ти найприродніша.

Де б я не знаходилася, я намагаюся позиціонувати себе як справжня українка: розмовляю українською мовою ( з іноземцями — англійською), намагаюся якнайкраще виконувати роботу і віддаватися справі на всі 100%. Це не тільки тому, що я хочу, як то кажуть, заробити всі гроші,- мені важливо, щоб наша Україна позиціонувалася у світі гідно.

На жаль, при розмовах, навіть із замовниками часто чую, що важко працюється з українками та росіянками, через те, що вони надто пафосні, думають, що вони найкрасивіші, і їм просто треба кланятися. Навіть при виборі моделей, переглядаючи аналогічні портфоліо українки, іспанки чи американки, замовники віддаватимуть перевагу останнім( працюється легше). Мені з цим хочеться боротися.

А чому ти вирішила взяти участь у конкурсі краси? 

Я цього не планувала — ніколи не прагнула брати участь у конкурсах краси чи ставати моделлю. Але так склалося і я прийняла це. Спершу, моя родина ставилася до шоу-бізнесу дуже негативно. Але згодом все стало на свої місця. А щодо мене- випав шанс і я ним скористалася.

Що важливо розуміти у модельному бізнесі? 

Якщо говорити про зйомки, то по-перше – це зрозуміти, який образ потрібен. По-друге, ти маєш навчитися, справді, перевтілюватись. Адже фотографія не терпить неправдивих емоціїй. По-третє, потрібно весь час вчитися та професійно «рости». Міланські фотографи дивувалися, що я з досвідом Міс Україна, можу працювати у фешн так професійно. Ці сфери — зовсім різні світи!

Anna Zayachkyvska in MAXANGE blogВажко досвід дається?

Знаєш, дуже багато витрачається енергії. Коли роблять знімки, у фотографіях залишаєш частинку себе. Реклама, фото-відеозйомки дуже виснажують. Тільки з часом та добрим досвідом вчишся робити все з мінімальною тратою сил. Якщо я маю велику кількість зйомок підряд, на п’ятий день, я вже не хочу нічого, крім води і ліжка. У нашого суспільства викривлене уявлення про модельний бізнес. Всі думають, що це забавки, а це важка робота.

Конкуренція дає про себе знати? 

Дівчата конкурують завжди і в усьому. Особливо, якщо йдеться ще й про певний статус на конкурсах краси, роботу чи гроші, то тут усі стають на тернистий шлях жорстокості. Одну людину відкриваєш для себе двічі: при знайомстві та при роботі. Як тільки ти у чомусь краща, тобі навколо готові волосся повидирати.

Незважаючи на це, ти таки поїхала за кордон? В Україні роботи менше?

Модельним бізнесом в Україні грошей не заробиш жодних. Я багато працювала як волонтер, але тепер треба подумати про майбутнє. Патріотами на словах можуть бути усі, а коли доходить до життя…

Ти була на майдані в найскладніші часи. Як тепер сприймаєш той період? Не розчарувалася?

Не пошкодувала жодного разу, адже змогла допомогти багатьом людям. Для мене було честю перев’язувати наших хлопців. Я почувалася потрібною. А в житті немає більшого щастя, ніж відчувати себе потрібною. В той же час, глобальних результатів я не бачу. Не задоволена тим, що відбувається зараз. А якщо ще відвертіше, то всередині в мене відбувається бунт. Коли бачиш, як живуть за копійки люди в нашій країні, хочеться працювати кожен день, тільки для того, щоб твоя родина жила щасливо і у достатку. Заради цього я зараз працюю закордоном.

Чого, на твою думку, не вистачає Україні, що ми стали тією європейською нацією, про яку усі говорять?

Нам не вистачає любові один до одного, постійно відчувається якась злісна конкуренція. Хоча при потребі ми можемо один одного цінувати, поважати, бути разом. А так треба завжди, а не тільки у скруті. Ми маємо навчитися любити себе і ще дуже багато чого зрозуміти. Я не кажу, що закордоном життя ідеальне, але там набагато більше духовності.

Ти займалася іконописом. Зараз продовжуєш?

Коли я на роботі, то в мене мало можливостей. Беру планшет і там, завдяки програмці, малюю пальцями. А в основному пишу в Івано-Франківську. Але теж не часто, бо хочеться з батьками, з дідусем час провести. А возити інструменти з собою не зручно. В мене, до речі, є секретна технологія, як усі речі помістити в одну валізку. Не знаю як мені це вдається, але я на Міс світу замість шести валіз взяла дві: для суконь і casual style. Всі дивувалися.

До речі, про міс світу. Чим відрізняється український конкурс від світового?

Перше, що варто відмітити — наші дівчата дійсно дуже красиві і одразу виділяються з натовпу. Але ставитися до краси треба спокійно. На Міс Світу в порівнянні з Міс Україна було спокійніше. Ми просто робили свою роботу, менше конкурували, більше отримували задоволення від самого процесу.

Як ти форму тримаєш?

Я вже довгий час не можу їсти м’ясо та рибу– від них відчуваю певну важкість у шлунку. Але щодо овочів, фруктів та морепродуктів,- їм їх з великим задоволенням! Я б взагалі радила менше читати про дієти, а просто зрозуміти чого хоче саме твій організм. Бо навіть спорт – і той не усім підходить.

А сама спортом займаєшся?

Певний час тренувалася у залі. За пару тижнів занять, у мене все стає таким рельєфним, що я у захваті. Коли перебуваю закордоном, намагаюся качати прес і робити вправи для підтримки тонусу м’язів. Хоч у Мілані в нас теж вільне відвідування спортзалу, після роботи я себе просто не можу заставити ще йти на тренуванняСил зовсім не залишається.

Anna Zayachkyvska in MAXANGE blogТи хочеш модельним далі займатися? 

Взагалі, я дала собі рік часу. Наважилася підписати контракт на рік. Тому, побачимо як складеться далі. Взагалі, я хочу будувати щось власне. Дуже хочу допомагати дівчатам бути здоровими, планувати харчування, тренування. Можливо з часом відкрию свою студію. Ще хочу те, що в мене вклали викладачі, випустити на волю: в портретах, в пейзажах, в ролях. В мене була маленька мрія більше в фільмах зніматися, ніж бути суто моделлю. Тому, і в цьому напрямку працюю.

Заміж не збираєшся?

Треба людину для цього знайти. Інколи хочеться мати поряд того, з ким можна просто відверто поговорити, коли втомлюєшся. Хочеться мати такулюдину, але напевно не час, або я не готова, або не знаю, де та людина. Хочеться вже нормальних відносин, певної стабільності, сім’ї. Але, мабуть, зараз в пріоритеті робота.

Яким ти бачиш чоловіка, який знаходиться поряд з тобою?

Я дуже хочу, щоб ми розуміли один одного, бо раніше у стосунках завжди бракувало спільних тем, якогось повного розуміння. Хочу, що людина була щирою, щоб ми могли разом працювати і розвиватися. Фінансовий аспект для мене теж важливий. Я все життя працюю, а іноді хочеться просто поїхати відпочивати. Важливо і щоб чоловік мав віру у життя, не був пустим зсередини. Я людина, яка вміє веселитися і яка вміє вчасно сказати стоп. Було б добре мати схожу людину поруч.

Що для тебе щастя?

Присутність хороших людей у моєму житті, здоров’я. Та й взагалі – щастя жити. Мене Бог обдарував усім, що потрібно. Якось прочитала такі слова нещодавно: «Якщо ти впав в депресію, і хочеш покінчити життя самогубством, то спочатку піди віддай руки і ноги тому, хто їх не має, очі – сліпому, вуста — німому, а потім покінчуй життям. Тому що та людина буде справді цінувати такий дар. Ми постійно нарікаємо, щось нам все не так. Дивимося на наших зірок і бідкаємося, що не маємо такої машини, сумочки, сукні. Але ми маємо інші речі. Ми маємо життя. Ми просто є. Я на власному досвіді розумію, як важко радіти життю, коли ти чи твоя родина намагаєтесь прожити на 1 500 грн з такими шаленими цінами як зараз. Але ми маємо працювати та увесь час рухатися вперед.

Ти зараз побачишся з батьками і куди їдеш далі?

Зараз маю повернутися в Мілан. Там хороші замовники. Далі — Лондон і Париж. А там життя покаже. Я останнім часом взагалі перестала щось планувати. Зараз рідні вже сприймають мою діяльність, як роботу, розуміють, що це насправді важка праця.

 

Max Ange


05.08.2015 2055 0
Коментарі (0)

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

881
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1914 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2809
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1920
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1289

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3765
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

881
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1