6 корисних звичок, що продовжують життя

 

Журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з дієтологом Аріною Дементьєвою про те, як правильно харчуватися, щоб їжа приносила користь нашому здоров'ю.

 

Щоб перевірити дієвість порад дієтолога, близько місяця ми дотримувались їх самі. Як виявилося, ввести правильні звички до свого раціону простіше, ніж здавалося, а ефект помічаєш не тільки ти, а й близькі люди.

 

Якщо ви - сучасна та цілеспрямована людина, то турбота про власне здоров'я має бути для вас у пріоритеті. Для того щоб бути у гарній фізичній формі, недостатньо просто робити зарядку чи час від часу займатися спортом. 80% успіху залежить від режиму харчування та сну. Проте ввести у свій розпорядок кілька корисних звичок можна, і насправді це навіть легше, ніж здається. Аби розібратися в тонкощах правильного харчування заради власного здоров’я, ми й поспілкувалися з дієтологом.

 

Порада перша: щодня починайте свій ранок зі склянки негазованої води з лимоном. Цей пункт є обов'язковим та найголовнішим. Саме так ми очистимо шлунок, запустимо його роботу та додамо собі бадьорості на весь день. У цитрусових міститься велика кількість лимонної кислоти, яка необхідна нашому організму, аби тримати себе в тонусі. Окрім того, вода з лимоном чудово тамує спрагу, навіть якщо температура "за бортом" +35. Варто лише спробувати, і це легко переросте у звичку.

null

Порада друга: випивайте натщесерце столову ложку лляної олії. Для чого ми це робимо? Лляна олія нормалізує роботу шлунка та сприяє легшому перетравленню надмірно тяжкої їжі, якою ми так часто балуємо себе на сніданок. Окрім того, у такий спосіб досить легко контролювати необхідний баланс ненасичених жирів Омега-3 в організмі. Як виявилось, лляна олія – ледь не єдине джерело цих корисних жирів. Проте мусимо пам'ятати, що вона має бути нерафінована, а зберігати її варто лише в холодильнику і не більше місяця. Вже за пару тижнів ви помітите, як стала чистішою шкіра, нігті міцніші, а волосся - більш блискуче. І не потрібні ніякі вітамінні комплекси, що продаються в аптеках за шалені гроші. Достатньо просто витратитись на пляшечку олії ціною в 30-40 гривень.

null

Порада третя: снідайте вівсяною кашею. За всіма критеріями саме ця крупа просто ідеальна для ранку. Вона надасть достатньо енергії та не перевантажить шлунок. За бажанням туди можна додати все, що завгодно: мед, горіхи, корицю, масло, варення, фрукти, сир і багато іншого. При цьому не варто шукати порятунку у кукурудзяних пластівцях з молоком на сніданок чи мюслях з цукром. У цих стравах повно трансжирів та цукру, що з часом призводять до закупорення судин, зайвої ваги та, як наслідок, проблем із серцем. 

null

Порада четверта: щодня вживайте жменьку горіхів чи будь-якого насіння. Бажано їсти їх сирими, адже при термічній обробці зникають всі корисні властивості. Працює це так само, як і з вживанням лляної олії: ми насичуємо організм жирними кислотами, при цьому у складі горіхів зовсім немає шкідливого холестерину, який закупорює судини.

Порада п’ята: звикаємо пити більше рідини. Навіть якщо ви не відчуваєте спраги, варто всюди носити з собою пляшечку води і ставити її на видне місце. Вдома, в офісі, на прогулянці вода завжди має бути з вами. Таким чином, ви постійно нагадуватимете собі про те, що треба пити. Для дорослої людини добова потреба у воді становить 2,5-3 літра залежно від фізичної активності протягом дня. До речі, чай та кава не враховуються, адже ці напої, навпаки, виводять рідину з організму. Чому потрібно так багато пити? Відповідь проста - саме вода виводить продукти розпаду з нашого організму. Окрім того, якщо організм не отримує достатньої кількості рідини, то він починає працювати в режимі економії. У першу чергу він намагається забезпечити рідиною найважливіші органи: нирки і печінку, серце, легені і мозок. І для цього необхідну рідину він "витягує" зі шкіри, кишечника, суглобів, тим самим позбавляючи їх можливості нормально функціонувати.

null

Порада шоста: щодня вживайте не менше як півкілограма свіжих овочів та фруктів. Адже саме в них є велика кількість клітковини, що чистить наш кишечник та сприяє травленню. Окрім того, в овочах та фруктах міститься багато корисних елементів, у кожному з них - унікальний набір вітамінів. Аби взимку не страждати від авітамінозу та не купувати в аптеках дорогі імунні препарати, про свій організм потрібно попіклуватися ще влітку. Тож не варто витрачати гроші на чіпси та шоколад, а краще поїсти яблук чи абрикосів, помідорів чи огірків. Ваш організм неодмінно буде вдячний.

null


05.08.2015 2173 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

535
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

731
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2379
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1769
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2061
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5668 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

201

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1176

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1195

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1696
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

939
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

788
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14610
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

624
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10438
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6131
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

661
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7615
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2864
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

592
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

679
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

507