6 корисних звичок, що продовжують життя

 

Журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з дієтологом Аріною Дементьєвою про те, як правильно харчуватися, щоб їжа приносила користь нашому здоров'ю.

 

Щоб перевірити дієвість порад дієтолога, близько місяця ми дотримувались їх самі. Як виявилося, ввести правильні звички до свого раціону простіше, ніж здавалося, а ефект помічаєш не тільки ти, а й близькі люди.

 

Якщо ви - сучасна та цілеспрямована людина, то турбота про власне здоров'я має бути для вас у пріоритеті. Для того щоб бути у гарній фізичній формі, недостатньо просто робити зарядку чи час від часу займатися спортом. 80% успіху залежить від режиму харчування та сну. Проте ввести у свій розпорядок кілька корисних звичок можна, і насправді це навіть легше, ніж здається. Аби розібратися в тонкощах правильного харчування заради власного здоров’я, ми й поспілкувалися з дієтологом.

 

Порада перша: щодня починайте свій ранок зі склянки негазованої води з лимоном. Цей пункт є обов'язковим та найголовнішим. Саме так ми очистимо шлунок, запустимо його роботу та додамо собі бадьорості на весь день. У цитрусових міститься велика кількість лимонної кислоти, яка необхідна нашому організму, аби тримати себе в тонусі. Окрім того, вода з лимоном чудово тамує спрагу, навіть якщо температура "за бортом" +35. Варто лише спробувати, і це легко переросте у звичку.

null

Порада друга: випивайте натщесерце столову ложку лляної олії. Для чого ми це робимо? Лляна олія нормалізує роботу шлунка та сприяє легшому перетравленню надмірно тяжкої їжі, якою ми так часто балуємо себе на сніданок. Окрім того, у такий спосіб досить легко контролювати необхідний баланс ненасичених жирів Омега-3 в організмі. Як виявилось, лляна олія – ледь не єдине джерело цих корисних жирів. Проте мусимо пам'ятати, що вона має бути нерафінована, а зберігати її варто лише в холодильнику і не більше місяця. Вже за пару тижнів ви помітите, як стала чистішою шкіра, нігті міцніші, а волосся - більш блискуче. І не потрібні ніякі вітамінні комплекси, що продаються в аптеках за шалені гроші. Достатньо просто витратитись на пляшечку олії ціною в 30-40 гривень.

null

Порада третя: снідайте вівсяною кашею. За всіма критеріями саме ця крупа просто ідеальна для ранку. Вона надасть достатньо енергії та не перевантажить шлунок. За бажанням туди можна додати все, що завгодно: мед, горіхи, корицю, масло, варення, фрукти, сир і багато іншого. При цьому не варто шукати порятунку у кукурудзяних пластівцях з молоком на сніданок чи мюслях з цукром. У цих стравах повно трансжирів та цукру, що з часом призводять до закупорення судин, зайвої ваги та, як наслідок, проблем із серцем. 

null

Порада четверта: щодня вживайте жменьку горіхів чи будь-якого насіння. Бажано їсти їх сирими, адже при термічній обробці зникають всі корисні властивості. Працює це так само, як і з вживанням лляної олії: ми насичуємо організм жирними кислотами, при цьому у складі горіхів зовсім немає шкідливого холестерину, який закупорює судини.

Порада п’ята: звикаємо пити більше рідини. Навіть якщо ви не відчуваєте спраги, варто всюди носити з собою пляшечку води і ставити її на видне місце. Вдома, в офісі, на прогулянці вода завжди має бути з вами. Таким чином, ви постійно нагадуватимете собі про те, що треба пити. Для дорослої людини добова потреба у воді становить 2,5-3 літра залежно від фізичної активності протягом дня. До речі, чай та кава не враховуються, адже ці напої, навпаки, виводять рідину з організму. Чому потрібно так багато пити? Відповідь проста - саме вода виводить продукти розпаду з нашого організму. Окрім того, якщо організм не отримує достатньої кількості рідини, то він починає працювати в режимі економії. У першу чергу він намагається забезпечити рідиною найважливіші органи: нирки і печінку, серце, легені і мозок. І для цього необхідну рідину він "витягує" зі шкіри, кишечника, суглобів, тим самим позбавляючи їх можливості нормально функціонувати.

null

Порада шоста: щодня вживайте не менше як півкілограма свіжих овочів та фруктів. Адже саме в них є велика кількість клітковини, що чистить наш кишечник та сприяє травленню. Окрім того, в овочах та фруктах міститься багато корисних елементів, у кожному з них - унікальний набір вітамінів. Аби взимку не страждати від авітамінозу та не купувати в аптеках дорогі імунні препарати, про свій організм потрібно попіклуватися ще влітку. Тож не варто витрачати гроші на чіпси та шоколад, а краще поїсти яблук чи абрикосів, помідорів чи огірків. Ваш організм неодмінно буде вдячний.

null


05.08.2015 2246 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

635
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

714
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1386
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2344 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1192
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3119

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

939

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1081

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1512

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2114
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

409
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26446 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

808
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3064
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1310
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

987
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1243
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3380
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

471
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4343
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1118
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1685