В Івано-Франківську на базі відділень психоневрологічної лікарні №3 відкрито реабілітаційне відділення для надання психіатричної допомоги людям, які потребують її найбільше.
Саме в це відділення, абсолютно безкоштовно, можуть звертатись демобілізовані учасники АТО Івано-Франківської області, де їм нададуть спеціалізовану допомогу.
Сьогодні, відкрито психоневрологічне відділення на 50 ліжок. В кожній палаті встановлено по чотири ліжка. Вся інфраструктура відділення підведена до європейських стандартів, повідомляє новинар Фіртки.
Відділення розташоване у реконструйованих приміщеннях закладу, з урахуванням всіх потреб пацієнтів та медперсоналу. Приміщення цілий рік знаходилось на ремонті.
Допомога надаватиметься особам з розладами невротичного регістру, межовими станами (психічне захворювання, що характеризується нестабільністю настрою).
Окрім медикаментозного лікування пацієнти отримають і психотерапевтичну та реабілітаційну допомогу.
Зі слів головного лікаря обласної психоневрологічної лікарні № 3 Мирона Мулика, найбільшу матеріальну допомогу надала асоціація «Адаж» (Франція), з обласного бюджету виділено 40 000 гривень, а взагалі, в рконструкцію відділення залучено близько мільйона гривень.
В урочистому відкритті відділення і розрізанні стрічки приймали участь головний лікар психоневрологічної лікарні Мирон Мулик, директор департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Роман Мельник та директор Опольської психоневрологічної лікарні Кшиштоф Назімек.
З 2009 року, відповідно до підписаної угоди, заклад активно співпрацює з Воєводською спеціалізованою психоневрологічною лікарнею ім. св. Ядвіги міста Ополе (Польща).
Фахівці обласної психоневрологічної лікарні №3 пройшли стажування у Воєводській лікарні та отриманий досвід впроваджують в діяльність закладу. Протягом 2009-2015 років пройшли стажування 105 спеціалістів різного рівня – лікарі-психіатри, молодші спеціалісти з медичною освітою, психологи.
Впроваджено та вдосконалюються вісім видів терапії зайнятості, серед яких іпотерапія (метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди).
В серпні 2015 року персонал відділення відправиться до Польщі для закріплення отриманого досвіду.