У франківських архітекторів виникли зауваження до багатоповерхівки, яку хочуть звести на місці "садиби Гриневичів" (фото)

 

 

Сьогодні, 24 липня, відбулась містобудівна рада по садибі Гриневичів.

 

За словами голови франківського осередку «Союзу Українок» Раїси Романюк, вони мають намір зберегти музей родини Гриневичів, передає Фіртка.

 

Нагадаємо, згідно документів частина будинку 12% перебуває у власності «Союзу українок», а частина - 88% - у приватній власності. Також у власності "Союзу українок" є дві ділянки землі 2 і 6 соток, а у співвласника будівлі 3 сотки.

 

Союзянка розповіла, що протягом останніх 20 років звертались до влади за допомогою, однак відповідей не було.

 

«Там почало все псуватись. Ми боялись, що зіпсуються експонати, меблі, посуд і забрали їх, зберігаємо в іншому місці. Але хочемо, щоб там був музей. Тепер знайшлися інвестори, які готові за це взятись. Забудівник погодився відновити садибу з колонами та виділити у новому будинку кімнати під «Музей родини Гриневичів», - пояснила Романюк.

 

Також союзянка зазначила, що інший будинок побудований впритул до музею, мовляв «куди дивився департамент архітектури, коли він будувався».

 

В ході наради вияснилось, що статусу музей немає, але намір зробити у новобудові музей Гриневичів у союзянок є. Відтак, за словами Романюк, планують подавати документи на присвоєння статусу музею, але коли вже все буде збудовано.

 

Під музей, як повідомив співвласник будівель, представник фірми «ВД Груп» Дмитро Сіреджук віддають 150 м2 «під ключ».

 

«Це не просто комерційний проект, це певним чином соціальний проект. У договорі вказано, що ми віддаємо цю площу під ключ, щоб зробити там музей», - каже Сіреджук.

 

У присутніх архітекторів виникли питання, щодо розташування будинку, поверховості та розміщення самого планованого музею.

 

«Варіант проекту відрізняється від попереднього лише тим, що на попередньому вхід до музею був з вулиці Богунської», - відзначив архітектор Володимир Ідак.

 

Також, архітектор Володимир Ідак наголосив, що через дорогу росте унікальне реліктове дерево гінкго. А там планується будівництво підвалу, що може зашкодити дереву. Крім того, він зауважив, що аварійність садиби Гриневичів треба довести.

 

«Я не вірю всім цим актам, які написали ваші «ручні» експерти. Нам потрібно залучити сюди кваліфіковану організацію, яка думаю також дасть висновок, що ця будівля не підлягає реставрації, але вона й надасть інші варіанти збереження цієї пам’ятки», – сказав він.

 

Свої зауваження мав і начальник відділу захисту культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин. Він зазначив, що після будівництва садиба Гриневичів перестане бути пам’яткою.

 

«Цей будинок цінний не лише фасадом, а наметовим дахом, пропорціями, фактурою. Коли залишиться тільки фасад, цінність зникне, не буде такого образу. Це останній такий будинок в Івано-Франківську. Сумніваюся, що його можна буде відтворити. Але це ті речі, які називаються автентикою, їх треба берегти. Нам треба намагатись зберегти вінтажність», – сказав Панчишин.

 

У присутніх архітекторів виникли сумніви, що у проекті дотримані державні будівельні норми (ДБН).

 

«Будівельні норми ніхто не скасовував. Навіть якщо робите добру справу, робіть її в законний спосіб. Потрібно провести чіткі розрахунки у відповідності до ДБН: протипожежні розриви, інсоляція, дитячі майданчики», – відмітив головний архітектор міста Володимир Гайдар.

 

Крім цього, він звернув увагу на те, що на теперішньому генплані Івано-Франківська ця ділянка входить до зони, яка позначена як «існуюча малоповерхова забудова» і «проектна житлова забудова». А згідно з проектом змін до генплану, ця територія має стати «зоною садибної забудови». Тоді на ній не можна буде будувати багатоповерхівку.

 

Проте коригований генплан ще має бути затверджений на сесії міської ради.

 

Відтак, проектанту порадили витримати існуючу лінію забудови, рекомендували зменшити поверховість хоча б до 5 поверхів. А обов’язковою умовою, відзначив Володимир Гайдар, має бути робочий проект, який пройде повну комплексну експертизу.

 

«Ми не видамо містобудівні умови й обмеження, якщо будівництво не відповідатиме нормам», – підсумував Гайдар.

 

Шляхом голосування члени містобудівної ради прийняли всі висловлені зауваження одноголосно.

 

 

 

 

 

 

Довідково: Камя‘ниця Гриневичів у проекті історико-архітектурного опорного плану міста Івано-Франківська вже внесена до списку нововиявлених пам’яток архітектури місцевого значення. Будинок збудовано 200 років тому. Він демонструє типову міщанську архітектуру Станіславова до Мармулядової пожежі 1868-го року. Оскільки тоді центр міста вигорів включно із ратушею, садиба Гриневичів сьогодні є унікальним явищем давньої містової архітектури.

Кам’яниця цінна не лише архітектурою, а передовсім, історією. Катря Гриневичева -- відома українська письменниця та керівник львівського "Союзу українок" була заміжня за рідним вуйком сестер Гриневич Дарії та Ірини, які мешкали в Івано-Франківську. Власницею будинку була Ірина Гриневич, член «Пласту»

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Франківська громада просить не руйнувати садибу Гриневичів (документ)

В Івано-Франківську садибу Гриневичів пропонують перебудувати на багатоповерхівку (фото)

Музей, що вмирає. Замість пам'ятки архітектури у Франківську хочуть збудувати черговий будинок?

 

 


24.07.2015 588 1
Коментарі (1)

Nikita Koeka 2015.07.25, 09:00
Типу наші вояки не воююсь на сході зброєю, виробленою на території росії.... то що вже до іграшок чіпляються - явний перебор. все повинні вирішувати самі покупці, а не дяді в кабінетах.
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

437
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

556
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2344
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1736
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2029
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5631 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

113

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1142

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1159

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1667
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

900
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

752
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14572
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

581
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10410
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6093
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

634
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7566
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2817
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

549
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

643
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

475