Як повідомляла "Фіртка", вчора в Івано-Франківсвькій ОДА відбулася нарада за участі народних депутатів України від області.
Після наради група журналістів виїхала в Більшівці, де голова ОДА Олег Гончарук та керівник служби автодоріг Микола Проців хотіли пафосно на телекамери "перерізати стрічку" початку ремонту однієї з ділянок дороги поряд з Більшівцями та "здивувати" нардепів Олега Гончарука, Михайла Довбенка, Олександра Шевченка та Юрія Дерев'янка.
І "здивували"... Але здивували зокрема тим, що фірма, яка виграла тендер (до речі на сайті цієї фірми єдиним видом діяльності її вказується - ремонт квартир та житлових приміщень. Про досвід ремонту автодоріг на їх сайті - жодної згадки, залучила допотопний ресайклер через механізм "подвійної суборенди".
А ще здивувало нардепів те, що ресайклер перемелював тверду основу старої дороги з болотом.
Сьогодні народні депутати від Прикарпаття Юрій Тимошенко та Олександр Шевченко на прес-конференції обговорили стан будівництва та ремонту доріг в Івано-Франківській області.
Зокрема, Олександр Шевченко детально зупинився і на ремонті "Більшівецького участку".
"Вчора відбулось те, що я навіть не можу пояснити, - каже Олександр Шевченко. - На глині дороги не будують, а саме це ми вчора і побачили. Те, що відбулося - ні що інше, як руйнування того шару, який існує. Фактично, ресайклером розпушили і змішали з болотом ту основу, яка була, - фактично зменшивши її несучу здатність разів в десять".
До слова, сьогодні до Івано-Франківська на запрошення керівника Державної служби автодоріг області Миколи Проціва прибув перший заступник директора "Державного дорожнього науково-дослідного інституту ім. Шульгіна" Валерій Виложемський, який піддав критиці "технологію" ремонту, вірніше недотримання технології.
До В. Виложемського від імені депутатів Верховної Ради, які ініціювали вивчення ситуації при ремонті дороги поряд з Більшівцями, звернувся нардеп Олександр Шевченко.
На звернення нардепів перший заступник директора Інституту надав свій попередній висновок, який засвідчує невідповідність виконаних робіт до вимог технології холодного ресайклінгу.
Відповідь за результатами візуального огляду коротка і суха, але конкретна. Подальші висновки, очевидно, зроблять експерти, які проведуть інструментальне дослідження халтури на дорозі.
"Україні нанесено збитки від людей, які зробили неякісний ремонт і не стабілізували дорожнє покриття, а зруйнували його", - продовжив нардеп.
За словами Олександра Шевченка, дані кричущі факти говорять про те, що в керівництві франківських доріг знаходяться або некомпетентні люди, або злочинці.
"Все те, що було зроблено вчора має бути забрано і вивезено, - розповідає нардеп. - Сьогодні вони можуть багато говорити, що все виправлять за свій рахунок. Це добре, що тільки вони зробили 200 метрів, а не всі 5 кілометрів, як передбачено контрактом".
Також народний депутат Олександр Шевченко розповів, що вчора, під час інспекції будівництва дороги, народним депутатам натякали на хабар.
"Вчора в Більшівцях виконавці бігали за народними депутатами і казали: "Все нормально. Не переживайте. Давайте зустрінемся, поговорим", - каже народний обранець. - Я думаю це було саме те, що називається відкатом. Його нам і хотіли запропонувати".
Депутати повідомили, що даним ремонтом вже зацікавилась прокуратура області і відкрила справу щодо зловживань та недотримання технологій.
"Прокуратура повинна реагувати на запити народних депутатів швидко, - говорить Олександр Шевченко. - І прокуратура вже взяла в роботу дану справу".
Шевченка підтримав і його колега Юрій Тимошенко.
"Як будинок не може стояти без фундаменту, так і дорога не може стояти без фундаменту", - сказа Тимошенко.
Наостанок нардепи відзначили згуртованість народних обранців з Прикарпаття в питанні ремонту доріг.
"Зараз усі 12 народних депутатів від Прикарпаття сконсолідовані. Ми маємо спільну мету - це дороги. Будуть дороги - прийдуть інвестиції, - каже Олександр Шевченко. - Ми можемо збільшити потік туристів в кілька разів, але для цього потрібно зробити дороги. Ми з депутатами нашої області вже півроку займаємось прибиранням дурнів із дорожньої сфери. Ми робимо все аби світові технології прийшли нарешті в Україну. Аби не робили тих смішних ямкових ремонтів, яких не існує в світі. Не діло народних депутатів безкінечно займатися чужою роботою але ми будемо нею займатися, доки до влади не прийдуть ті люди, які зможуть дорожню сферу розвивати".
Нагадаємо, народні депутати від Прикарпаття домоглися виділення на капітальний ремонт доріг в регіоні 425 млн гривень. Близько 100 млн гривень на ремонт доріг державного і місцевого значення спрямують з фонду регіонального розвитку.
З місцевих бюджетів ще 60 млн гривень. На поточний ремонт та обслуговування з Держбюджету у 2015 році уже додатково виділено 80 млн гривень.
Загалом, на дороги області спрямують близько 665 млн гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: