Фінансова катастрофа вже близько: Аналітики не вірять в порятунок єврозони та побоюються дефолту США

Тема можливого розвалу Єврозони і подальшої глобальної кризи фінансової системи знову отримала продовження. Агентство Moody 's знизило кредитний рейтинг державних боргових зобов'язань Португалії до високоризикованого «сміттєвого» рівня Ва2. Країні може знадобитися другий пакет фінансової допомоги Євросоюзу і МВФ, у той час як до подолання проблем в Греції, Іспанії та Ірландії ще дуже далеко.

 

Аналітики побоюються, що нинішня ситуація з урахуванням дефолту за державними боргами США може спровокувати нову всесвітню фінансову катастрофу.

 

На думку експертів Moody 's, Лісабону буде вкрай складно до 2013 року скоротити свій дефіцит бюджету з торішнього рівня в 9,1% ВВП до 3% ВВП, як того вимагають МВФ та ЄС. Подібно Греції та Ірландії, в квітні Португалія почала отримувати надзвичайний кредит у € 78 млрд ($ 112 млрд), покликаний дати периферійним країнам єврозони час привести бюджетні дефіцити в норму і відновити запозичення на ринках. На думку аналітиків Moody 's, перед Лісабоном стоять «величезні виклики, пов'язані зі скороченням держвитрат, підвищенням збирання податків, досягненням економічного зростання і підтримкою банківської системи».

 

Як і в Греції, яка вже веде переговори про виділення другого пакету фінансової допомоги, Португалії для цього, швидше за все, буде потрібна участь приватних кредиторів (у формі відстрочок і списань зобов’язань), що також впливає на кредитний рейтинг.Деякі економісти вважають, що, крім Португалії, другий пакет допомоги може знадобитися Ірландії, яка вже отримала € 85 млрд. Крім того, побоювання, як і раніше викликає ситуація із платоспроможністю Іспанії та Італії. «Це говорить про те, що вся криза ще закінчилася. Навіть якщо вони розщедряться на гроші для Греції, і схоже, що так й буде, це ще кінець», - песимістично прогнозує на Reuters глобальний економіст Wells Fargo з цінних паперів Джей Брайсон.Аналітик ГК FOREX CLUB Дмитро Вобліков також скептично налаштований щодо Греції. За його оцінкою, хоча в Євросоюзі вітають прийняття грецьким парламентом фінансової програми зі скорочення витрат, і що цей крок, на думку лідерів європейських країн-донорів, відкриє для Греції шлях не тільки до кращого майбутнього, - це більше схоже на спробу видати бажане за дійсне .«Вже через 1 рік Греції знову доведеться звернутися за допомогою до ЄС і МВФ, тільки сума знадобитися вже куди більша, та й проблеми Ірландії та Португалії будуть тяжким вантажем на шиї в ЄС. Заходи, які зараз приймає Греція, нашкодять надалі грецькій економіці: чим більше скорочуються витрати або підвищуються податки, тим більше слабшає попит і таким чином йде зниження темпів економіки. Звичайно, програма схвалена, і тепер парламент має затвердити тільки деталі, як раз ті самі заходи, проти яких протестують грецькі громадяни», - відзначає аналітик.Як вважає Микола Кащеєв, начальник аналітичного відділу казначейства («Ощадбанк»), Європа висить на волосині над фінансовою прірвою: борг однієї Іспанії перевищує € 500 млрд євро. Якщо скласти борги інших проблемних країн Єврозони, то реальна картина така, що Європа знаходиться на межі серйозної кризи.

 «Світ, схоже, забув про вірус боргових проблем. Адже ще недавно кожен другий інвестор продажу пояснював саме загрозою швидкого поширення цієї «інфекції» по ослаблених кризою економіках. А список потенційних жертв, між іншим, росте», - відзначає аналітик «Інвесткафе» Ганна Бодрова.Експерт зазначає, що дослідницька група Markit, проаналізувавши положення низки країн, з'ясувала, що багатьом економікам загрожує шлях Греції. Як мінімум 10 держав вже уражені вірусом борговими, і тяжкість «захворювання» залежить від стану суверенних кредитно-дефолтних свопів, які вказують на те, наскільки велика загроза дефолту.Деякі країни давно на слуху - Португалія, Іспанія ... Але ось решта списку виявився досить-таки несподіваним. Список йде зверху вниз - від мінімальної загрози дефолту до максимальної. Перший рядок - у Таїланду зі зміною спреда п'ятирічних облігацій у другому кварталі на 47%. Ймовірність дефолту оцінюється в 27%. Далі йдуть США, де зміна спреда п'ятирічних боргових паперів склало 53% в минулому кварталі, імовірність дефолту - 28%.Італія: зміна спреда - 191%, імовірність дефолту - 28%;

Фінляндія: 39%, імовірність дефолту - 30%;

Малайзія: 97%, імовірність дефолту - 31%;

Словаччина: 108%, імовірність дефолту - 32%;

Португалія: 794%, ймовірність дефолту - 37%;

Словенія: 112%, імовірність дефолту - 40%;

Гонконг: 60%, імовірність дефолту - 40%;

Греція: 1990%, ймовірність дефолту - 100%.«Найбільшою несподіванкою в цьому списку є поява Гонконгу і Словенії, які інтенсивно рухаються до великого і потужного дефолту», - відзначає аналітик.За оцінками експертів, спусковим гачком для нового глобального кризи можуть стати США. Такої думки дотримується і Міжнародний валютний фонд, який нещодавно виступив з попередженням про те, що якщо до 2 серпня у Штатах не буде прийнято рішення про підвищення рівня державного боргу, світові фінансові ринки можуть зіткнутися з важкими потрясіннями після оголошення технічного дефолту найбільшої економіки світу.
Джерело: nr2.ru


Кількість переглядів - 3108
07.07.2011 17:54
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ
На www.stroimplot.ru запорожец инструкции, журналы.