Гендерне питання франківської влади

 

/data/blog/82136/21dadb0c68079d0fe56f8368d9c95fe9.jpg

 

Рівноправність жінок та чоловіків стала однією з актуальних пробематик, що цікавлять світ сьогодні в призмі вирішення цього питання та захисті основоположних цінностей Прав Людини.  

 

Міжнародною спільнотою та за чинним законодавством України рівність статей закріплена на законотворчому рівні, проте на практиці часто трапляються випадки, коли жінки не мають можливості реалізову­вати свої права, а юридична рівність не гарантує рівність фактичну.

 

Тому, незважаючи на досягнення українського законодавства у забезпеченні рівноправності чоловіків і жінок, гендерна політика далека від реалізації. 

 

Наскільки ж дотримуються гендерної рівності в органах влади на Івано-Франківщині досліджували регіональні координатори проекту “Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування”.

 

Проаналізувавши це питання в Прикарпатьких органах влади виявилось, що ситуація залишає бажати кращого.  Нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування та практика розподілу звичайних та керівних посад в структурних підрозділах виконавчих комітетів рад, рівнозначна кількість жінок та чоловіків в постійних депутатських комісіях місцевих рад показали, що кільсть представників однієї статі значно переважає кількість іншої.

 

Серед членів  міських виконавчого комітету Галицької міської ради, виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради та керівників їх структурних підрозділів число чоловіків значно перевищує число жінок.

 

Така ж ситуація спостерігається і в інших радах. Частка жінок на посадах нижчих рівнів більша, але стрімко падає в міру переходу до посад вищих рівнів.

 

Окремою тенденцією є порівняння існуючих даних про гендерну рівність на офіційних сайтах обраних органів місцевого самоврядування та інформацією, отриманою в офіційних відповідях на запити на доступ до публічної інформації до цих рад.

 

Зокрема наведені на сайтах дані співпадають з інформацією у відповідях лише в Калуській, Коломийській та Яремчанській міських радах.

 

У випадку з Івано-Франківською міською радою,  у відповідь на запит була надана загальна кількість керівників структурних підрозділів виконкому міської ради.

 

Проте, на офіційному сайті вдалося знайти необхідну інформацію, яка була внесена в таблицю.

 

info_transparent

На сьогодні, тільки в Калуській міській раді дотримано принцип гендерної рівності жінок та чоловіків.

 

Зміцнення демократії передбачає утвердження гендерної рівності в сферах економіки та політики Тому, гендерну рівність слід створювати та підтримувати, коли влада приймає рішення,  розподіляє ресурси і встановлю стандарти.

 

Саме це передбачається комплексним гендерним підходом, який має забезпечити видимість чоловіків та жінок як у конкретних операціях, робочих планах, так і масштабних проектах.

 

Зводимо перелік посилань на офіційні сайти рад з необхідною нам інформацією, яка не збігається за наданою у відповідях на запити:

 

Даний проект реалізовується в рамках п’ятирічного проекту “Об’єднюймося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агенцією з міжнародного розвитку США (USAID) та виконується міжнародною організаією Pact, Inc. в Україні.

 

Кицюк Максим, Зелінська Христина


21.07.2015 957 1
Коментарі (1)

Nazar Cholovsryj 2015.07.24, 10:25
Про гендер треба казати правду - http://ukrlife.org/main/minerva/anatomia_hrunia2.html
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1818
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1816
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5358 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

740

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

933

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

969
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1720
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

861
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1237
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

833
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041