Початок ремонту дороги Львів-Івано-Франківськ під Більшівцями виявився "пшиком" або За що напевне шкодуватиме голова Івано-Франківської ОДА (фото)

 

Фото: Бліц-інфо

 

Як повідомляла "Фіртка", сьогодні в Івано-Франківсвькій ОДА відбулася нарада за участі народних депутатів України від області з приводу стану ремонту доріг. Голова ОДА Олег Гончарук розпочав нараду пафосно заявивши, що "сьогодні розпочинаються ремонтні роботи на ділянці дороги Івано-Франківськ-Львів поряд з селами Більшівці та Фрага".

 

Також голова ОДА висловився з приводу того, що він преконаний, що не помилився в призначенні обласного керівника Державної Служби автодоріг Миколи Проціва, за що, напевне, почав шкодувати практично одразу ж після початку наради.

 

Хід наради за кілька хвилин вже спонукав голову ОДА обіцяти зняти з посади керівника автодоріг...

 

Нардеп Анатолій Матвієнко одразу ж поставив під сумнів відповідність займаній посаді Миколи Проціва, мотивуючи такий висновок зокрема тим, що на Івано-Франківщині ще не почали роботи з ремонту дороги Івано-Франківськ-Львів, в той час коли в Львівській області ремонтні роботи вже підходять до завершення. 

 

Крім того, всі проекти та тенденрні пропозиції в області сформовані під застарілі "щебневі" технології минулого століття. Юрій Дерев'янко запитав чиновника про те, чому в проектних пропозиціях Служби автодоріг не розглядаються нові технології, проте зрозумілої відповіді учасникам наради отримати не вдалося.

 

Після наради невелика група журналістів (відібраних очевидно за принципом особливої лояльності до керівництва ОДА) виїхала в Більшівці, де голова ОДА Олег Гончарук та керівник служби автодоріг Микола Проців хотіли пафосно на телекамери "перерізати стрічку" початку ремонту однієї з ділянок дороги поряд з Більшівцями та "здивувати" нардепів Олега Гончарука, Михайла Довбенка, Олександра Шевченка та Юрія Дерев'янка...

 

І "здивували"... Але здивували зокрема тим, що фірма, яка виграла тендер (до речі на сайті цієї фірми єдиним видом діяльності її вказується - ремонт квартир та житлових приміщень. Про досвід ремонту автодоріг на їх сайті - - жодної згадки.), залучила допотопний ресайклер через механізм "подвійної суборенди"... 

 

А ще здивувало нардепів те, що ресайклер перемелював тверду основу старої дороги з болотом! Така "технологія" викликала емоційну реакцію Анатолія Матвієнка аж на межі з цензурною лексикою.

 

Юрій Дерев'янко намагався отримати відповідь від керівника Служби автодоріг області про те, хто ж з працівників Служби проводить технічний супровід та контроль за викоанням робіт. На це запитання Микола Проців почав кудись телефонувати і "виясняти"... Проте і після "дзвінка другу" прізвище відповідального працівника так і не не назвав та порекомендував нардепові Юрію Дерев'янкові звернутися до нього з письмовим запитом (!!!). На таку "рекомендацію" нардеп також відреагував емоційно, заявивши присутнім предаствникам ЗМІ: "Тут присутні четверо народних депутатів. І ми хочемо отримати інформацію від чиновника з Служби доріг... А він фактично посилає нас на три букви..."

 

Олександр Шевченко перконаний, що те що зараз відбувається на дорозі приносить лише шкоду: "Адже попри жахливий стан дороги в районі Більшівців те, що тут було - можна назвати умовно несучою основою. На існуючу поверхню необхідно було насипати 22 сантиметри гранітної щебневої суміші з цементом та в'яжучими матеріалами, які пропустити через ресайклер та таким чином сформувати щебнево-бетонну основу дороги, на яку покласти два шари асфальту. Натомість те, що відбувається зараз - ні що інше як руйнування того шару який існує. Фактично ресайклером розпушили і змішали з болотом ту основу, яка була, - фактично зменшивши її несучу здатність разів в десять..."

 

"І вихід зараз лише один - з існуючого шару зрбити спочатку грунтобетонну основу. Потім - шар 22 сантиметра щебнебетону і два шари асфальту. До речі так роблять лише абсолютно нові дороги, а старі кладуть одразу шар щебневого бетону, що і мало б бути зроблено в цьому випадку. Тепер робіт добавилося. Фактично маємо справу з кричущою некомпетентністю та "шкідництвом" і необхідністю збільшувати видатки на ремонт", - резюмував Олександр Шевченко. 

 

Одразу ж на дорозі було прийняте рішення про зупинку робіт та виклик експертів із спеціалізованих інститутів, які повинні надати висновок щодо виконаних робіт на ділянці поряд із селом Більшівці. 

 

Анатолій Матвієнко іронізував, що після висновків експертів "ми або приймемо кадрові рішення, або ж нагородимо когось грамотою за якісну роботу згідно із технологіями".

 

Отже друге, за що очевидно буде шкодувати голова ОДА - за ідею "пафосно" відкрити початок ремонту дороги за участі нардепів і преси... "Пафосу" не вийшло... Вийшов лише гучний "пшик" на телекамеру.

 

Нагадаємо, що в Львівській області вже завершується ремонт дороги Івано-Франківськ-Львів, натомість на Івано-Франківщині ще на етапі проведення тендерів була запропонована дивна "стратегія" поділу дороги на ділянки по кількасот метрів або по кілька кілометрів. Перші тендери виграли різні підприємства, зокрема і вказане підприємство, яке займається ремонтом квартир і не має жодного досвіду ремонту та будівництва автомагістралей. Деякі з тендерів були відмінені. А 30 липня повинно відбутися відкриття конвертів з тендерними пропозиціями щодо ремонту дороги на території Івано-Франківщини.

 

 

 

 

 

 

 

 


20.07.2015 1416 7
Коментарі (7)

ярослав івасів 2015.07.20, 20:23
А ДЭУ,де працюють спецыалісти,сидять без зарплат іроботи,ОТАКІ тендери !
Ігор Насалик 2015.07.20, 21:57
Ось така картина маслом....
Vanya Ynav 2015.07.21, 09:27
Всі дуже мудрі, ніодного дорожника там не видно. Докерувались і допризначались до того, що нема кому вже і будувати дороги. Шевченко одне слово вивчив "ресайклер" і ходь тільки і повторює його. Хоче хапнути і цей підряд. В області всі державні дорожники, серед яких є дійсно спражні мпеціалісти з освітою і з досвідом, сидять без роботи і без зарплат, бо їх душать і всіх "собак на них спускають".
Irina Chaprack 2015.07.21, 10:25
Тендери проводяться під "своїх людей"..достала ця балаканина. І Ми хочемо доріг нормальних. Проведіть нормальний ремонт дороги обл.ДЕУ і всі будуть довольні. А то працівників вивозять як на прогулянку пару ям залатати і зарплати їм капають мізер. А фахівці то там є..і може й хочуть щось толкове зробити, а їм не дають.
Udav Kuz 2015.07.21, 10:53
Шевченко і к просто хотять більше зрубити грошей що на їхню думку вони вибили з держави і тепер вони мають бути їхніми а дороги через рік два будуть такі самі це політика !!!!ШЕВЧЕНКО має освіту дорожника чи працював в цій сфері?? чи перед виборами треба щоб перебрали?
Oleg Golovenskyy 2015.07.21, 12:34
Про Шевченка))Так щоб об'єктивно було... 1) про вкрасти. Приклад Львова - на Львівській частині дороги Львів-Франківськ - проектна ціна тендерної пропозиції була 388 мільйонів. Тендер виграла буковелівська фірма ПБС по ціні 244 мільйони. "Економія" - 144 мільйони, які завжди крали в минулому))) 2) щодо "фахівців" дорожників. Нажаль ці фахівці знають лише технологію - "щебінь политий краматорським недо-бітумом"")) Про те, шо таке ресайклінг, за технологією якого вже будує Європа років 10-20... Вони поняття не мають. Але цей метод обкатаний і вже 7 років в Буковелі. Дорога Яблуниця-Буковель вже стоїть 6 років без тріщинки)) а це дорога в агресивних гірських умовах, з підводними водами, зсувами, максимальними схилам ... Стоїть як нова. І мало хто усвідомлює що таке Буковель - це фактично новозбудоване місто. З дорогами, інфраструктурою, енергетикою, мільйонами тон земельних робіт, безпекою... Тому там фахівці яких в Україні практично немає...
Oleg Domashchenko 2015.07.21, 16:05
Дуже цікаво бачити картину: одна стара машина, яка не потрібна в даний момент і чотири народні депутати (не спеціалісти) вирішують як будувати дороги. Точно проекту реконструкції дороги НЕМА, раз піднімають такі питання. А про технагляд взагалі мовчу. Знову проблема дурні і дороги.(((((
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

583
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21283
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2249
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1156 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956